Star Citizen: Tony Zurovec dołącza do CIG Austin!

0
39

Cloud Imperium Games w najświeższym komunikacie prasowym poinformowało o nowym członku zespołu tworzącego Star Citizena: Tony Zurovec – twórca serii Crusader i były pracownik Digital Anvil dołączył do CIG Austin jako Director of Persistent Universe.

Kariera Tony’ego rozpoczęła się w Origin Systems gdzie pracował (a później kierował pracami) nad rozwojem technicznym dwóch generacji serii Ultima. Zurovec później utworzył własną grupę produkcyjną i stworzył serię Crusader. Seria ta otrzymała wiele nagród dla Gry Roku i została umieszczona w Hali Sław Computer Gaming World w 1999 r.

Wraz z Chrisem Robertsem, Erinem Robertsem oraz Ericem Petersonem z CIG, Zurovec był jednym z założycieli studia Digital Anvil w 1997, gdzie prowadził jedną z trzech grup produkcyjnych. Po zakupie Digital Anvil przez Microsoft w 2000 Zurovec założył studio Superluminal, które posłużyło jako laboratorium doświadczalna dla jego szerokich zainteresowań – od małych darmowych gier poprzez symulatory chirurgiczne wykorzystujące technologię force feedback, aż po oprogramowanie do analiz finansowych oraz handlu.

– Jestem bardzo podekscytowany mogąc ponownie pracować z Chrisem Robertsem. To, co robi przy Star Citizenie jest czymś absolutnie bez precedensu w branży. Potencjał rozrywkowy otwartego uniwersum dającego graczom całkowitą wolność by podążać swoją ścieżką zapiera dech w piersi. Z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia pracy z utalentowanym zespołem zrekrutowanym przez Chrisa z różnych części świata aby dostarczyć graczom doświadczenie jakiego jeszcze nie przeżyli.
– Tony Zurovec

– Tony jest jednym z najbardziej utalentowanych programistów , projektantów gier i reżyserów jakich znam. Jest również obsesyjnie pragmatyczny pracując jako inżynier i projektant. Skupia się na wynikach na ekranie a nie tworzy wieże z kości słoniowej – a tego potrzebujemy aby zrealizować tak ambitny projekt jak persistent universe. ma również zamiłowanie do gier sandboxowych, symulacji ekonomii oraz turowego budowania galaktycznych imperiów co czyni go doskonałą osobą by pokierować tworzeniem persistent universe w Star Citizenie.
– Chris Roberts

Tony zacznie pracę „od zaraz”.