W XCOM 2 War of the Chosen zagramy jeszcze w lecie!

0
150

W trakcie PC Gaming Show mającego miejsce podczas tegorocznych targów E3 ogłoszono czego możemy spodziewać się w uniwersum XCOM. Zgodnie z oczekiwaniami jest to dodatek. Ale poza tym XCOM 2 War of the Chosen to masa niespodzianek…

Ci z was, którzy mieli ochotę na odrobinę terroru z głębin niestety będą musieli obejść się smakiem. Ale mimo to zapowiada się przednia uczta, do której zasiądziemy już 29 sierpnia.

A oto co dostarczy nam XCOM 2 War of the Chosen:

Nowe frakcje i klasy postaci – trzy dodatkowe frakcje pojawiają się by wzmocnić ziemski ruch oporu – Żniwiarze (the Reapers), Harcownicy (Skirmishers) oraz Templariusze (Templars). Każda z frakcji będzie mieć unikalne umiejętności i znacznie różniącą się filozofię. Będą źródłem potężnych żołnierzy klasy heroicznej którzy na pewno przydadzą się w misjach i dadzą nam nowe opcje strategiczne.

Wybrani (the Chosen) – to najbardziej przebiegli wrogowie z jakimi kiedykolwiek ścierał się XCOM. Mają unikalne słabe i mocne strony, które poznacie rozgrywając nowe kampanie. Wybrani polują na Dowódcę XCOM i będą porywać, przesłuchiwać i zabijać jego podwładnych aby osiągnąć swój cel. Wybrani mogą także dokonać inwazji na warstwie strategicznej i siać zamęt w globalnych operacjach XCOM. Aby pokonać ich na dobre trzeba będzie znaleźć i zniszczyć ich twierdze.

Nowe zagrożenia ze strony Obcych i ADVENT – na pole walki zakradną się Obcy znani jako Widma. Potrafią oni tworzyć mroczne kopie żołnierzy XCOM. Nową jednostką ADVENT są Czyściciele (Purifier) i uzdolnieni psionicznie Kapłani ADVENT.

Nowe środowiska i cele misji – opuszczone miasta zniszczone przez broń biologiczną Obcych, podziemne tunele i dzikie regiony po ksenoformacji.

Rozbudowana warstwa strategiczna – zarządzanie kontaktami z frakcjami, możliwość kontrowania operacji Wybranych z poziomu Avengera, wykorzystanie nowych rozkazów dla Ruchu Oporu aby priorytetyzować obraną strategię. Żołnierze, naukowcy oraz inżynierowie mogą teraz być wysyłani na tajne operacje za powodzeniw których nagrodą są zasoby i reputacja u różnych frakcji.

Większa możliwość dostosowywania i odgrywalności – żołnierze mogą rozwijać więzi z kompatybilnymi członkami drużyny aby zyskać nowe możliwości i cechy. System SITREP dynamicznie dodaje nowe modyfikatory do warstwy taktycznej, aby każda misja zapewniała nam unikalne wyzwanie. Zaawansowane opcje kampanii umożliwią dokładniejsze dostosowanie długości i poziomu trudności gry.

Tryb wyzwań – nowe, regularne pojedyncze wyzwania społecznościowe pozwolą na wykazanie się perfekcyjną strategią i współzawodnictwo w globalnym rankingu.

Możliwość dzielenia się twórczością – każdy będzie mógł stworzyć własne plakaty zachęcające do wstąpienia do Ruchu Oporu – wystarczy upozować swoich żołnierzy, nałożyć filtry, dodać tekst i tło. Efekty takiej twórczości będą widoczne w grze – można się będzie nimi również podzielić ze znajomymi.

Rozszerzenie do działania będzie wymagać posiadania podstawowej wersji XCOM 2.