Wraz z udostępnieniem Spectrum CIG opublikowało FAQ zawierające odpowiedzi na najczęściej przewijające się pytania odnośnie nowej platformy. Jeśli po lekturze będziecie mieć dalej pytania, zapraszam na nasze forum – chętnie na nie odpowiemy.

 

Czym jest Spectrum?

Spectrum to całkiem nowa specjalnie stworzona platforma komunikacyjna zaprojektowana dla Star Citizena i jego społeczności. To kombinacja forum CIG, chatu i systemu organizacji w jednym miejscu i docelowo narzędzie również do komunikacji głosowej podczas gry w Star Citizena.

Gdzie mogę korzystać ze Spectrum?

Pierwotna wersja będzie działać za pośrednictwem przeglądarek internetowych na komputerach i urządzeniach przenośnych. Oparte na przeglądarce Spectrum to tylko początek, intencją CIG jest wypuszczenie Spectrum nie tylko jako dedykowanej aplikacji mobilnej, ale zintegrowanie go z launcherem i samą grą całkowicie ujednolicając doświadczenie obcowania ze Star Citizenem.

Czy będzie można się komunikować ze swoimi organizacjami poprzez Spectrum?

Absolutnie tak! Możliwość komunikacji ze swoim orgiem to integralna część Spectrum. Oprócz dostępu do nowego forum Star Citizena i pokoi chatu Spectrum niesie ze sobą również fora i chaty dedykowane konkretnym organizacjom. Wewnątrz swoich prywatnych obszarów organizacyjnych gracze będą mieć opcje pozwalające na tworzenie własnych lobby, kanałów forum, ról i uprawnień.

Dodatkowo członkowie społeczności i organizacji będą mieć dostęp do chatu z wieloma funkcjami, i kiedyś również komunikacji głosowej wewnątrz gry.

Czy Spectrum jest dalej rozwijane?

To tylko początek. Ta pierwsza iteracja Spectrum ma funkcje niezbędne do zastąpienia aktualnego forum i chatu CIG. Platforma będzie rozwijana i ma otrzymywać cotygodniowe aktualizacje rozwiązujące problemy i dodające nowe funkcje. Spectrum będzie nieustannie rozwijanym i ulepszanym dodatkiem do doświadczenia Star Citizena, ostatecznie wprowadzając opcje takie jak komunikacja głosowa, integracja wewnątrz gry i całą gamę usprawnień poprawiających komfort użytkowania. Możecie pomóc uczynić Spectrum lepszym zgłaszając bugi za pośrednictwem Issue Council.

Czy Spectrum zawiera komunikację głosową?

Pierwsza jego wersja nie będzie mieć takiej opcji, jakkolwiek jest to jedna z kolejnych dużych funkcji nad którymi trwają prace. Zespół developerski uważa że po uruchomieniu funkcji komunikacji głosowej Spectrum stanie się oczywistym wyborem do komunikacji ze znajomymi – zarówno w grze jak i poza nią.

 

Zmiana platformy komunikacji

Jakie są różnice pomiędzy starymi forum / chatem a Spectrum?

Spectrum jest nowoczesnym narzędziem komunikacji z funkcjonalnościami czasu rzeczywistego. Fora tam będą miały bogatszą mechanikę sortowania, nawigacji i powiadomień. Lobby chatu i prywatne wiadomości są wyjątkowo responsywne i obsługują wszystkie nowoczesne opcje osadzania zawartości. Aktualnie Spectrum Alpha 0.3 zawiera tzw. presence endpoint dzięki czemu pozwala graczowi widzieć swój status w grze. Na przyszłość rozwijana jest głębsza integracja z grą. Spectrum dostarcza szybsze, bardziej eleganckie i całkowicie nowe doświadczenie w porównaniu ze starym forum CIG. Jedną z głównych intencji przy rozwijaniu platformy było stworzenie przestrzeni dla organizacji na stronie RSI. Spectrum zaprojektowano tak, by można było łatwiej skontaktować się z rekrutami i wygenerować własne fora i chaty. Jeszcze nigdy wcześniej nie było tak łatwo połączyć się ze społecznością Star Citizena i zabrać to bezpośrednio do gry.

Co się stanie z moimi wszystkimi starymi postami?

Stare forum było ekstremalnie efektywne w budowie społeczności Star Citizena. Celem Chrisa jest przeniesienie całości komunikacji do Spectrum aby stworzyć pojedynczy punkt kontaktu. W miarę jak skala użytku Spectrum będzie się zwiększać stare fora będą przełączane w stan zarchiwizowany, co uniemożliwi edycję ich zawartości, ale wciąż zezwoli na dostęp do niej. Gdy nadejdzie czas archiwizacji forów CIG opublikuje informację z wyprzedzeniem – tak aby komunikacja mogła naturalnie przeskoczyć do Spectrum.