Skocz do zawartości
  • 0
Darayaharus

Od zera do Cutlassa Red

Pytanie

Witam

Jak część z Was już wie zamierzam uderzyć w kierunku Search&Rescue/medicalship. W ciągu jednego max dwóch tygodni będę kupował pakiet startowy. W związku z konkretnym planem na grę potrzebuję rady w jaki sposób najlepiej dojść do własnego Cutlassa Red. Czy lepiej kupić jakikolwiek pakiet startowy i osobno docelowy statek, czy tez może jest jakaś inna droga prowadząca do tego okrętu (upgrady/przetopienia itp)?

W skrócie potrzebuję małej porady jak zacząć. 

 

P.S. Jeśli to możliwe to wolałbym uniknąć kupna Aurory chyba, że przez nią prowadzi jakaś fajna opcja do Ambulansu - Sylwetka Aurory jakoś tak kojarzy mi się z pluskwą ;)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Patrząc na ceny w dolarach początkowo odrzuciłem CBlacka na start, ale po przełączeniu się na walutę w której zarabiam cena choć nadal duża już nie wydaje się zaporowa (90F plus 15,6F za upgrade)

Co ciekawe praktycznie identyczną cenę końcowa mam z bazowego Mustanga Alfa (z wersji z squadron 42 jest 11 funtów więcej) zaś mimo iż zestaw Aurory MR kosztuje tyle samo co mustanga alfa to upgrade do CReda jednak jest droższy o blisko ponad 4F (upgrade z Mustanga to 70F z pluskwy prawie 75F) 

Patrząc po cenach w funtach mogę chyba spokojnie wybrać zaproponowaną przez Ciebie drogę, zwłaszcza że od razu na Blacku będę mógł podszkolić w pilotowaniu Reda jeszcze przed upgradem do niego, zaś cena w funtach za SQ42 jest naprawdę niska i będę mógł ją osobno kupić w późniejszym terminie. No i przy opcji Blacka dochodzi jeszcze parę dodatkowych drobiazgów. 

Leci plus i dzięki za poradę. Temat można chyba zamknąć


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Skoro już i tak planujesz zakup czegoś powyżej $100 to sugerowałbym paczkę z Cutlassem Black, a później upgrade do Reda.

https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Cutlass-Black
v
https://robertsspaceindustries.com/pledge/Upgrades/Cutlass-Black-To-Cutlass-Red-Upgrade


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W funtach aktualnie wszystko jest taniej, a jak zakupisz paczkę z Blackiem to kampania SQ42 kosztuje $15 (nie pamiętam ile w funtach). Do Reda możesz nawet już teraz upgradować, bo i tak do latania dostaniesz zastępczego Blacka, gdyż ten pierwszy jest na razie tylko w hangarze.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz zrobić tak jak ja i zakupić sobie np. Aurore z lti i w miarę jak pieniążki będziesz miał upgredować na kolejne statki aż dojdziesz do cutlassa red.

W tej kolejności Aurora>300i>Cutlass black>Cutlassr Red  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aurorki to pewnie już nie kupi, ale jak by co to mam Dragonflya z LTI. Ewentualnie od innych użytkowników można też coś kupić, tu się ogłaszają. 


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej!

Jeśli chcesz to mogę odkupić przetopioną paczkę
PACKAGE - DIGITAL MERCENARY - LTI

SHIP IN THIS PACK:

Ship: AURORA MR
Manufacturer: ROBERTS SPACE INDUSTRIES
Usage: PERSONAL TRANSPORT
ALSO CONTAINS
Legacy Alpha
Lifetime Insurance
Starting Money: 1,000 UEC
Squadron 42 Digital Download
Star Citizen Digital Download
Digital Star Citizen Manual
SelfLand Hangar

i Ci odsprzedać :) na stronie cena 31F.
Pytanie tylko czy da się ją giftować?
@Tommy Rich, @Quelen wiecie czy da się giftować odkupione paczki/statki?

