Ze względu na pojawiające się niejednokrotnie pytania dotyczące ubezpieczeń (zwłaszcza wariantu LTI) publikujemy dla was przetłumaczone FAQ na ten temat.

Czym jest ubezpieczenie?

Piloci w Star Citizenie mogą wykupić polisy ubezpieczeniowe dla swoich statków, modyfikacji i ładunku. To oznacza, że w przypadku zniszczenia / utraty w wypadku lub walce otrzymasz nowy statek i / lub subsydium na ubezpieczone modyfikacje i ładunek. Tak jak w prawdziwym świecie polisy trzeba przedłużać – konieczne będzie jej regularne opłacanie przy pomocy UEC (waluty z gry). Jeśli tego nie uczynimy ciągłość polisy ulegnie przerwaniu i nie otrzymasz rekompensaty lub zastępczego statku w przypadku utraty.

Czy takie ubezpieczenie będzie drogie?

Jak w życiu ubezpieczenie powinno być relatywnie małą częścią regularnych wydatków w grze. Takie wydatki będą się składać z opłat za dokowanie, taryf handlowych (jeśli jesteś w systemie z rozbudowaną infrastrukturą i systemem prawnym), kosztów paliwa (jeśli nie pozyskujesz go samodzielnie np. z gigantów gazowych), konieczności kupowania towarów na sprzedaż, zatrudniania pomocy, ulepszania statku lub kupowania nowych.

Niektóre z dodatkowych polis dla ładunków lub ulepszeń będą wyceniane w zależności od poziomu ryzyka. Poziom 1 to najbezpieczniejsze systemy, a poziom 5 to najbardziej niebezpieczne jakie tylko są ubezpieczane. Jakikolwiek poziom ryzyka ponad 5 jest nieubezpieczalny. Polisa poziomu 3 pokryje straty poniesione w systemach typu 3 lub bezpieczniejszych. Im wyższy poziom ryzyka tym droższa polisa. Tak jak w przypadku podstawowego ubezpieczenia nie będą to koszmarne koszty, tylko rozsądne wydatki na utrzymanie mające odniesienie do profilu ryzyka / nagrody systemów w których będziesz latać.

Jak mogę zdobyć dożywotnie ubezpieczenie?

Każdy, kto zakupił grę przed 26 listopada 2012 automatycznie ma dożywotnie ubezpieczenie na swoich statkach. Ta polisa jest na zawsze. Każdy, kto kupił grę 26 listopada 2012 lub później zaczyna z terminową polisą przypisaną do posiadanego statku. Może ona być ważna od dwóch do dwunastu miesięcy zależnie od statku i typu polisy. LTI jest również zawarte w zestawach sprzedawanych zaraz po pierwszym ujawnieniu istnienia statku („concept sale phase”). Dla modyfikacji lub ładunków dożywotnie polisy nie istnieją.

Co się stanie jeśli nie będę mieć ubezpieczenia?

W takim przypadku jeśli stracisz statek twoja postać będzie musiała zakupić nowy wykorzystując posiadane UEC. Jeżeli nie miałaby ich odpowiednio wiele będzie musiała zatrudnić się przy wykonywaniu misji dla strony trzeciej (NPC lub gracza) zanim zgromadzi odpowiednią ilość środków by kupić kolejny statek.

Czy statki jakie dodaję do swojego konta mają dożywotnie ubezpieczenia (LTI)?

Nie, dożywotnie ubezpieczenie nie jest powiązane z kontem i dotyczy tylko pozycji wymienionych wyżej.

Czy mogę sprzedać mój statek z dożywotnim ubezpieczeniem?

Tak. Dożywotnie ubezpieczenie podąży za kadłubem statku, jeżeli zostanie on w legalny sposób sprzedany lub podarowany. Jeśli statek zostanie skradziony lub przechwycony w inny sposób polisa za nim nie podąży.

Czy moje ubezpieczenie przeniesie się na statki jakie zdobędę w ukończonej grze?

Nie i nie możesz transferować polisy ubezpieczeniowej z jednego statku na inny.

Czy moje ubezpieczenie przeniesie się na statki którym aplikowałem CCU?

Tak, ubezpieczenie byłoby przetransferowane na ulepszony statek / pakiet.

Czy mogę użyć ubezpieczenia jako wymówki by po prostu taranować inne statki na śmierć wiedząc że odzyskam swój?

Możesz, ale byłby to bardzo zły pomysł ze względu na to, że jest to niewygodne i uzyskanie statku zastępczego gotowego do lotu będzie czasochłonne. Dodatkowo w konkretnym okresie czasu kolejne roszczenia ubezpieczeniowe obarczone będą narastającym opóźnieniem.

Czy mogę ubezpieczyć statki obcych lub unikalne?

Nie możesz ubezpieczyć ich w standardowy sposób, chociaż będziesz mieć inne opcje. Jedynym wyjątkiem jest ograniczona ilość myśliwców Vanduuli sprzedanych przez stronę RSI podczas pierwotnej zbiórki pieniędzy – te statki mają dożywotnią polisę.

Jakie są różnice pomiędzy „standardowym ubezpieczeniem” a „dożywotnim ubezpieczeniem”?

  • Dożywotnie ubezpieczenie (LTI) – zapewnia zastąpienie kadłuba twojego statku w przypadku zniszczenia lub kradzieży. Otrzymasz identyczny model w równoważnym stanie. Działa bezterminowo bez dodatkowych opłat wewnątrz gry.
  • Standardowe ubezpieczenie kadłuba – zapewnia zastąpienie kadłuba twojego statku w przypadku zniszczenia lub kradzieży. Otrzymasz identyczny model w równoważnym stanie. Działa przez konkretny okres czasu: aktualnie jest to jeden, trzy lub sześć miesięcy. Gdy wygaśnie musi być przedłużone wewnątrz gry za UEC.

W jaki sposób będą uniemożliwiane wyłudzenia ubezpieczeń?

Statek nie może zostać sprzedany bez legalnego kodu id kadłuba. Zgłoszenie roszczenie ubezpieczeniowe wskutek utraty unieważnia dotychczasowy kod id kadłuba, tak więc jeśli statek został przechwycony lub ukradziony nowy „właściciel” nie będzie w stanie go sprzedać u normalnego dealera. Dodatkowo jeśli w systemach z dużą obecnością policji ktoś będzie pilotować skradziony statek to taka maszyna od razu będzie identyfikowana jako skradziona. Wskutek tego pilotowi na ogon wsiądą przedstawiciele prawa i żaden praworządny port nie pozwoli na lądowanie. Będziesz w stanie polecieć trefnym statkiem do mniej praworządnych części uniwersum Star Citizena gdzie być może będziesz mógł zakupić fałszywy kod id dla kadłuba, ale będzie to wymagać wysiłku i raczej zauważalnej kwoty UEC.

Dodatkowo Advocacy traktuje wyłudzenia ubezpieczeń bardzo poważnie. Jeśli uda się dowieść że gracze zmówili się by oszukać firmę ubezpieczeniową polisa LTI powiązana z kadłubem zostanie unieważniona i gracz może będzie musiał zapłacić wiele UEC odszkodowania by zachować czystą kartotekę i nie zostać oznaczony jako poszukiwany przestępca.