CitizenCon 2017 – szczegóły

Już 27 października odbędzie się CitizenCon 2017, gdzie CIG wraz z fanami będzie świętować piątą rocznicę istnienia projektu. Oprócz corocznej prezentacji Chrisa Robertsa dla społeczności gry zaplanowano nowe atrakcje.

Skala i format prezentacji ma ulec rozszerzeniu i dostarczyć więcej informacji i treści – na odwiedzających konwent czekać będą dodatkowe pomieszczenia z interaktywnymi demami, mającymi pokazać nowe i nadchodzące technologie. Odwiedzający będą mieli możliwość samodzielnego przetestowania alphy 3.0; udostępnione dla nich w tym celu będą dziesiątki komputerów. Dodatkowo przez całe popołudnie trwać będzie stream na Twitchu dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w imprezie.

Zapraszamy do wspólnego oglądania i komentowania na naszym discordzie oraz TeamSpeaku (instrukcję dołączenia znajdziecie tutaj). Podzielcie się również wrażeniami na forum!

 

A oto, co impreza będzie mieć do zaoferowania:

Godziny podane są dla polskiej strefy czasowej.

14:00 – Przybycie uczestników

Impreza odbędzie się w Capitol Theatre. Ten historyczny obiekt zbudowany we wczesnym XX wieku jest idealnym tłem dla CitizenConu 2947 i jego motywu przewodniego: eksploracji nowych światów.

14:30 – transmisja dla całego Imperium

Nie możesz wziąć udziału osobiście? Transmisja ze wszystkich wydarzeń nadawana będzie wraz z show ukazującym wszystkie atrakcje mające miejsce w Capitol Theatre. Oglądający z całego Imperium będą mogli zobaczyć wywiady z dygnitarzami UEE i prezentacje na źywo.

CitizenCon 2017CitizenCon 201715:00 – Aegis Dynamics prezentuje: otwarcie CitizenConu

Aby uświetnić oficjalny start tegorocznej konferencji usłyszymy przemówienia luminarzy na

temat tego, co oznacza obywatelstwo w dzisiejszym Imperium i jak roszerzanie i ochrona nowego pogranicza Ludzkości zmienia nas na lepsze.

CitizenCon 2017 CitizenCon 201715:30 do 20:30 – pięć prezentacji

Wysłuchaj prezentacji panelowych o najnowszych przełomowych technologiach i trendach technologicznych na polach kinezjologii, ksenolingwistyki, sprywatyzowanej kolonizacji i nie tylko. A do tego specjalne przemówienie Silasa Koernera – Innowatora Roku i inspirujące spojrzenie na statek okrzyknięty „zmieniającym reguły gry”.

CitizenCon 2017CitizenCon 201721:00 – Electronic Access przedstawia: keynote z CitizenConu

Czy odwiedzasz miasto, w którym jeszcze nigdy nie byłeś, kreślisz mapę nowoodkrytego systemu gwiezdnego czy nawet walczysz na wirtualnych planetach w symulacji eksplorowanie nowych światów może oznaczać wiele różnych rzeczy dla wielu różnych obywateli. Keynote będzie mieć na celu przekazanie sedna tego, dlaczego eksploracja naszego wszechświata jest tak ważna i w jaki sposób każdy z nas może być częścią tego przedsięwzięcia.


 

Dodatkowe atrakcje dla odwiedzających

W tym roku CitizenCon zaoferuje dodatkowe atrakcje zwiedzającym. Będzie można zerknąć za kulisy na technologię napędzającą grę, zwiedzić księżyce Crusadera na udostępnionej sieci terminali czy też porozmawiać z developerami i innymi zwiedzającymi w barze. Dla każdego znajdzie się coś interesującego.

Galeria technologii sponsorowana przez Aegis Dynamics

Już od 15:00 możliwa będzie podróż na szczyt innowacji technologicznej za pośrednictwem Tech Gallery. Naukowcy, inżynierzy, artyści i projektanci umożliwią spojrzenie z bliska na najnowsze przełomowe technologie w dziedzinach od geohakingu przez projektowanie placówek eksploracyjnych po produkcję broni.

Bar Korpusu Dyplomatycznego UEE

Bar Pogranicza sponsorowany przez Korpus Dyplomatyczny UEE jest idealną lokalizacją do nawiązania przydatnych znajomości przed kolejną misją eksploracyjną, czy spotkania z przyjaciółmi lub znajomymi.

Uniwersum sponsorowane przez Electronic Access

Począwszy od 15:30 Electronic Access zaprosi uczestników konferencji do zatrzymania się przy zaawansowanych terminalach i doświadczenia nowej technologii planetarnej.


 

Pozostałe atrakcje

Korpus Dyplomatyczny UEE zadbał o punkty zborne dla Obywateli przybywających z najdalszych rubieży Imperium. Będziecie mogli tam spotkać się w dniu przed i po CitizenConie aby poznać się lepiej i świętować wszystko to, co oznacza dla was bycie Obywatelem.

CitizenCon 2017Czwartek, 26 października

Od 18:00 do 20:00 kilku członków Korpusu Dyplomatycznego UEE będzie dostępnych w Champions Bar we frankfurckim hotelu Marriott. Możecie do nich dołączyć i oddać się rozmowom na temat logistyki dnia następnego.

Lokalizacja: Hamburger Allee 2, 60486 Frankfurt

Sobota, 28 października

CitizenCon 2017Po świętowaniu dnia poprzedniego będzie można wypić spokojnie drinka po południu od 15:00 do 17:00 w Apfelwein Wagner. Dołączcie do innych obywateli i porozmawiajcie o najciekawszych doświadczeniach CitizenConu 2947.

Lokalizacja: Schweizer Straße 71, 60594 Frankfurt