Sunless Skies – rozpoczęto zbiórkę na Kickstarterze

Czy spotkasz Cthulhu w kosmosie?

0
337

Zapowiadana we wrześniu zbiórka na Sunless Skies – kolejną grę autorstwa studia Failbetter Games rozpoczęła się zgodnie z planem 1 lutego. W niecałe 24h gra została ufundowana, a w momencie pisania niniejszej wiadomości zebrano 123% zaplanowanej kwoty.

Twórcy nie ogłosili jeszcze jakie będą kolejne progi finansowania i nagrody za ich osiągnięcie – ale do końca kampanii jeszcze prawie miesiąc, tak więc na pewno się to zmieni. Kwota, o jaką prosili to 100 000£. Całkowity budżet gry to 330 000£ – studio planowało pokryć różnicę korzystając ze środków zarobionych przez Fallen London, Sunless Sea oraz Sunless Sea: Zubmariner. Patrząc na tempo w jakim przybywa środków wygląda na to, że są spore szanse na całkowite sfinansowanie gry dzięki pieniądzom z Kickstartera. Projekt możecie wesprzeć tutaj.

Niezależnie od tego, jaka kwota zostanie zebrana Failbetter Games deklaruje, że całość tych środków zostanie przeznaczona bezpośrednio na tworzenie gry, opłaty administracyjne dla Kickstartera i fizyczne nagrody dla wspierających. Za marketing ukończonej gry planują zapłacić z innych przychodów. To naprawdę godna pochwały postawa.

Sunless Skies będzie korzystać ze zbliżonej do Sunless Sea mechaniki, jednak zamiast statkiem będziemy podróżować po kosmosie opancerzoną lokomotywą parową. Tak jak w Sunless Sea do naszej załogi będzie mogło dołączyć wiele barwnych postaci. Podczas podróży przeżyjemy sporo przygód, poznamy przeszłość kapitana, w którego się wcielimy, zwiedzimy ciekawe porty, zobaczymy i pokonamy nowe, obce bestie, będziemy mieć też liczne okazje do prowadzenia potyczek.

Kosmos w grze będzie inny niż ten, jaki znamy. Gwiazdy w nim żyją – zwane są Osądami – to ogromne inteligencje rządzące wszechrzeczą. Giną jednak – coś gasi je jedna po drugiej… Imperium korzystając z okazji kolonizuje tereny, jakie po nich zostały niosąc swoją industrialną wizję świata w niebiosa.

Wstępnie premierę zaplanowano na maj 2018. Rzecz jasna termin ten może ulec zmianie, zwłaszcza jeśli zbiórka dalej będzie iść w takim tempie – więcej funduszy na pewno przełoży się na bardziej rozbudowaną grę.