Chcecie wiedzieć więcej o kontach Star Citizena i tym, co można z nimi zrobić? To FAQ jest dla ciebie. Jeśli nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące cię pytania, zadaj je w komentarzu lub na forum!

Gdy próbuję odzyskać konto nie otrzymuję maila z linkiem.

Jeśli nie otrzymaliście maila po wybraniu stosownej opcji w My RSI, zaleca się sprawdzić folder odpowiedzialny za SPAM w waszej skrzynce pocztowej. Upewnijcie się także, czy konto które sprawdzacie jest tym, które zostało wpisane w na stronie RSI. W razie potrzeby skontaktujcie się ze wsparciem klienta CIG podając login – niestety Customer Support w czasie pisania tego FAQ jest stale mocno obciążony tak więc nie spodziewajcie się że od razu będą odpisywać na zgłoszenia.

Nie zrozumiałem systemu nazewnictwa jaki jest użyty na stronie, mam teraz „handle”, który mi się nie podoba.

Tworząc konto każdy otrzymuje jednorazową darmową możliwość zmiany handle, jest to możliwe z poziomu strony My RSI -> My Account i kliknięciu w zieloną ikonę ołówka przy handle. Po wykorzystaniu darmowej zmiany, możliwe jest dokupienie kolejnej za drobną opłatą.

Jak mogę zmienić swój login?

Nie ma takiej możliwości.

Otrzymałem pakiet z grą jako podarunek (gift), dlaczego nie mam odpowiedniego tytułu?

Tytuły (display title) dostępne w menu są zależne od wpłaconej kwoty na danym koncie. Jeśli ktoś przekazuje pakiet na inne konto tytuł nadal jest dla niego dostępny, gdyż wpłata została dokonana przez to konkretne konto użytkownika.

Dokupiłem pakiet ze statkiem który udostępnia mi nowy tytuł, lecz nadal mam stary, co mam zrobić?

Tytuł należy zmienić ręcznie na stronie zarządzania kontem (opcja „Display Title” pod avatarem).

Jakie tytuły i od jakiej kwoty są dostępne do wyboru?

 • Civilian [$10]
 • Scout [$30]
 • Mercenary [$40]
 • Bounty Hunter [$60]
 • Colonel [$125]
 • Freelancer [$125]
 • Rear Admiral [$250]
 • Vice Admiral [$500]
 • High Admiral [$1000]
 • Grand Admiral [$2500]
 • Lt. Commander/Space Marshal [$5000]
 • Commander/Wing Commander [$10000]
 • The Completionist [$15000]

Dodatkowo podczas sprzedaży koncepcyjnej Carracka została dodana dodatkowa ranga za przejście pewnej mini gry na stronie RSI „Cartographer“. Osoby które zostały wyróżnione ciekawymi wątkami na forum otrzymują możliwość korzystania z tytułu MVP – Most Valuble Poster. Pracownicy CIG mają tytuł Developer. Tytuł Moderator mają moderatorzy forum. Oprócz tego są też dodatkowe tytuły z eventów organizowanych przez CIG.

Czy tytuły służą czemuś innemu niż pokazanie ile wydało się pieniędzy na Star Citizen?

Tytuły pojawiły się jeszcze podczas pierwszej zbiórki funduszy oraz Kickstartera, dostępne wówczas pakiety dawały konkretny tytuł powiązany ze statkiem jaki był w danym pakiecie. Wyświetlany tytuł można zmienić na którykolwiek poniżej osiągniętej rangi (wpłaconej kwoty). Dodatkowo tytuły były nadrukowane na fizycznych kartach (Citizen Cards), które otrzymały osoby wspierające grę przed 15 lutego 2013.

Chciałbym kupić limitowany statek, np. Aurora LX – ale nie ma go w sklepie.

Pewne statki są limitowane – jedne bardziej inne mniej. Prawie wszystkie statki jakie pojawiły się w sklepie na stronie RSI będą możliwe do zdobycia w grze za UEC (waluta w grze). Wiele statków limitowanych (nie wszystkie) pojawia się ponownie co jakiś czas na specjalnych akcjach sprzedażowych.

