System Kellog składa się z sześciu planet krążących wokół żółtego karła, gwiazdy G2V niezwykle podobnej do Słońca widzianego z Ziemi. Dwie z tych planet nadają się do zamieszkania i stanowią atrakcyjną lokalizację handlową dla potencjalnych kupców. Kellog II znany jako Xis położony jest bliżej swojej gwiazdy niż Ziemia, tworzy bujnie porośnięty, tropikalny, rajski świat. Natomiast Kellog VI znajduje się daleko na zewnętrznej krawędzi systemu, ta zlodowacona pustynia ledwie nadaje się do zamieszkania, niemniej cała planeta została przekształcona przez UEE na więzienie.

Wizyta na Kellog nie jest zalecana dla wrażliwych osób o słabych nerwach. System znajduje się na szóstym miejscu w rankingu towarzystw ubezpieczeniowych, co oznacza, że należy liczyć się z możliwością utraty pojazdu, nie przysługuje także zwrot opłaty przewozowej a wymianie na nowe podlegają tylko moduły o nieznacznej wartości. W samym systemie nie ma zasadniczo niczego niebezpiecznego, zwłaszcza dla pilotów przestrzegających prawa. Pozycja w rankingu odzwierciedla jedynie prostą zasadę: przede wszystkim, uczciwi ludzie powinni się tam znaleźć jedynie z kilku, bardzo ograniczonych powodów.

1. Kellog II (Xis)

To właśnie Xis jest powodem wysokiej pozycji w rankingu ubezpieczeniowym (pomimo, że obecność UEE w systemie jest znaczna). Planeta usiana jest rozległymi, wielopoziomowymi dżunglami i jest tak bardzo zróżnicowana biologicznie, że trudno o podobną we wszechświecie. Od ciepłych mórz będących domem dla trzymetrowych skorupiaków po lasy deszczowe zamieszkane przez miliony drobniutkich insektów, ssaków naczelnych oraz, najsłynniejszego zwierzątka Flosk.

Wielu pamięta szaleństwo ubiegłej dekady jakie przetoczyło się na Ziemi na punkcie Flosków, niezwykłego stworzonka, które najlepiej określić można jako skrzyżowanie kota domowego z meduzą. Wielu majętniejszych obywateli desperacko kolekcjonowało i rozmnażało zwierzątka dla popisywania się ich niezwykłymi wnętrznościami połyskującymi niczym diamenty. Kellog II był miejscem ich pochodzenia a pierwsze okazy tego gatunku odkrył dzielny pirat, który na początku myślał, że mogą smakować równie wyśmienicie jak wyglądają (dalsze badania ostatecznie określiły Floski jako niezdatne do spożycia). Zainteresowanie stworzonkami z czasem wygasło, a potomstwo tych pierwszych można obecnie spotkać w ściekach każdego, rozwiniętego cywilizacyjnie miasta.

Niestety, odwiedzanie Xis jest surowo zabronione, podkomisja UEE do spraw rozwoju i ekspansji (SDE) określiła planetę jako Świat Rozwijający się, głównie ze względu na obecność Ormów, prymitywnych istot z gatunku człowiekowate, które występują w rejonach północnego bieguna planety. Ormy w ostatnich trzystu latach rozwinęły bardziej złożone zachowania międzyosobnicze oraz wytworzyły prymitywne narzędzia używane w epoce kamienia. Chociaż ich kultura leży w obrębie zainteresowań naukowców (sezonowo wykupujących oprzyrządowanie i zakonserwowaną żywność – najwięcej zimą) same Ormy nie są warte uwagi kupców, nie produkują nic wartościowego i nie są wystarczająco ucywilizowane by kwalifikować się na jakichkolwiek pracowników.

Niemniej, czarny rynek dociera do wszystkich zakątków galaktyki. Chociaż planeta jest chroniona siecią satelitów zwiadowczych, to UEE generalnie nie posiada zdolności ani interesu w skutecznym zarządzaniu orbitą Xis. Wtargnięcie bez odpowiedniego maskowania zostaje zarejestrowane i może pogorszyć obywatelski ranking pilota w dalszej perspektywie, wszelako małe są tu szanse na ingerencję ze strony baterii orbitalnych czy spotkania eskadry patrolowej z niszczyciela.

