Czym są UEC?

United Earth Credts, znane także pod nazwą UEC lub „Imperiałów” to oficjalna waluta Central Core Banku. Ustanowiony jako waluta w 2528 roku przez Zjednoczone Planety Ziemi (UPE), współczesny UEC pozostaje jednym ze świetlanych przykjładów stabilności ekonomii rasy ludzkiej. Więcej informacji na temat historii tej waluty można uzyskać czytając artykuł This Day in History.

Do czego używa się UEC?

„Imperiałów” można używać do kupna przedmiotów dostępnych w grze. Od wydania modułu hangarowego możliwe do nabycia produkty to dekoracje (plakaty, ryby do akwarium), uzbrojenie do statków oraz Osobisty Pojazd Transportowy Greycat.

Jak mogę sprawdzić stan konta UEC?

Po zalogowaniu na stronie RobertsSpaceIndustries.com wasz stan konta UEC zostanie wyświetlony po kliknięciu w przycisk „My RSI”. Można go również znaleźć w sekcji Billing and Subscription dostępnej na ekranie zarządzania kontem.

Jak zdobyć UEC?

Wielu ludzi którzy wsparli projekt we wczesnym stadium kampanii crowdfundingowej otrzymało nagrody dla Original i Veteran Backerów. Częścią tych nagród były pewne sumy UEC. Te kwoty będą usunięte z pakietu z nagrodą i dodane do stanu konta na RSI. Oczywiście po wydaniu Star Citizena UEC będzie można zarabiać w grze.

Jeśli chcecie zakupić więcej UEC przed tym czasem możliwe jest ich dokupienie w sklepie RSI. Dostępne są pakiety po 5 000, 10 000 oraz 20 000 UEC. Po dokonaniu zakupu odpowiednia suma Imperiałów zostanie przelana na wasze konto  UEC i może zostać wykorzystana do kupowana przedmiotów. Zakup UEC można sfinansować poprzez Store Credit lub płacąc normalnie.

Czy mogę użyć UEC z mojego pakietu z grą (game package)?

Nie, te kredyty są zamrożone i będzie można je wykorzystać dopiero w ukończonej grze.

Czy jest jakiś limit ilości UEC jaki mogę zdobyć lub zgromadzić?

W celu utrzymania stabilnej ekonomii Central Core Bank wprowadził restrykcje nabywania i gromadzenia UEC. Każde konto może nabyć maksymalnie 25 000 UEC na 24 godziny i może mieć na koncie maksymalnie 150 000 UEC.  Przedmioty zakupione przy użyciu UEC nie sumują się do tego limitu. Limity mogą zostać w przyszłości zmienione na polecenie Banku gdy zostaną wprowadzone kolejne opcje rozgrywki.

Jak mogę teraz wydawać UEC?

Po udostępnieniu pierwszej wersji modułu hangaru został otwarty growy sklep Voyager Direct. Tam można kupić przedmioty które można wykorzystać w grze. Z czasem oferta będzie rozszerzana.

Co mogę już teraz zakupić przy pomocy UEC?

Na chwilę obecną zakupić można kilka części i uzbrojenia do statków oraz dekoracje do hangaru. Wybrano te przedmioty ze względu na fakt że będą dostępne w ten sam sposób w ukończonej grze. Nie można zakupić przedmiotów które nie będą dostępne wszędzie w uniwersum gry jak dodatkowe statki, lub przedmiotów które istnieją poza uniwersum gry: odzież, pakiety z grą itp.

Czy moje zakupy są permanentne?

Przedmioty zakupione przy użyciu UEC wasza postać otrzyma w ukończonej grze.

Czy mogę komuś podarować lub zwrócić przedmioty zakupione dzięki UEC?

Zakupy przy użyciu jest UEC nie są refundowane, nie można też ich przekazać innemu graczowi. Według dyrektywy Central Core Banku wszystkie transakcje w sklepie Voyager Direct są ostateczne. W przyszłości niektóre z tych funkcji mogą być obsługiwane przez serwery gry. Ta konkretna funkcjonalność musi być jeszcze zdefiniowana.

Czym UEC różnią się od aUEC?

UEC to waluta, która będzie obowiązywać w ukończonej grze. aUEC to alpja United Earth Credits – waluta tymczasowa, którą można zarabiać przed premierą gry i wydawać a aktualnie funkcjonującej wersji PU. Stan konta aUEC może zostać  – i będzie – wielokrotnie zerowany w ramach testów gry.