Skocz do zawartości

Darayaharus

Sztab Game Armady
 • Liczba zawartości

  788
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  18
 • Opinia

  N/D

Zawartość dodana przez Darayaharus

 1. Czy ktoś jeszcze oprócz @Whyduck i mnie jedzie na CitizenCona?
 2. Nie chodzi mi o szybki zarobek, a o to, że gra będzie sama niejako zmuszała graczy do wspólnej zabawy poprzez ekonomię gry. Ponieważ w porównaniu do innych gier MMO w SC nie występują praktycznie żadne umiejętności przypisane do postaci (z wyjątkiem reputacji) to właśnie ekonomia gry będzie czynnikiem balansującym ją. I owszem, element ten będzie jeszcze wielokrotnie zmieniany i "balansowany". W związku z tym "zarabianie pieniążków" przynajmniej w teorii wiązać się będzie ze wspólną grą. Zobacz na to co dzieje się obecnie z handlem nielegalnymi substancjami. Samotni gracze mogą co prawda zarobić, ale ryzykują najwięcej, zaś grupom graczy jest łatwiej w handlu tymi substancjami i przy tym bawią się zazwyczaj doskonale wykonując wspólnie tą "pracę".
 3. Troszkę chyba nie rozumiesz mechanik ekonomicznych rządzących się (w teorii przynajmniej) w SC. Najprawdopodobniej optimum zarobków będą miały statki średniej wielkości - takie między Cutlassami, a Connie. Natomiast większe statki (capitale) będą niemal na pewno wymagały grupy graczy którzy będą łożyć na utrzymanie ich gdyż jedna osoba nie będzie w stanie utrzymać a tym bardziej doposażać tak dużych jednostek. Do tego jest cała grupa statków która będzie wymagała współpracy z innymi statkami (jak choćby Orion czy Hulle, że o Endeavorze nie wspomnę). Także jak widzisz zarabianie pieniążków jest dość mocno w SC powiązane ze wspólną grą, a nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć to z wygłupianiem się czy innym piraceniem
 4. Pierwsze lądowanie na planecie: Wybrałem się na próbny lot moim najnowszym nabytkiem czyli Sześćsetką. Lot na trasie Port Olisar- Arcorp Area18 (gdyż jeszcze nie zwiedziłem nowego Area 18). Sam lot był dość przyjemny choć pod koniec QT na chwilę coś się zaczęło przegrzewać. Także do samej strefy lądowania Area 18 doleciałem cało, bezpiecznie i w sumie bezproblemowo. Gdy zbliżyłem się do lądowiska wywołałem wieże kontroli lotów która wskazała mi odpowiedni hangar. Wszystko szło dobrze do momentu gdy statek wlatywał do hangaru. Nagle mnie obróciło o 180 stopni (do góry nogami) oraz w poprzek hangaru. oczywiście tak dużą jednostką od razu się zaklinowałem i to do tego stopnia, że nie mogłem się obrócić ani wokół własnej osi, ani wzdłuż hangaru. Po kilku bezskutecznych próbach zrobienia czegokolwiek dostałem info, że blokuję hangar, a po kolejnej chwili obudziłem się wewnątrz portu w Area 18 z uszczuplonym o 1250 portfelem.
 5. Cutlass i Freelancer są ze sobą konkurencyjne pod wieloma względami. Przynajmniej w wersjach podstawowych tych statków. Niemniej od razu widać który z nich jest raczej cywilny, a który raczej militarny. I nie chodzi mi tutaj o samo uzbrojenie, ale o ogólną konstrukcje tych statków. Cutlass jest bardziej surowy i drapieżny, Freelancer bardziej stonowany i wygodny (nie luksusowy, ale właśnie wygodny). Niemniej oba statki sprawdzają się zarówno w walce jak i w handlu (w charakterystyczny dla każdego z nich sposób). Oba statki wiele aktywności mają wspólnych. Niemniej oba statki zaczynają nakierowywać na pozostałe aspekty które uwypuklają się w ich "rozwiniętych" wersjach - Freelancer staje się głównie bardzo dobrym statkiem cywilnym, zaś Cutlass celuje nie tyle w militarkę co w agresywne "służby mundurowe" (swoją drogą nie ma żadnego statku pożarniczego - tylko nie mówicie o tym Krzysiowi ). Bardzo często mocnym argumentem w dyskusjach Cutlass/Freelancer jest kwestia estetyczna. W tej kwestii ogólnie wygrywa Cutlass (jego wygląd jest bardziej... uniwersalny, bardziej wyważony dla oka). Wygląd Freelancera jest z tej kategorii w której albo się kocha, albo nienawidzi. Ten stan rzeczy powoduje, że Cutlass jest częściej wybierany jako ten "ciekawszy" statek (co nie znaczy, że rzeczywiście jest lepszy). Jak już wyżej zaznaczono istotnym czynnikiem w wyborze może być ilość dostępnych miejsc do spania. Podczas gdy Cutlass nie ma łóżek dla całej załogi to 4 łóżka Freelancera mogą zadecydować o większej użyteczności tego statku dla małej grupy graczy. Osobiście wybieram Cutlassa, a powody tego są dwa: 1. Drugą wersją Cutlassa jest "startowa" karetka (chodzi oczywiście o Reda) która ma mieć na wyposażeniu kilka unikalnych i ciekawych rzeczy 2. Chociaż swego czasu polatałem swego czasu troszkę Freelancerem to po prostu nie leży mi jego wygląd zewnętrzny. Tu od razu zaznaczam, że to moje subiektywne odczucie.
 6. Darayaharus