2. Kellog VI (QuarterDeck)

Kellog VI jest domem dla olbrzymiego świata więziennego, QuarterDeck to zakład karny o zaostrzonym rygorze, w którym osadzonych są setki tysięcy zatwardziałych kryminalistów. Jest to także kompletna rafineria antymaterii pozyskująca niezwykle cenne paliwo po tak niskich kosztach jak nigdzie indziej w galaktyce. Proces technologiczny przetwarzania antymaterii jest niezwykle niebezpieczny i każdego dnia umiera przy jej produkcji tuzin więźniów. Jednak szansa na skrócenie wyroku dla podejmujących się tej pracy więźniów sprawia, że marynarka UEE oraz flota handlowa mają zbiorniki zatankowane pod korek.

Kupcy zainteresowani handlem tego surowca powinni wiedzieć, że transport antymaterii jest niezwykle niebezpieczny. Konieczne jest rozbudowanie pomieszczenia ładunkowego do poziomu maksymalnego, a decydując się na taki transport należy otwartym tekstem nadać wiadomość o zawartości ładowni. Żaden pirat nie powinien gmerać przy transporcie antymaterii gdyż najdrobniejsza potyczka szybko zamieni się w potężna eksplozję, która natychmiast zabije wszystkie strony, bez wyjątku.

UEE stworzyło system, dzięki któremu poszukiwani kryminaliści mogą być dostarczani bezpośrednio do QuarterDeck przez łowców nagród posiadających odpowiedni kontrakt. Satelita klasy VI o nazwie JusticeStar wyniesiony do najbliższego punktu libracyjnego planety pozwala na procedowanie spraw karnych, rozpraw sądowych oraz wydawania wyroków w sposób szybki i wydajny. Oficer księgowy na QuarterDeck często wypłaca dodatkowa premie za dostarczenie poszukiwanego bezpośrednio do systemu, co odzwierciedla niższe koszty dla wymiaru sprawiedliwości UEE.

Jak na każdej więziennej planecie, tak i tu spotkamy się z aktywnie działającym czarnym rynkiem. Kupcy, którzy mogą dostarczyć luksusowe rozrywki na planetę bez wiedzy strażników UEE są szczodrze nagradzani za swój trud. Szczególną wartość na QuarterDeck maja narkotyki, które większość populacji ceni za swoistą ucieczkę od codziennych niebezpieczeństw i monotonii pracy przy ekstrakcji i rafinacji antymaterii.

Porada na koniec

Kellog to system z bezgranicznymi okazjami na zarobienie kasy, ale to system, którego nie doświadczony kupiec powinien unikać za wszelka cenę. Setki zapalonych do handlu żółtodziobów zapragnęło tutejszych zysków z marży i pognało swoje maszyny prosto do systemu ale tylko po to, by się głupio nadziać na patrole UEE strzegące QuarterDecka lub skończyć jako apetyczny obiad dla morskiego kraba na Xis. Nie powielaj ich bezmyślnych błędów, wyposaż swój statek w odpowiednio zaawansowane komponenty, szczególnie połóż nacisk na maskowanie i niewykrywalność jeśli chcesz się zająć dostawami czarno rynkowymi, a przede wszystkim zachowaj czujność i ostrożność, na każdym miejscu.

Uwagi dla podróżnych

System Kellog znajduje się w pobliżu tak zwanego obszaru Vanduulskiego. Chociaż organizacja plemion Vanduuli jest wciąż nieznana to wydaje się, że żaden z nich nie rości sobie prawa własności do Kellog… jeszcze. Pomimo faktu, że nie stwierdzono jak dotąd żadnych wrogich najeźdźców w systemie to zaleca się podróżującym zachowanie wszelkich środków ostrożności w tym regionie.