Star Citizen V1.1 już jest! Najświeższa aktualizacja dodaje masę nowych opcji oraz nowe statki… i przygotowuje grunt pod to, co jeszcze nadejdzie.

UWAGA: Aby zagrać w wersję 1.1 musicie całkowicie przeinstalować Star Citizena! Więcej informacji na temat jak to zrobić i dlaczego jest to konieczne znajdziecie tutaj. Jeśli podczas pobierania aktualizacji natkniecie się na problemy, to wyjaśnienie CIG publikowaliśmy w tym newsie – a w razie problemów których nie możecie samodzielnie rozwiązać tradycyjnie zapraszamy na nasze forum, gdzie na pewno otrzymacie poradę!

Czas więc na listę nowości w V1.1!

NOWE STATKI

Star Citizen 1.1 dodaje do armady w grze dwie nowe maszyny! Retaliator od Aegis Dynamics pojawi się w waszych Hangarach (rzecz jasna jeśli go posiadacie!), a lekki myśliwiec Gladius może być już wykorzystany do lotu w Arena Commanderze. Jeśli go posiadacie nie zapomnijcie się podzielić opinią jak sprawuje się w walce zarówno u nas jak i na forum RSI!

NOWA INSTRUKCJA

Aby uczcić kolejną wersję gry udostępniono nową wersję instrukcji obsługi Arena Commandera, którą można znaleźć tutaj.

NOWE STEROWANIE

Począwszy od wersji 1.1 dostęp do Arena Commandera nie będzie już uzyskiwany poprzez statki. Zamiast tego w każdym hangarze pojawił się SimPod służący do gry w Arena Commandera i wkrótce w Star Marine.

NOWE SYSTEMY

Co najważniejsze Star Citizen 1.1 zawiera kilka nowych systemów. Niektóre z nich to zmiany „pod maską” (np. konwersja gry na 64 bity) podczas gdy inne są dostępne do użytku już dzisiaj. Gra zawiera teraz nowy rig postaci – z płynniejszymi i lepszymi animacjami. Nowy system dynamicznych zniszczeń ma swą premierę wraz z Gladiusem i docelowo trafi do pozostałych statków. Arena Commander zawiera teraz również system lądowania (napiszemy o nim niedługo) oraz nowy system mocowania broni oraz wprowadzenie zaczepów typu Gimbal do sklepu Voyager Direct. Ale najbardziej interesującą dzisiejszych pilotów wiadomością jest uruchomienie systemu REC. To pierwsze podejście CIG do tematu waluty umożliwiającej wynajmowanie sprzętu pozwalając tym samym na dostęp do większej ilości sprzętu w Arena Commanderze bez płacenia prawdziwymi pieniędzmi. W najbliższym czasie możemy się spodziewać sporo zmian balansujących nowe systemy, tak więc wyruszajcie do boju i dzielcie się wrażeniami z CIG na forum RSI! Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami wszyscy którzy wsparli grę otrzymali 5 000 REC na dobry początek!

Pełną listę zmian w patchu 1.1 znajdziecie tutaj.