Ostatnio bardzo często widuję nowych ludzi, którzy nie do końca wiedzą o co chodzi z tym całym CCU, upgrade’ami i tak dalej… Jeśli po lekturze niniejszego poradnika będziesz dalej mieć jakieś pytania, to zapraszam do komentarzy i na forum.

Tak więc wyjaśnijmy. CCU mają spełniać dwie najważniejsze funkcje: „zaklepać” cenę danego statku przed ewentualną podwyżką planowaną przez CIG, i / lub umożliwić kupno naszego wymarzonego, wielkiego (i drogiego) statku „na raty”.

Oczywiście jest też cała masa upgrade’ów kosztujących „0”. Takie darmowe CCU umożliwiają konwersję statku na inny o tej samej wartości – na przykład możemy w ten sposób zamienić Avengera Stalker w niedostępnego w normalnej sprzedaży Hulla A.

„Zaklepywanie” ceny

Tę możliwość opiszę na przykładzie Cutlassa Black. W momencie pisania niniejszego poradnika Cutlass przechodzi spory lifting, wskutek którego dość mocno się powiększy. Co za tym idzie, jego cena zapewne też urośnie. A patrząc na kurs naszej waluty ostatnimi czasy zazwyczaj nie chcemy przecież jednorazowo wydawać 100$ (+VAT). No i chcemy mieć LTI (czego nie mają aktualnie sprzedawane Cutlassy)!

Zaczynamy od kupienia ostatniego upgrade jakie będzie nam potrzebne – Gladius ⇒ Cutlass Black:

Star Citizen poradnik CCU LTI

Cena zaklepana. Teraz CIG może sobie robić podwyżki! My zapłaciliśmy 10$ (+VAT) i dzięki temu docelowo zapłacimy te 100$ (+VAT), które kosztuje statek przed podwyżką i ani centa więcej. No ale co dalej? Na samych upgrade’ach nie da się przecież latać…

A co z LTI?

Biorąc pod uwagę to, że chcemy by nasz Cutlass miał LTI pozostaje nam znaleźć jakąś tanią jednostkę, która je zawiera. Mogą to być na przykład Drake Dragonfly, albo P-72 Archimedes. Kosztowały w sklepie bodajże 35$, teraz są niedostępne. Ale nie trać nadziei – możesz taką jednostkę odkupić od kogoś! Wystarczy zamieścić ogłoszenie zakupowe w odpowiedniej części naszego forum, lub przejrzeć oferty w dziale WTS. Jeśli nie znajdziemy oferty zakładamy odpowiedni temati czekamy aż się ktoś zgłosi.

Skoro już mamy podstawkę to nie pozostaje nam nic innego jak przetapianie jej w inne statki dążąc do Gladiusa (z którego CCU kupiliśmy na początku). Aby zdobyć niezbędne CCU należy się udać do sklepu CIG z upgrade’ami statków.

Po lewej stronie wybieramy statek, który chcemy ulepszyć, (czyli w naszym przypadku Dragonfly), a po prawej ten, do którego chcemy zrobić CCU. W zależności od posiadanych aktualnie funduszy wybieramy sobie to, co nas interesuje. Jeśli mamy 30$ (pamiętaj o „drobnych” na VAT), to szukamy statku który łącznie będzie kosztował 65$… Jest! To Origin 315P.

Po zakupie (i użyciu upgrade) mamy w hangarze nowego, błyszczącego Origina 315P. Wartości naszej jednostki brakuje 25$ do Gladiusa. Tak jak poprzednio kupujemy CCU – tylko tym razem z 315 bezpośrednio do Gladiusa, albo jeśli nie mamy tylu dostępnych środków robimy upgrade o mniejszej wartości.

Gdy w naszym hangarze stoi zaparkowany Gladius, nie pozostaje nam nic innego jak aplikacja ostatniego CCU (tego, którego zakup opisałem na początku), by otrzymać upragnionego Cutlassa. Klik! I jest :>

 

Takim to sposobem nie musimy jednorazowo wydawać grubo ponad 400 PLN na obrazek (bez LTI), tylko możemy wydatek rozłożyć na raty (bez odsetek) i na końcu w nagrodę mieć obrazek z Cutlassem + LTI.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, co jest dziedziczone ze statku – podstawki poprzez aplikację CCU.

  • Dostajemy nowy hangar, który jest przypisany do danego statku.
  • Ubezpieczenie zostaje takie jakie miał statek – podstawka.

Czyli jeśli ma on LTI i powiedzmy Selfland Hangar, to po aplikacji takiego upgrade do powiedzmy Super Horneta dostajemy hangar domyślnie przypisany do jednostki na którą przerabialiśmy statek (w tym przypadku Aeroview). Ubezpieczenie (LTI) i wszelkie dodatki przechodzą z „podstawki”. Tak więc jeśli zawierała jakieś plakaty, modele czy inne atrakcje, to ich nie stracimy. W wielkim skrócie zmienia się tylko obrazek i hangar, co widać na poniższej ilustracji.

Jeśli jakiś fragment całego procesu jest dla was niejasny zapraszam do zadawania pytań w komentarzach do niniejszego poradnika, lub w odpowiedniej sekcji naszego forum.