  Monitor poszukiwany

  @Toteo - Zerkałeś już do Currysa? Mają tam całkiem duży wybór monitorów. Ewentualnie możesz też coś droższego wziąć na raty (raty będą przystępne dla Ciebie) z: Cutting Edge PC Monitors from Overclockers UK WWW.OVERCLOCKERS.CO.UK Find your perfect monitor at Overclockers UK. We stock one of the largest ranges of computer monitors in the UK. From 144Hz gaming monitors to 4K ultrawide widescreen monitors, you will find in store and in stock ready for next-day delivery. Buy Now Pay Next Year Finance Available on anything over £250.
 7. Nie, to nie jest spuścizna lootboxów. To jest spuścizna Magic The Gathering...
 8. No co? Sama prosiłaś by zgłaszać wszelkie znalezione błędy, literówki etc A troszkę uśmiechu nikomu jeszcze nie zaszkodziło
 9. Jedni kupują aby na tym zarobić (patrz "openingi" na YT), kolejni wydają kasę którą zarobił ktoś inny (najczęściej tym kimś innym są rodzice), niewielka grupa wydaje bo ma kasę, może i są to dla niego drobne, następni są uzależnieni (od hazardu, bo inaczej tego nie idzie nazwać), a cała reszta z różnych powodów się temu przygląda...
 10. Chciałem zgłosić "literówkę" która jest w napisie będącym tłem do artykułu. Brakuje tam jednej litery. Tylko nie wiem czy brakującą literą jest litera "D" czy "G".
 11. @Nebthtet Przecież na E3 był już przeciek, że KR chciał coś dodać od siebie do Cybera w kwestii muzycznej, ale CDP się nie zgodziło na to.
 12. Darayaharus