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@BHoleVX da sie, tylko musisz to odkupić za czysta gotoweczke, a nie kredyty RSI :)


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę bardzo :P

@Darayaharus i Tobie właśnie taką opcję polecam. Kupić jakąś tanią paczkę z dostępem do SQ42 i do tego jakiś mały, tani statek z LTI. Pomalutku robisz sobie CCU do tego Cutlassa Red i masz swoją upragnioną karetkę z dożywotnim ubezpieczeniem. Jak dla mnie najlepsza opcja. A Ty masz jeszcze dwa tygodnie na przemyślenia z tego co pisałeś wyżej :D

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Oczywiście to jest idealna opcja dla tych co planują kupić tylko jeden statek, bo tedy mają paczkę i wymarzony statek nie wkładając od razu w to kupę pieniędzy. Oczywiście jeśli planujesz w przyszłości dokonywać nowe zakupy to kup teraz cokolwiek ze sklepu RSI zawierającego pakiet żeby od razu mieć dostęp do SC, status zwolennika i już uczyć się latać.

@Darayaharus, dlaczego o tym piszę, bo jeśli to twój pierwszy zakup na swoim koncie RSI, a zrobisz go za pomocą opcji Gift kupując go od kogoś nie otrzymasz statusu backer, a więc wszystkich przywilejów jakie się z tym w późniejszym czasie łączą w tym dostępu do systemu dla zwolenników ( kiedyś to było bardzo ważne ). Dlatego jak zdecydujesz się na paczkę od kogoś nie czekaj aż będziesz wiedział na co ten statek przerobić tylko od razu kup coś w taniego w sklepie RSI za 4 funciaki, jakiegoś skina lub statuetkę ;) 

https://robertsspaceindustries.com/pledge/extras?product_id=3

 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Tommy Rich - tak to  będzie mój pierwszy zakup. Ponieważ nie mam praktycznie żadnego rozeznania o praktycznych stornach SC wolałem założyć ten temat by wszystkie opcje zebrać w jednym miejscu. Jak na razie są dwie opcje sensowne czyli:

1 Porada @Frosty - paczka CBlack+upgrade+SQ42

2 Odkupienie taniego LTI+upgrady (jeden lub więcej) + cokolwiek dodatkowego ze sklepu by mieć status backera+ewentualnie SQ42 (raczej nie zdecyduję się na zakup jakiejkolwiek pluskwy Aurory, chyba że coś mnie do tego zmusi)

opcja pierwsza: praktycznie od razu mam mój main ship (przynajmniej na pierwsze miesiące grania) ale "tylko" 6-miesięczne ubezpieczenie z dodatkowym minusem w postaci sporej startowej kwoty

opcja druga jest początkowo tańsza, daje możliwość polatania własnymi statkami innymi niż docelowy i co najważniejsze według Was ma LTI. Minusem jest wyższa cena końcowa maina i dłuższy proces dojścia do niego oraz zakup czegoś dodatkowego w celu zdobycia statusu backera. 

 

Teraz wychodzi kwestia LTI vs 6-miesięczne ubezpieczenie. LTI pozwoli mi na zapomnienie o czymś takim jak ubezpieczenie, ale z drugiej strony według tego do czego sie dokopałem na razie samo ubezpieczenie okrętu ma być stosunkowo tanie. Dodatkowo podejrzewam, że po oficjalnej premierze gry będzie można jakoś wykupić też LTI za odpowiednią cenę w realnych $ co wydaje mi się dość logiczne. Zaraz zadam w kolejnym wątku pytanie związane z ubezpieczeniami gdyż to do czego się na razie dokopałem na forum jest rozwleczone w czasie i kończy się wiedza na dość starych postach.

 

Podsumowując mam troszkę czasu i sporo już danych do przemyślenia ostatecznego kształtu wejścia w SC. Wszelkie dalsze porady z tym związane będą mile widziane. 

P.S. temat o ubezpieczeniach prosiłbym o kontynuowanie w temacie który dodatkowo założę w tym celu, by Mieciu nie wyciągnął miotły ;)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Mimo wszystko ja bym się skusił na 2 opcję z uwagi na to że jak kupisz coś w sklepie RSI, np statuetkę, tylko po to żeby mieć status backer, to możesz ją później zmielić na dolary i mieć tą kwotę od razu do wykorzystania przy przyszłych zakupach ( upgrady ). Każdy nowo kupowany przedmiot na stronie RSI ma możliwość użycia zgromadzonych na koncie kredytów, czyli dolarów posiadanych np ze stopienia wcześniej zakupionych przedmiotów ( kredyty RSI zawsze są podawane w $ ).