Podarowałem komuś pakiet (gift), ale mimo to obdarowany nie dostał tytułu Backera.

Bycie Backerem jest nagrodą za jakiekolwiek finansowe wsparcie gry. Istnieją także tytuły Original Backer i Veteran Backer za wsparcie gry przed 26 listopada 2012 (koniec pierwszej zbiórki) oraz 6 czerwca 2013 – koniec „grace period”, po którym usunięto LTI z paczek ze statkami. Status backera nie jest przekazywany wraz z giftem. Status ten umożliwiał otrzymywanie drobnych nagród po pokonaniu przez zbiórkę kolejnych progów (stretch goals), niestety jakiś czas temu zaprzestano dodawania kolejnych.

Zakupiłem fizyczny pakiet z grą, teraz w jego opisie widnieje, że jest on cyfrowy.

Pewne paczki np. Bounty Hunter zawierały Citizen Card. Jednak wewnątrz pakietu gra mimo to była zawsze ujęta jako kopia cyfrowa.

Cena pakietu ulepszeniowego (upgrade) nie wystarczy by stopić go, stopić oryginalny pakiet i zakupić nowy.

Pakiet ulepszeń to specyficzny przedmiot który pozwala na podmianę konkretnego statku. Nie służą do zmiany pakietu a jedynie konkretnego typu statku wewnątrz pakietu. Paczki typu upgrade można znaleźć tutaj, a dedykowana upgrade’om podstrona jest tutaj.

Jak mogę zmienić posiadany pakiet ma lepszy?

Jedną z metod jest całkowite stopienie pakietu klikając na „Exchange for store credits” na konkretnym zakupionym pakiecie pod tym linkiem. Następnie kupując nowy pakiet przy zapłacie należy wybrać „Credit & coupons” i zapłacić część sumy za pomocą przetopionych kredytów, a ewentualną resztę za pomocą dodatkowych środków.

Druga metoda to tzw. CCU (Cross Chassis Upgrade). Jest to specjalna forma podmiany statków wewnątrz pakietów lub ulepszania pojedynczych. Obecnie dostępne CCU znajdziecie tutaj.

Jak używać Store Credits?

Po stopieniu pakietu lub statku otrzymujecie Store Credits. Można nimi płacić w sklepie RSI. Aby to uczynić podczas kupowania należy wybrać „Credit & coupons” i wpisać kwotę jaką chcemy zapłacić za pomoca kredytów. Ewentualną różnicę trzeba dopłacić kartą lub PayPalem. Możliwe jest także zakupienie / otrzymanie GiftCard – po otrzymaniu takiej karty należy ją przetopić na kredyty.

Jak anulować niechciany zakup i opłacić zamówienie później?

Jeśli nie dokonaliście wpłaty opcja anulowania zamówienia pojawi się po 24 godzinach. Nieopłacone zamówienie po jakimś czasie automatycznie zostanie anulowane. Wcześniej złożone lecz nieopłacone zamówienie można opłacić trochę później znajdując dane zamówienie tutaj i wybierając „Pay Now” przy danym zamówieniu.

Nie otrzymałem kredytów UEE jakie sa wymienione w posiadanym przeze mnie pakiecie.

Kredyty z pakietów zostaną przelane na konto gracza po premierze gry.

Wysłałem koledze gift, lecz on nie ma go na swoim koncie.

Osoba otrzymująca gift powinna dostać maila z linkiem po kliknięciu którego prezent zostanie dodany do jej konta.

Czy stracę LTI jeśli stopię pakiet lub statek je zawierający?

LTI (dożywotnie ubezpieczenie) jest przypisane do danego pakietu lub statku, stopienie go powoduje stratę LTI. Jeżeli na dany pakiet dodajecie upgrade lub CCU wówczas LTI (lub inny okres ubezpieczenia) zostanie zachowany, a jedynie statek podmieniony na inny.

Wpis powstał na bazie materiałów przygotowanych przez użytkownika Zerat_KJ i zaktualizowanych przeze mnie.