Czym jest moduł hangaru?

Hangar module był pierwszym fragmentem gry wydanym przez CIG. Pozwala on na interakcję gracza ze statkami które zakupił. Należy pamiętać, ze gra jest cały czas rozwijana, wiele rzeczy w hangarach (w tym wygląd statków) może ulec zmianie.

Jakie są minimalne wymagania konieczne do uruchomienia hangaru?

System Windows Vista, 7 lub 8 (64-bit), procesor Dual Core Intel: Core2 Duo 2.4Ghz AMD: Phenom X2, 8GB pamięci RAM, karta graficzna NVidia Geforce 460GTX AMD / Radeon HD5850 DirectX 11. Najważniejsza jest karta graficzna z obsługą DirectX 11 (starszy niż 11 nie pozwala na uruchomienie gry). Należy pamiętać, że gra jest cały czas rozwijana, wymagania mogą ulec zmianie.

Czego potrzebuję, by uzyskać dostęp do hangaru?

Konto na stronie RSI i pakiet zawierający statek oraz dostęp do pełnej gry (Squadron 42 digital download, Star Citizen digital download)

Czy mając jedynie pakiet ze statkiem typu „add-on” będę w stanie korzystać z hangaru?

Dostęp do hangaru jest uzależniony od posiadania pakietu zawierającego pełną grę. Posiadanie jedynie pakietu „add-on” nie pozwala na dostęp do hangaru.

 

Jaki jest minimalny pakiet który muszę posiadać aby korzystać z hangaru?

Którykolwiek z pakietów dostępny w sklepie online na RSI.

Jak uzyskać dostęp do hangaru?

Hangar można uruchomić wybierając odpowiednią pozycję z menu gry (włączamy ją przy pomocy launchera, który można pobrać tutaj).

Jakie statki są dostępne do oglądania w hangarze?

Listę znajdziecie tutaj.

Jakie są rodzaje hangarów?

Pierwotnie wypuszczone zostały trzy hangary: Discount, Business i Deluxe. Wraz z patchem V0.9 wypuszczono ich nowe wersje i przystosowano hangary niższej klasy dla większych maszyn. Zmieniono ich nazwy by były zgodne z firmami je produkującymi, są to odpowiednio SelfLand, Aeroview, Revel&York. Dodatkowo dodany został czwarty rodzaj hangaru o nazwie VFG Industrial Hangar. Jest to tzw. hangar „asteroidowy”. Rodzaj hangaru jest zależny od zakupionego statku, większe maszyny odblokowują dostęp do hangarów wyższej klasy.

Czy istnieje możliwość zmiany typu hangaru?

Tak. Można dokupić paczkę dającą dostęp do lepszego rodzaju hangaru nawet jeśli nie posiadamy statku który jest z nim domyślnie połączony. Ulepszenia znajdziecie tutaj. Po zakupieniu ulepszenia należy wejść do ustawień hangaru  i po kliknieciu na „Configure” wybrać interesujący nas rodzaj hangaru z dostępnych.

Czy możliwe jest zapraszanie znajomych do mojego hangaru?

Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości.

Czy jest limit ilości przedmiotów jakie można przechowywać w hangarze?

Może istnieć limit ilości przedmiotów jakie przechowujesz w hangarze. Jeśli takie coś będzie miało miejsce ewentualnie będzie sposób uzyskania dodatkowej przestrzeni. Przedmioty ozdobne dostępne w Voyager Store będą wyświetlane tylko po 1 sztuce, nawet jeśli będziemy posiadać ich więcej. Komponenty statków np. uzbrojenie dostępne tutaj nie zajmuje na chwilę obecną żadnego miejsca w hangarze, wraz z rozwojem gry ulegnie to zmianie.

Czy jeśli utracę albo podaruję komuś statek to mój hangar zostanie zdegradowany do tańszego odpowiednika?

Przed oficjalną premierą gry jeśli utracisz albo podarujesz komuś statek hangar może się zmniejszyć. Zakupienie ulepszenia zapewni ci dostępność hangaru przynajmniej do poziomu zakupionego ulepszenia – patrz pytanie o zmianie hangaru.

Wczytałem mój hangar, lecz jest on pusty mimo tego że posiadam statek już zaimplementowany do gry. W czym tkwi problem?

Gdy kupujemy statek, należy go ręcznie umieścić w hangarze. W naszym poradniku znajdziecie dokładny opis, jak to zrobić.

Umieściłem kilka moich statków w hangarze, lecz nie mam już w nim miejsca na pozostałe moje maszyny, czy da się jakoś powiększyć dostępną przestrzeń?

Na chwile obecną nie ma takiej możliwości. W hangarze jest tylko pięć lądowisk mieszczących pięć dużych statków lub piętnaście małych. Wyjątkiem od tej reguły jest hangar asteroidowy posiadający w części centralnej lądowisko średniej wielkości mieszczące jeden mały lub jeden średni statek, co daje nam cztery lądowiska na duże maszyny + jedno na małą, lub maksymalnie trzynaście małych maszyn.

 

Gdzie mogę zgłaszać błędy na jakie natrafię w hangarze?

Wszelkie znalezione błędy prosimy zgłaszać przez Issue Council.

Gdzie w uniwersum gry będzie znajdował się mój hangar?

Hangar będzie fizycznie zlokalizowany w twojej konkretnej lokacji startowej możliwej do wyboru w późniejszym czasie.