Zastanawiasz się nad wykupieniem subskrypcji Star Citizena ale nie wszystko jest dla ciebie jasne? Skorzystaj z niniejszego FAQ! Jeśli nie znajdujesz w nim odpowiedzi na nurtujące cię pytania, zadaj je w komentarzu lub na forum!

Czym jest subskrypcja?

To wsparcie na rzecz projektu Star Citizen, jakiego może udzielić każdy użytkownik. Reprezentują regularne płatności 10$ lub 20$ co miesiąc (w Polsce +VAT) – automatyczne poprzez abonament, albo manualne za pośrednictwem Passów. Daje ona użytkownikowi specjalny status „Subskrybent”, a co za tym idzie dostęp do różnorakiej zawartości na wyłączność i korzyści. Pierwsze subskrypcje zostały wprowadzone pod koniec 2012 r.

Gdzie można kupić subskrypcję?

Subskrypcje można zakupić w sklepie pod tym adresem.

Co mi daje subskrypcja?

Listę korzyści oraz różnic pomiędzy Centurionem a Imperatorem znajdziesz tutaj.

Na co są przeznaczane środki z subskrypcji?

Na rozwój projektu Star Citizen oraz fundowanie wszystkich show pokazujących kulisy produkcji (Around the Verse, Reverse the Verse, 10 for the…, itp. Oprócz tego dzięki nim powstaje Jump Point – cyfrowy miesięcznik o Star Citizenie. Te przychody również finansują development i udostępnianie różnych atrakcji dla osób z subskrypcją (ozdoby do hangaru i różnorakie towary na wyłączność dla subskrybentów).

Plan vs Pass – różnice.

Plan to powtarzalna seria miesięcznych opłat, można ją w każdej chwili anulować korzystając z odpowiedniej podstrony do zarządzania kontem lub przez procesor płatności. Anulacja nie zwiąże się ze zwrotem już zatwierdzonych płatności. W przypadku anulowania do końca miesiąca będziesz mieć wszystkie korzyści płynące z bycia subskrybentem.

Pass to jednorazowa zapłata na określony czas, dobra dla tych którzy nie chcą okresowych opłat lecz jednorazowe. Można do ich opłacenia wykorzystać Store Credit.

Czy mogę mieć obie formy subskrypcji na raz?

Nie należy kupować Passa gdy mamy aktywną subskrypcję, bo oznacza to płacenie dwa razy za to samo. Kupując Pass najpierw anuluj wcześniejszą subskrypcje

Kiedy wypuszczacie Jump Point? Kiedy są udostępniane ozdoby dla subskrybentów? Jak często aktualizujecie skarbiec?

Jump Point jest wypuszczany co miesiąc zazwyczaj w okolicy trzeciego piątku danego miesiąca. Skarbiec (Subscriber Vault) jest aktualizowany w każdy czwartek. Nowe ozdoby dla subskrybentów są wydawane w drugi piątek każdego miesiąca.

Zapłaciłem za rok z góry, co dostanę teraz, a co po roku?

Teraz:

  • Dostęp do skarbca i Jump Point.
  • Przedmioty dla subskrybentów.
  • Przedmioty w grze dla subskrybentów (ozdoby hangaru).
  • Przepustka VIP na imprezy (Subskrypcja Imperator).
  • Ozdoby na statek (gdy CIG je zrobi).

Po upływie roku:

  • Kupon rabatowy na zakupy w sklepie CIG (jednorazowy) Dla subskrypcji Centurion to 10% rabatu i limit 50$ zniżki, dla Imperatora odpowiednio 20% i 100$.

Kiedy dostanę kupon zniżkowy za subskrypcję?

Kupony są odblokowywane po upływie roku aktywnej subskrypcji – niezależnie od tego czy masz abonament, czy kupiłeś Pass.

 

Jak zmienić kartę kredytowa powiązaną z subskrypcją?

Nie jest możliwa zmiana podczas trwania subskrypcji. Należy zrezygnować z trwającej i rozpocząć nową z inną kartą kredytową.

Jak mogę zmienić subskrypcje z Centuriona na Imperatora?

Jedyny sposób na zmianę to anulowanie obecnej subskrypcji i rozpoczęcie nowej.

Czy mogę zasubskrybować na dłuższy okres?

To niebezpieczne pytanie, ale owszem! Najpierw upewnij się że nie trwa inna subskrypcja, jeśli tak – anuluj ją. Następnie kup dowolną ilość Passów w sklepie RSI. Po ich opłaceniu czas działania będzie sumowany. Pamiętajcie by nie otwierać kolejnej subskrypcji albo będziecie płacić dwa razy za to samo.

Subskrybuję przy pomocy Amazona, dlaczego dostaję maile z informacją że autoryzowałem płatność dla RSI?

Jest to spowodowane zmianą systemu w interfejsach płatniczych RSI. Teraz maile od Amazonu będą przychodzić raz na miesiąc, potwierdzając płatność za subskrypcję na rzecz RSI. Nie wiąże się to z żadnymi nowymi kosztami – to po prostu powiadomienie o wystąpieniu transakcji.

 

Wpis powstał na bazie materiałów przygotowanych przez użytkownika Zerat_KJ i zaktualizowanych przeze mnie.