  Orgin 890 Jump

  @Nebthtet To wrażenie może wynikać z wysuniętego podwozia. Spróbuj je czymś zakryć i nagle się okaże, że ten statek jest bardzo podobny do realnych jachtów z najwyższej półki Moim zdaniem podwozie jest najsłabszym punktem w ogólnym wyglądzie 890tki. Ale też nie jest to duży problem, gdyż ten statek ma robić wrażenie nie stojąc w porcie, ale podczas lotu.
 13. Ja bym dodał lampy na trasie wyścigu ADLR
 14. W BG1 oraz BG2 oparto się o mechanikę rozszerzonej drugiej edycji D&D zwanej też AD&D. Z info o powstawaniu BG3 wynika, że mechanika będzie oparta o 5 edycję D&D która dodatkowo będzie zmodyfikowana pod potrzeby gry komputerowej. Już między edycją drugą, a trzecią były ogromne zmiany w mechanikach gry. Edycje 1 i 2 były czystymi papierowymi rpgami. Pod koniec drugiej edycji zaczęto iść powoli w kierunku połączenia rpga z grą planszową co zaowocowało mechaniką 3 edycji. Od tego momentu można mówić o tym, że D&D z czystego rpga stało się hybrydą rpga i planszówki (przy czym elementy rpg tak naprawdę zostały spłycone co wielu fanom 2 edycji nie do końca się spodobało). Tą ewolucję kontynuowano w kolejnych edycjach. W sumie jakby porównywać ewolucję D&D na przestrzeni lat i dekad to można by ją porównać do ewolucji World of Warcraft - w pogoni za kolejnymi grupami klientów gdzieś te gry zboczyły na niekoniecznie prawidłowe tory
 15. Przeczytałem regulamin odnośnie nazw. Spróbowałem wymyślić jakąś nazwę dla gwiazdy i planety związane z naszą, polską kulturą. Próba pierwsza czyli Królowie Polski - wszyscy odpadają w przedbiegach jako postacie związane z polityką Próba druga - planeta Husaria, gwiazda Sobieski - Sobieski odpada jako osoba polityczna, militarna, religijna, komercyjna wódka do tego troszkę za mało mamy znanych typowych tylko dla Polski jednostek, a nazwy miejsc bitew są zakazane podobnie jak nazwiska osób związanych z aktywnością militarną. Próba trzecia - nazwy miast ważnych dla naszej kultury - praktycznie wszystkie odpadają ze względu na to, że przez nasze ziemie przewaliły się dwie wojny światowe i praktycznie każde większe miasto można bez problemu powiązać z wydarzeniem militarnym. Próba czwarta - to może coś z naszej fauny i flory - pierwsze miejsce oczywiście ma nasze najbardziej znane zwierze - Żubr... którego nie można użyć bo prawa autorskie, komercja, litera "ż" - ryś - nie można bo litera "ś"... Próba piąta - to może charakterystyczne nazwy polskich potraw - Bigos, Golonka, Oscypek - czekaj znowu komercja i prawa do marki Próba szósta - to może znane polskie regiony. No ok, jesteśmy prawie w domu, ale nazwy muszą się kojarzyć z naszym krajem, musi być ich kilka, a wśród naszych regionów jest między innymi... Śląsk z jakże ciekawą swoją nazwą na zachodzie - Silesia... (że nie wspomnę o nakazie używania tylko znaków łacińskich). Zaczynam się poddawać... Próba szósta - czyli znani polscy naukowcy, pisarze artyści. Wydaje się, że to najlepsza droga, ale... ile mamy znanych osób zmarłych przed 1919 które spełniają wszystkie poniższe wymagania: - nie są powiązane z polityką, religią i wojskowością - nie mają już "zaklepanej" nazwy w jakimś obiekcie astronomicznym - nie mają własnego znaku towarowego (nara Chopin) lub mogą być powiązane z jakąś własnością intelektualną - nazwiska łatwo można zapisać używając tylko alfabetu łacińskiego (i co ważne muszą się dla wszystkich od razu dobrze kojarzyć). Tym razem się poddaję. Może coś w nocy wpadnie ciekawego do głowy co by się nadało.
 16. Darayaharus

