Recenzja Elite Dangerous i polski akcent w numerze 9/2017 CD-Action

0
437
Polacy w Elite Dangerous

W numerze 9/2017 magazynu CD-Action znajdziecie kilka pozycji miłych oku fana gier z kosmosem jako tematem przewodnim. Ale co dla nas najważniejsze pojawiła się recenzja wersji PS4 Elite Dangerous, a w niej spory ukłon w stronę polskiej społeczności.

Więcej o wersji PS4

Gra dostała całkiem niezłą ocenę (jaką? przeczytajcie w czasopiśmie – nie będę spoilerować ;)). Ważne jest to, że twórcom udało się sensownie rozwiązać niełatwe zagadnienie przełożenia sterowania symulowanym statkiem kosmicznym na pada – mimo jego mocnego obłożenia całość ponoć jest grywalna i to komfortowo. Wykorzystano także płytkę dotykową i żyroskopy. Jeśli macie klawiatury do konsol – niestety nie przebindujecie ustawień na nie (służą tylko do obsługi chatu).

Tak jak w przypadku wersji PC gracze współdzielą Galaktykę i mogą na nią wpływać. Niestety – tak jak w przypadku innych tytułów na PS4 nie pogracie wespół ze znajomymi z PC czy Xboxa. Kumpli wyszukacie przy pomocy PSN ID. jeśli nie macie abonamentu PS Plus to grać i tak można (wymagane jest połączenie z netem), ale nie będziecie mogli robić tego ze znajomymi.

The Winged Hussars

Istotnym elementem artykułu i bardzo miłą oku rzeczą jest informacja na temat polskiej frakcji w grze. The Winged Hussars to istniejąca od 2015 roku grupa ludzi wspólnie grająca i wspierająca się w uniwersum gry. Niektórych członków TWH możecie również nieraz spotkać na naszym Discordzie! Więcej na temat tego kim są i jakimi zasadami się kierują przeczytacie tutaj. Jak widać Polacy w Elite Dangerous potrafią się wspierać i robić to z klasą – oby społeczności online w innych grach brały z tego przykład! 🙂

Polacy w Elite Dangerous
Foto ©Fenyl de Lechia

Jeśli macie pytania odnośnie Elite zapraszamy również do aktywności na naszym podforum dedykowanym grze!

Elite Dangerous to stworzony przez Davida Brabena i jego Frontier Developments symulator kosmiczny. Wersja PC zadebiutowała na rynku pod koniec 2014 roku, Xbox One w 2015, a PS4 w czerwcu 2017. W Elite możesz zwiedzać gigantyczny proceduralnie generowany kosmos. Jest zapełniony tysiącami planet (na wielu można lądować), gwiazd i stacji kosmicznych. Jest co robić – da się handlować, wykonywać misje i brać udział w walkach między frakcjami politycznymi i nie tylko.