Zdajemy sobie sprawę, że wielu świeżo upieczonych Gwiezdnych Obywateli po włączeniu hangaru zaczyna szukać swoich statków, a gdy ich nie widzi chce dzwonić po policję podejrzewając, że padli ofiarą kosmicznych złomiarzy. Nie martwcie się, wasze maszyny są (póki co) bezpieczne! Aby pojawiły się w hangarze, należy go odpowiednio skonfigurować. Poniższy poradnik został przygotowany dla Was przez Jazza z naszej redakcji i Goomicha z Ater Dracones – jeśli się przyda, to warto im podziękować w komentarzach!

1. Zaczynamy!

Po wejściu na stronę robertsspaceindustries.com kursorem myszy wybieramy z menu „My RSI”

Ukośnik obok napisu pokazuje, czy jesteśmy zalogowani. Jeśli nie byliśmy, to zostanie wyświetlony ekran logowania.

Star Citizen poradnik hangar

 

2. Ekran logowania

W polu „Login ID” (1) wpisujemy nazwę konta. Następnie w polu „Password” wpisujemy hasło do konta (2). Następnie klikamy „SIGN IN” (3). W tym panelu mamy też możliwość włączenia funkcji zapamiętywania użytkownika (Remember me?), odzyskania konta (Account Recovery), oraz założenia konta (Enlist Now) jeśli go jeszcze nie posiadamy.

 

3. Jak teraz dostać się do konfiguracji hangaru?

To proste! Po zalogowaniu się klikamy ponownie na ‘MY RSI’. Pojawi nam się menu dające dostęp do różnych obszarów zarządzania naszym kontem.

4. Co dalej?

Wybieramy opcje zaznaczona na rysunku czerwoną ramką „MY HANGAR”. Otwiera się strona, na której możemy skonfigurować nasz hangar.

W tym celu klikamy na zaznaczony czerwoną ramką przycisk „Configuration”. Daje on nam dostęp do strony, na której możemy wybrać hangar (jeżeli mamy ich dostępnych na koncie kilka).

Star Citizen poradnik hangar

Aby wybrać interesującą nas opcję klikamy na obrazek hangaru znajdującego się w ramce nr 1. Wybrany przez nas hangar zostaje podświetlony na zielono. W celu potwierdzenia wyboru klikamy przycisk ‘Save’ zaznaczony ramką nr 2. Po kliknięciu przycisku pojawi się nam okno z komunikatem potwierdzającym zapisanie ustawień.

Star Citizen poradnik hangar

Następnie przewijamy stronę do miejsca w którym możemy skonfigurować ustawienie statków w hangarze.

Star Citizen poradnik hangar

W tym celu kursorem myszy wybieramy statek (ramka nr 1) który chcemy umieścić w hangarze i przeciągamy go do jednego ze slotów znajdujących się po prawej stronie (np. do oznaczonego ramką nr 2). W prawym rogu każdego ze slotów mamy informację ile statków o jakich gabarytach możemy umieścić na danej platformie, a przy każdym statku znajduje się informacja o jego rozmiarze.
UWAGA: statki, których nie wstawimy na któryś z dostępnych slotów nie będą widoczne w hangarze. Lista dostępnych statków nie zawiera także maszyn które nie mają statusu „hangar ready”. Listę statków wraz z ich aktualnymi stanami produkcyjnymi znajdziecie tutaj.

W celu zapisania dokonanej przez nas konfiguracji ustawień hangaru klikamy na jeden z przycisków „Save” (oznaczone ramkami z nr 3). Po raz kolejny pojawi się komunikat potwierdzającym zapisanie ustawień.

Star Citizen poradnik hangar

 

5. Do boju!

Nie pozostaje już nic innego jak wejść do gry i sprawdzić jak wygląda nasz hangar i ustawione w nim statki.