Public Test Universe (zwany dalej PTU) to wersja gry umożliwiająca przetestowanie patcha bądź wcześniejszego, eksperymentalnego buildu przed jego oficjalnym wydaniem. Dostęp do PTU ma każdy użytkownik ze statusem backer.

Warto nadmienić że to zabawa dla ludzi o mocnych nerwach – PTU w odróżnieniu od standardowego Arena Commandera oferuje możliwość wczesnego testowania nowych buildów, które mogą być niestabilne bądź mieć różne problemy z funkcjonowaniem. Jeśli naprawdę chcesz pomóc testować Star Citizena to korzystanie z PTU i zgłaszanie bugów na odpowiednim forum RSI jest jedną z największych przysług jaką można zrobić developerom. Ale jeśli szukasz czystej walki bez problemów lepiej trzymać się standardowych buildów. Wszystkie znalezione na PTU problemy można zgłaszać tutaj, a informację zwrotną na temat samego PTU tutaj.

 

Jak uruchomić PTU?

Krok pierwszy: skopiuj swoje konto RSI na PTU. Jeśli trzeba zaloguj się na http://robertsspaceindustries.com. Kliknij „My RSI” (1) na głównej stronia, a następnie „My Account”. Na ekranie ustawień (Settings) wybierz z menu po lewej Public Test Universe, aby rozpocząć proces. Albo po prostu kliknij tutaj. Na tym ekranie skopiujesz wszystkie ustawienia swojego konta, zakupy i konfigurację do środowiska testowego. Po zakończeniu procesu kopiowania otrzymasz maila z nowym hasłem i dodatkowymi instrukcjami.

login

Krok drugi: uruchom launcher Star Citizena, zaloguj się przy pomocy istniejącego konta RSI.

Krok trzeci: uruchom ekran ustawień launchera (kółko zębate u góry oznaczone 1 poniżej) i znajdź listę Game Channel (kanałów gry – oznaczone 2).

Krok czwarty: Wybierz „Public Test Universe” z listy i zamknij stronę ustawień.

launcher

Krok  piąty: Wyloguj się z launchera, a następnie zaloguj ponownie korzystając z normalnego loginu i hasła, jakie otrzymałeś/aś w mailu o którym mowa w kroku pierwszym. Aby powrócić do używania normalnej wersji gry odwróć powyższy proces (przełącz się na kanał „Public).

UWAGA: PTU będzie dostępne okresowo – w sytuacjach gdy będzie potrzebne przetestowanie patcha przez społeczność. Zazwyczaj uniwersum testowe będzie dezaktywowane po tym jak patch zostanie udostępniony na głównym kanale. Informację czy aktualnie trwają testy znajdziecie na forum RSI, oraz u nas.

Jeśli macie jakiekolwiek problemy z korzystaniem z tej funkcjonalności zapraszamy na nasze forum – znajdziecie tam odpowiedzi na większość pytań.