Utopia – zapowiedziano pierwszy dodatek do Stellaris

0
537

Dziś Paradox Interactive ogłosiło, że trwają prace nad pierwszym dużym dodatkiem do ciepło przyjętej kosmicznej strategii Stellaris.

Stellaris Utopia

Utopia wprowadzi nowe możliwości rozwoju twojego imperium, nowe typy stacji kosmicznych i konstrukcji otwierających alternatywne drogi do osiągnięcia dominacji w galaktyce.

Jednym z kluczowych usprawnień jakie poajwią się w Utopii jest wprowadzenie tzw. Ascension Perks. W miarę tego, jak prowadzona przez gracza cywilizacja rozwija się i tworzy nowe tradycje będzie można zdecydować, w jakim kierunku ma ona ewoluować. Do wyboru będzie ścieżka biologiczna, psioniczna lub syntetyczna. Każda z tych możliwości ma oferować szerokie spektrum opcji.

Inne nowinki jakie zobaczymy to:

  • Megastruktury – możliwe będzie budowanie olbrzymich struktur (sfer Dysona, światów – pierścieni, megakompleksów naukowych oraz siatek wartowniczych), które dadzą naszej cywilizacji prestiż i wymierne korzyści.
  • Stacje mieszkalne – umożliwią małym imperiom na zagęszczenie populacji na małej powierzchni zastępując planety.
  • Tradycje – zbieranie punktów Jedności (Unity) pozwoli na wdrożenie idei i bonusów, które ułatwią naszemu imperium ekspansję w kosmosie i odblokowanie specjalnych cech.
  • Prawa i przywileje – możliwość budowy egalitarnego społeczeństwa, gdzie wszyscy będą mieć równe prawa lub ograniczenia przywilejów i praw dawanych przez pełne obywatelstwo i stworzenie systemu kastowego.

Wszystkim posiadaczom gry zostaną udostępnione również darmowe aktualizacje. Więcej na temat nowości, jakie znajdą się w Utopii przeczytacie w dziennikach developerów. Na chwilę obecną nie ujawniono daty

Stellaris to gra 4X – idealna pozycja dla fanów Cywilizacji (zwłaszcza jeśli zawiedli się na Beyond Earth). Więcej o niej przeczytasz u nas, zapraszamy również do dyskusji na naszym forum.