Oczywiście jeżeli nie zależy Ci na LTI, które od jakiegoś czasu traci na wartości to nie musisz się bawić i od razu brać docelowy pakiet, zyskiem w nim jest nie tyle samo ubezpieczenie, bo te można sobie w grze wykupić ( i co jakiś czas odnawiać ), a większa ilość UEC na start, bogatsze dodatki i przede wszystkim najdroższy VFG Industrial Hangar ( osobno koszt 50$ ).

Posiadanie Industrial hangaru da Ci też dostęp do wszystkich wcześniejszych, czego nie uświadczysz w taniej paczce z CCU, bo tam tylko hull statku się zmieni a hangar zostanie ten sam :P

PS. Ja na przykład mam w opcji BBP do wykupienia pakiet z 10 pozycjami za niecałe 92£ ;) 

1LNmGOp.png

 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Jesteś tego pewien? Mam Sabre upgradowanego z Avengera, który był z kolei upgradowany z Omegi :D I mam VFG hangar. Także stosując CCU dostajemy nowy statek i hangar do niego należący. Reszta zostaje tak jak @Tommy Rich napisał.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Wszystko się zgadza stajesz się nim kupując CCU.

Ja pisałem że nie stajesz się backerem w momencie otrzymania Giftu, a że update może być wykonany przez zainteresowanego Bóg wie kiedy, więc za moją radą lepiej z tym zbytnio nie zwlekać, bo jak wiemy z przeszłości często niesie to ze sobą dodatkowe korzyści, czyli podarki od CIG w postaci różnych duperel, UEC czy tak jak ostatnio bon wojenny :P 

Może na pakiety ma to inny efekt, ja zawsze robiłem CCU na Stanalone ship i zawsze pozostawał podstawowy hangar czyli najczęściej Selfland.

Want proof :P 

nd9apSX.png

 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tymi hangarami to też tak nie całkiem prawda, bo rzeczywiście mając teraz Industriala ma się dostęp do wszystkich wcześniejszych hangarów, ale w pełnej wersji gry będzie miał do dyspozycji tylko Industrial. Jak się upgraduje statek do takiego, który w normalnej sprzedaży ma inny hangar jest spowodowane aktualnie bazowo przypisanym hangarem do statku, więc tak samo w finalnej grze będzie posiadał tylko ten hangar, który realnie posiada. Cały ten zamęt jest spowodowany ciągle faktem, że nie można sobie ręcznie poszerzać hangarów, przez co np do Industriala wejdą tylko średnie jednostki. W 3.0 może będzie to już w końcu działało jak powinno.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba zapomnieliśmy o czymś co może być istotne w moim przypadku ;)

Sporo z Was zachwala opcję dojścia do CReda tak żeby miał LTI. A przecież zaraz będzie CitCon :P (Ze starych Waszych postów wynika, że w czasie trwania tej imprezy zawsze do tej pory pojawiało się coś z LTI w sprzedaży).  Pojawia się więc bardzo interesująca opcja zakupy paczki z mustangiem na start, potem ewentualnego zakupu statku z LTI z imprezy i dopiero rozważenie co zrobić z CRdem. Idealna sytuacja to jeśli pojawiłby się właśnie CRed LTi, ale to chyba tylko marzenie :D


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Statki koncepcyjne raczej się nie skończą do premiery, więc może coś tam się pojawi, ale śmiem wątpić, że będzie coś wartego mniej niż $100. Może Hull A-B, ale prawdopodobna może być ostatnia sprzedaż Heralda z LTI zanim wejdzie do gry. Tak z opcją do Reda to może być też Buccaner za $110. To jedyne sensowne opcje, raczej żaden nowy concept się nie pojawi, bo byłoby to już przesada. Więc jeżeli nie żal ci pieniędzy to możesz rzeczywiście teraz kupić jaką paczkę z Mustangiem i potem polować na coś z LTI. Mustanga można zawsze ulepszyć do czegoś taniego, na przykład Avengera lub czegoś z serii 300, bo te statki mają dobrą zdolność bojową, a do LTI są za tanie w utrzymaniu.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności