To już oficjalne – Star Wars: Uprising, darmowe action-RPG od Kabam idzie do piachu! Aplikację wycofano z AppStore oraz sklepu Google.

Gra póki co wciąż działa – całkiem wyłączona zostanie 17 listopada. W związku z decyzją o losach tytułu twórcy wyłączyli możliwość dokonywania zakupów w grze. W krótkim FAQ zamieszczonym na forum twórców studio poinformowało, że Star Wars: Uprising idzie do kasacji ponieważ „nie osiąga już wymaganego poziomu sukcesu”, jaki jest wymagany, by gra mogła się utrzymać.

Twórcy swoją decyzję o całkowitym wyłączeniu serwerów uzasadniają tym, że:

Jest wiele rzeczy jakie wiążą się z utrzymaniem gry poza dostarczaniem maszynom prądu.

Dodają jeszcze:

Reagowanie na problemy, rozwijanie zawartości i świadczenie pomocy technicznej to również ważne składowe i czujemy, że te zasoby mogą posłużyć lepiej do budowy i wsparcia istniejących i nowych tytułów Kabam.

Jako zastępstwo dla wyłączanej gry studio proponuje swoje „inne wspaniałe mobilne tytuły”. Raczej marna to alternatywa dla fanów… Tak więc jeśli graliście w Star Wars: Uprising to róbcie screeny swoim bazom i postaciom, bo to jedyna pamiątka jaką będziecie mogli zachować.

Kabam ponad dwa miesiące temu zwolniło nieokreśloną liczbę pracowników tłumacząc to przetasowaniami mającymi na celu skupienie się na mniejszej ilości większych, odważniejszych gier AAA na platformy mobilne.  Niedawno developer wypowiadał się też, że będzie gotowy na spore wydatki, aby zapewnić sukces swoim tytułom. Prezes firmy Kevin Chou sugerował że firma może zainwestować nawet 24 miliony USD w pojedynczą grę do 2018 roku.