Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące organizacji w Star Citizenie.

 

Czym są organizacje?

Organizacje na stronie Roberts Space Industries to zgrupowania ludzi mające swoje osobne profile i wygląd. Każda organizacja jest identyfikowana przez nazwę oraz identyfikator SID (różne organizacje mogą mieć taką samą nazwę, lecz nie mogą posiadać identycznych identyfikatorów SID) mający do 10 znaków. Organizacje stworzone na stronie zostaną przeniesione do świata gry.

Czy organizacje zostaną zachowane po wypuszczeniu gry?

Planujemy przenieść organizacje do świata gry po jej wypuszczeniu na rynek. Zalecamy budować zgrane zespoły.

Czym jest Spectrum ID?

Identyfikator SID to łańcuch do 10 znaków identyfikujący organizacje na kanałach informacyjnych. ze względu na ograniczenia w szyfrowaniu identyfikator musi być pisany dużymi literami. Dołączając do jakiejś organizacji radzimy sie upewnić czy jesteście tam gdzie trzeba na bazie SID organizacji.

Jak dołączyć do organizacji?

Tylko osoby które wsparły grę (mają status backer) lub posiadają pakiet z grą mogą dołączyć do organizacji.

Dołączyć można na dwa sposoby; wysyłając podanie (application) lub otrzymując zaproszenie. Zainteresowani jakąś organizacją powinni wysłać formularz rekrutacyjny i czekać na rozpatrzenie aplikacji. Jeśli spodobasz się dowództwu to zostaniesz cię przyjmą! Organizacje mogą włączyć bądź wyłączyć publiczną rekrutację. Jeśli masz grupę która chce prowadzić aktywną rekrutację możliwe jest rozsyłanie bezpośrednich zaproszeń. W takim przypadku osoba zapraszana otrzymuje powiadomienie i ma możliwość zatwierdzenia bądź odrzucenia zaproszenia.

Pamiętajcie, że Ater Dracones – największa polska organizacja istniejąca od 2014 cały czas rekrutuje! Dołączcie już dziś!

Do ilu organizacji mogę dołączyć?

Możliwe jest dołączenie do wielu organizacji (maksymalnie 10), jedną z nich należy ustawić jako główną (main), pozostałe zostaną określone jako poboczne (affiliate). Domyślnie organizacją główną jest pierwsza, do której dołączyliśmy.

Jak zmienić typ przynależności do organizacji i po co to jest?

Są dwa typy przynależności do organizacji – main (główna) i affiliate (afiliacja, poboczna). Jako main ustawia się organizację, z którą czujemy się najbardziej związani. Pełnić fumcje organizacyjne (rekrutacja, branding profilu organizacji itp) można tylko w ugrupowaniu, które mamy ustawione jako główne. Aby zmienić to ustawienie organizacji należy na odpowiedniej podstronie zarządzania kontem dokonać modyfikacji ustawień.

Czy mogę ukryć swoją przynależność do jakiejś organizacji?

Tak, jest to możliwe. Należy wejść do panelu zarządzania przynależnością do organizacji. Przy każdej organizacji jest rozwijalne menu. Domyślnie każda z przynależności jest ustawiona jako Visible (widoczna). Drugą opcją jest Redacted (ocenzurowano) – takie ustawienie powoduje że w profilu gracza wyświetlana jest „jakaś” organizacja, lecz nie jej dane, natomiast na liście członków organizacji widać ocenzurowaną (rozmazaną) kartę gracza. Ostatnią opcją do wyboru jest Hidden affiliate (ukryty), tę opcję można ustawić jedynie dla organizacji pobocznych. Gracz używający tego ustawienia nie będzie miał żadnej organizacji wyświetlanej w swoim profilu, natomiast na liście wewnątrz organizacji będzie wyświetlona pusta karta gracza. Osoby korzystające z tych ustawień są i tak widoczne dla osób mających dostęp do narzędzi administrowania organizacją.

Jak opuścić organizację?

Wystarczy użyć odpowiedniego przycisku przy danej organizacji w panelu zarządzania przynależnością do organizacji.

orgs

Otrzymuję dziesiątki zaproszeń do innych organizacji, pomocy!

Możliwe jest zablokowanie zaproszeń w ustawieniach ogólnych konta (ustawienie „Block invitations”).

Czym są archetypy organizacji?

Organizacje są tym, co chcą uczynić z nich ich członkowie i administracja. Na chwilę obecną istnieje pięć podstawowych archetypów dla organizacji, lecz stanowią one jednak jedynie element role-playing i nie mają żadnego wpływu na system lub przyszłą grę lub innego znaczenia.

  • Corporation (korporacja) – byt biznesowy nastawiony na generowanie zysku. Korporacja to doskonały wybór dla ugrupowań planujących aktywności od tranzytu flo-petów na Goss II po organizację wrogiego przejęcia Origin Jumpworks.
  • Private Military Company (PMC, prywatna firma militarna) – dla organizacji rozsmakowanych w walce. Działalność PMC skupia się m. in. na eskortowaniu tranzytu towarów, polowaniu na piratów lub wspomaganiu UEE w atakach na Vanduuli.
  • Faith (wiara) – to organizacja, której członków łączy wspólny wyższy cel. Mogą to być rebelianci walczący o niepodległość Terry… lub oddani wyznawcy „the LAMP”.
  • Syndicate (syndykat) – ugrupowanie wspólnych zainteresowań skupiające ludzi niejednokrotnie operujących na pograniczu lub poza prawem. Liczebność oznacza bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli próbujecie przemycić kontrabandę przez system Spider lub polujesz na niefortunny transportowiec do ograbienia.
  • Organization (organizacja) – chcesz samodzielnie wytyczać swoją ścieżkę bez dawnych powiązań? Śmiało skorzystaj z domyślnego nieokreślonego archetypu!

Czym są aktywności?

Aktywności widoczne w postaci okrągłych symboli na profilu organizacji (eksploracja, handel, piractwo, przemyt, obrona, zasoby/górnictwo, transport, zwiad, infiltracja, inżynieria, wolni strzelcy, łowcy nagród) stanowią jedynie element role-play pozwalający gromadzić się ludziom, których interesują konkretne aspekty gry. Oprócz informacji wyświetlanej na głównej stronie organizacji mają realnego wpływu na nią.

Czym są rangi i role?

Administracja organizacji może rozdzielić rangi dla członków organizacji. To tylko specyficzny status oznaczający jak ważny jest dany użytkownik dla organizacji. Można je nosić z dumą, lecz nie dają żadnych uprawnień.
Oprócz tego każdy z członków może pełnić jedną lub więcej ról:

  • Owner (właściciel) – może wszystko, od rekrutacji, przez modyfikację ustawień po rozwiązanie organizacji.
  • Recruitment (kadry) – może wysyłać zaproszenia do organizacji, a także akceptować lub odrzucać podania potencjalnych rekrutów.
  • Officer (oficer) – może zarządzać członkami organizacji i ich rolami / rangami jak i moderować kanał chatu danej organizacji na RSI.
  • Marketing – może zmieniać wizerunek profilu organizacji, oficjalne teksty, historię, manifest itp.

Afiliaci mogą mieć różne rangi, ale nie mogą pełnić ról w organizacji. Jest to dostępne tylko dla osób które daną organizację ustawiły jako „Main”.

Jak rozwiązać organizację?

W celu rozwiązania organizacji należy użyć odpowiedniej opcji w panelu administracji organizacją.

Rozwiązałem organizację, ale chciałbym to teraz cofnąć. Co mogę zrobić?

Proces rozwiązania organizacji jest nieodwracalny.

Przekazałem ownership (prawo własności) organizacji komuś innemu, ale chcę je odzyskać. Czy jest taka możliwość?

Proces przekazania prawa własności do organizacji jest nieodwracalny, jedynie nowy właściciel może te prawo przekazać z powrotem.

Gdzie należy zgłaszać znaleziony błędy związane z organizacjami?

Wszystkie problemy prosimy zgłasza się za pośrednictwem Issue Council. Pamiętajcie aby szczegółowo opisać sposób odtworzenia problemu.