Reclaimer to platforma dedykowana do złomowania oraz odzysku surowców. Jeśli chcesz przemierzać wszechświat w poszukiwaniu tajemnic i bogactw to jest to idealna jednostka dla ciebie. Przebijasz się przez kosmiczne rumowiska w poszukiwaniu surowej rudy? Poszukujesz zaginionych artefaktów? Reclaimer to statek zbudowany z myślą o użyteczności. Życie „z odzysku” nie jest łatwe, ale ze wsparciem technologii takiej jak Reclaimer może być zyskownym sposobem na przetrwanie między gwiazdami.

Aegis zbudował idealną jednostkę dla tych, którzy chcą pisać swoją własną historię w Star Citizenie. Wyposażony w potężne wielofunkcyjne ramię Reclaimer może chwycić dryfujący złom i wciągnąć go na pokład w celu przetworzenia. Oprócz dużej ładowni kadłub jest wypełniony sprzętem do odzysku umożliwiającym przetwarzanie i przechowywanie ilości złomu o wartości Constellation!

Wieżyczki Reclaimera to wielofunkcyjne zaczepy na których można zamontować uzbrojenie obronne, baterie pocisków, dodatkowe promienie ściągające, reflektory, skanery lub inne wyposażenie pomocne w odzysku surowców. Statek dodatkowo ma na pokładzie szereg dronów klasy Surveyor przydatnych do wyszukiwania wartościowych przedmiotów w odległych głębiach.

Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się załogowa jednostka tnąca którą można zatrudnić do działań EVA bądź odzysku. CIG zamierza w mechanice odzysku w grze zawrzeć również możliwość „poszukiwania i odzysku” gdzie gracze w kombinezonach kosmicznych opuszczą statek aby eksplorować wraki. Kieszonkowe pojazdy kosmiczne takie jak jednostka tnąca będą służyć do przewozu narzędzi i materiałów oraz transportu znalezionych artefaktów z powrotem na statek.

Star Citizen Aegis Reclaimer

 

Znane specyfikacje

Poniżej znajdziecie obecnie znane specyfikacje tej jednostki z zastrzeżonych planów:

DŁUGOŚĆ 158m
SZEROKOŚĆ 95m
WYSOKOŚĆ 50m
MASA BEZ ŁADUNKU 600,000 Kg
POJEMNOŚĆ ŁADOWNI 2500 standard cargo units (SCU)
POJEMNOŚĆ ŁADOWNI NA ZŁOM 20000 standard cargo units (SCU)
MAX ZAŁOGA 5 persons
MAX POWERPLANT 2x Size 6
FABRYCZNY POWER PLANT Już wkrótce
MAX SILNIKI (GŁÓWNY CIĄG) 6x TR5
FABRYCZNE SILNIKI Już wkrótce
SILNIKI MANEWROWE 8x TR3
FABRYCZNE SILNIKI MANEWROWE 8x Aegis Winnowing D3
MAX OSŁONY 6
OSŁONY Już wkrótce
CLASS-4 2x wieżyczki boczne Size 5 (przyjmuje również zaczepy Class 1 lub 3)
CLASS-5 Size 5 Topside Turret
CLASS-9 4x uzbrojenie Point Defense

Wszystkie specyfikacje mogą ulec zmianie podczas balansowania gry.

 

Dodatkowe wyposażenie

Aegis Reclaimer jest wyposażony we wzmocnioną ładownię, bezzałogowe sondy rozpoznawcze, zestaw przednich reflektorów oraz zaawansowane skanery gęstości. Jest też w stanie wykonywać skoki dzięki standardowemu silnikowi skokowemu Tarsus Marauder.

Zastrzeżenia odnośnie ładowni: Reclaimer to duży statek! Spora część jego wewnętrznej objętości jest zajęta przez sprzęt do odzysku oraz przechowywania złomu. Mimo to zawiera on sporą ładownię, którą można wykorzystać do przewozu standardowego frachtu. CIG jest w trakcie dokonywania pomiarów w silniku gry, tak więc aktualna pojemność starszych modeli statków może się zmienić. Oczekujcie że pojemność wielu z nich się zwiększy w miarę przechodzenia z „papierowego projektowania” do etapu, gdzie nastapi weryfikacja tego, co realnie zmieści się na pokładzie modelu 3D. Założenie jest takie, aby Banu Merchantman, Hull C oraz Starfarer miały więcej typowej pojemności ładowni niż Reclaimer, za którym będzie Caterpillar, a później Freelancer MAX.