Sunless Skies trafi do Early Access na Steamie i GOG Games in Development już 30 sierpnia! Studio Failbetter Games tworzące grę podkreśla wagę informacji, jakie otrzymało podczas tworzenia Sunless Sea i wierzy, że w przypadku Sunless Skies będzie podobnie.

Osoby, które wsparły grę na Kickstarterze już wkrótce powinny otrzymać klucze na konta powiązane z ową usługą. A jeśli nie wsparliście tego tytułu podczas kampanii, to przez pierwszy tydzień Early Access będzie można zakupić grę po niższej o 10% cenie – za 24.99$.

sunless skies early access

Na początek gracze otrzymają dostęp do obszaru o nazwie The Reach – jednego z czterech regionów High Wilderness. Pozostałe będą dodawane w trakcie dalszego tworzenia gry.

The Reach to pełne zieleni, bezsłoneczne pogranicze. Londyńscy pionierzy – z chciwą Windward Company na czele – zakładają tam daleko wysunięte kolonie i plądrują bogactwa ruin i dzikich ogrodów, jakie można znaleźć w regionie. Ale wielu kolonistów pożąda niepodległości od Imperium i Reach jest krainą obfitującą w konflikty. Czy będziesz jednym z niewielu szczęśliwców, którzy zdobędą bogactwa? A może jednym z mas pokonanych przez zielone pustkowia?

W pierwszej wersji gry ma zostać udostępniony szkielet mechaniki. Będzie można odkrywać niebiosa, dokować w portach, wchodzić w interakcję z historiami, handlować, walczyć i ginąć.

Sunless Skies to następca utrzymanej w wiktoriańskich klimatach gry Sunless Sea. Akcja ma dziać się w tamtejszym ekwiwalencie kosmosu, po którym podróżować będziemy specjalnie wyposażonymi lokomotywami. Wszystko będzie się dziać w Wiktoriańskim Imperium w kosmosie. Jego Cesarzowa opuściła Londyn i poprowadziła exodus do High Wilderness, aby tam stworzyć nowe Imperium Brytyjskie. Tym razem twórcy inspirują się twórczością SF H. G. Wellsa i C. S. Lewisa, romansami Leigh Brackett, Art Nouveau, filmem Event Horizon i pociągami. Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na maj 2018.

Failbetter Games stworzyło również Fallen London – ciekawe RPG przeglądarkowe osadzone w tym samym uniwersum.