Sunless Skies

Failbetter Games, twórcy Sunless Sea oraz Fallen London podczas EGX 2016 ogłosili rozpoczęcie prac nad nową grą – Sunless Skies. Zdradzili niewiele szczegółów, ale to co już wiemy brzmi ciekawie.

Gra będzie kontynuacją Sunless Sea i podobnie jak jej poprzedniczka ma obfitować we wciągającą fabułę. Wszystko będzie się dziać w Wiktoriańskim Imperium w kosmosie. Jego Cesarzowa opuściła Londyn i poprowadziła exodus do High Wilderness, aby tam stworzyć nowe Imperium Brytyjskie.

Skąd taki tytuł? Failbetter Games uzasadnia to następująco:

Gwiazdy umierają. Są one Osądami: wynalazcami, arbitrami i egzekutorami praw wszechświata – ale rozpoczęła się rewolucja i gwiazdy są mordowane.

Tym razem twórcy inspirują się twórczością SF H. G. Wellsa i C. S. Lewisa, romansami Leigh Brackett, Art Nouveau, filmem Event Horizon i pociągami. Zapowiada się smakowicie!

Obecnie Sunless Skies jest na etapie preprodukcji – tworzone są grafiki koncepcyjne, zarys fabuły, prowadzone są cotygodniowe seminaria na temat tego, jakie rozwiązania z Sunless Sea będą odnowione lub zaktualizowane.

Podobnie jak w przypadku Sunless Sea środki na stworzenie gry studio chce zapewnić za pośrednictwem crowdfundingu. Zbiórka na Kickstarterze odbędzie się w lutym. Patrząc na dotychczasową historię Failbetter Games i jakość gier które tworzą pozostaje tylko trzymać kciuki za to, by mogli dostarczyć nam kolejną kapitalną grę.

Podobnie jak jej poprzedniczka Sunless Skies będzie pierwotnie udostępniona w programie Early Access, a docelowo trafi na PC, Maki oraz Linuxa.