  Humor w Star Citizen

  Jeśli ta co siedzi za Krzysiem to Sandi to Krzyś naprawdę sporo w nią zainwestował
 17. Custodian SMG - powód prosty: mam tą broń przypisaną do konta w wersji z CitizenConu 2947 (szkoda tylko, że od jakiegoś czasu nie ma zaimplementowanego skina w grze - kiedyś był, tyroz ni ma).
 18. @zaraz U mnie część skasowali, ale około 1/3 zerówek zostało w tym Reclaimer->Crucible
 19. @trurl3 Chodzi między innymi o to by efektywnie zarządzać energią - na przykład jeśli masz zwrotny statek i zawsze się ustawiasz frontem do wroga (nie pokazujesz mu tyłka) to wzmocnienie przednich tarcz kosztem tylnich (które w takim układzie i tak są prawie bezużyteczne) oraz podkręcenie ich wydolności spowoduje znaczne "uodpornienie" się Twojego statku na wrogi ostrzał. Podobnie jest z działami - jeśli wiesz, że masz rezerwę mocy możesz ją wykorzystać podkręcając energię skierowaną do dział przez co Twój ostrzał będzie bardziej skuteczny. Po tym jak polatałem razem z Vanterem i zobaczyłem film z naszego polowania na nagrody sam spróbowałem pobawić się systemami, by sprawdzić jak to działa. Byłem bardzo zaskoczony jak bardzo wzrosła przeżywalność mojego Arrowa w porównaniu do ustawień "fabrycznych" (jestem raczej słabym pilotem). Powiem więcej - bawiąc się systemami statku można całkowicie zmienić jego charakterystykę spoób zachowania się na poszczególne manewry, można zmienić sygnaturę termiczną i radiową itd.
 20. @trurl3 Warto pooglądać filmy @Vanter nie tyle by sprawdzić jak dana broń działa, ale poglądowo na to jak zarządzać systemami statku. Bardzo często okazuje się, że z pozoru słabe uzbrojenie na słabym statku może być bardzo potężną bronią u kogoś kto umie zarządzać systemami statku. Przykład zarządzania systemami jest na przykład na tym filmie Vantera już na jego samym początku:
 21. Darayaharus

  Tumbril Ranger

  Crucible będzie wymagał minimum dwóch osób by móc robić za warsztat - może zostać Twoim celem in-game zwłaszcza, że jego koszt w realnej kasie nalezy do tych większych. Ale nad Vulcanem możesz się zastanowić, bo z tego co pamiętam to był tylko troszkę droższy od Cutlasa. Sam zaczynałem tak jak Ty, od małych zakupów i powoli dążyłem do Cutlasa Red - zajęło mi to około pół roku. Potem był kolejny cel i kolejny. Z jednym wyjątkiem moje zakupy były zawsze w okolicach innych gier - tu 10 funtów, tam 30, gdzie indziej 25. Zamiast jakieś nowej gry kupowałem jakiś upgrade i tak jakoś dorobiłem się całkiem fajnych jednostek które mnie interesują.
 22. Darayaharus

  Tumbril Ranger

  @trurl3 - a nie myślałeś o Vulcanie lub w dalszej perspektywie o Crucible'u?
 23. Jak mi terminy z pracy podpasują to bardzo prawdopodobne, że tam zawitam - mam tylko 1,5h jazdy pociągiem do Manchesteru
 24. Darayaharus

  Tumbril Ranger

  Jak dla mnie najbardziej sensowna jest opcja podstawowa czyli Ranger CV. I wcale nie chodzi mi tutaj o cenę. CVka jest po prostu dobrym uzupełnieniem do wykonywania misji. Ma większy zasięg działania (dodatkowy bak na paliwo) oraz co bardzo istotne ma 1,2 SCU na wszelkiego typu przedmioty związane z misjami. Do tego powinnien się zmieścić w większości ładowni statków kosmicznych i to nie zabierając dużo miejsca (mniej od Cyclone'a). Wersja wyścigowa mogłaby być ciekawa gdyby nie spora konkurencja na rynku (Ranger musiałby być szybszy od hooverów takich jak Nox by z nimi konkurować). Opcja militarna jest dla mnie mało sensowna zwłaszcza z tak zamontowanymi działami. Żeby Ranger mógł mieć jakąś wartość w walce to musi się szybko poruszać, a wtedy te działa będą baaardzo niecelne. Tutaj Cyclone ma zdecydowaną przewagę, zwłaszcza gdy posiada się jeszcze Valkyrię do wsparcia działań naziemnych. W skrócie kołowiec militarny w tym wypadku wydaje mi się najgorszą opcją.
 25. Znowu się nie mogłem powstrzymać. Na początku myślałem, że Cuttlas Red to szczyt marzeń, a jego cena zwala z nóg. A potem tak jakoś się potoczyło, że dzisiaj dostałem od Krzysia taki list:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności