Zapewne dotarły do was plotki odnośnie dalszych losów Mass Effect Andromeda. Niedawno można było się jeszcze łudzić, że to nie koniec i w jakiś cudowny sposób gra otrzyma jakiekolwiek dodatki fabularne i dalsze wsparcie… Dziś owe nadzieje zostały definitywnie i niezaprzeczalnie pogrzebane.

Na oficjalnej stronie gry pojawił się następujący komunikat od twórców:

Od premiery Mass Effect Andromeda ciężko pracowaliśmy nad uwzględnieniem informacji zwrotnych od naszej społeczności. Od poprawy animacji po rozszerzenie opcji dostosowania postaci – usiłowaliśmy odpowiadać na zgłaszane przez was kwestie i budować dalej to, co kochacie.

Z każdym patchem dawaliście nam do zrozumienia że podążamy we właściwym kierunku i jesteśmy wdzięczni każdemu, kto dołączył do nas w tej podróży. Jesteśmy dumni z tego, co stworzyliśmy i mamy nadzieję że i wy czerpaliście z tego radość.

Na wczesnym etapie developmentu zdecydowaliśmy się skupić historię Mass Effect Andromeda na Pionierze, eksploracji galaktyki Andromedy i konflikcie z Archonem. Gra była zaprojektowana tak, by dalej rozbudowywać historię podróży Pioniera poprzez nową galaktykę za pośrednictwem fabularnych misji multiplayer APEX. Będziemy dalej opowiadać historie dziejące się w Andromedzie poprzez nadchodzące komiksy i powieści – w tym losy quariańskiej arki.

Nasza ostatnia aktualizacja opatrzona numerem 1.10 była finalnym patchem do Mass Effect Andromeda. Nie ma żadnych dalszych zaplanowanych przyszłych aktualizacji dla trybu pojedynczego gracza ani zawartości fabularnej w grze.

W nadchodzących tygodniach nasz zespół multiplayer dostarczy dodatkowe informacje odnośnie trwającego wsparcia i nadchodzącej zawartości multiplayer – w tym misji, zestawów postaci (character kits) i tego co czeka nas na N7 Day,

Doceniamy miliony ludzi, którzy wybrali się z nami do galaktyki Andromedy. Mamy nadzieję że zobaczymy was ponownie w uniwersum Mass Effect.

Zespół Mass Effect Andromeda

Jak widać potwierdziły się obawy że wraz z zamknięciem fragmentu BioWare odpowiedzialnego za stworzenie gry EA definitywnie położyło krzyżyk na Mass Effect Andromeda. Szkoda, bo przyznam że sama czekałam na DLC wyjaśniające losy pozostałych ras uniwersum i z MEA spędziłam przyjemnie czas. Oby tylko marka nie trafiła „do zamrażarki” na następne 5-6 lat.

Pozostaje mieć nadzieję, że Anthem (który prawdopodobnie jest głównym winowajcą tego, że Mass Effect Andromeda robił mniej doświadczony zespół) przynajmniej częściowo wynagrodzi nam tę stratę.