Skocz do zawartości

Witaj na pokładzie !

Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez naszą społeczność. Po zalogowaniu możesz zakładać tematy, odpowiadać w istniejących, przeglądać i dodawać zawartość galerii, korzystać z systemu reputacji, prywatnego komunikatora i wielu innych opcji!

Ten komunikat zostanie usunięty, gdy się zalogujesz.

Poradniki Star Citizen

Potrzebujesz drogowskazu? Skorzystaj z naszych poradników!

Porozmawiajmy na żywo!

Chcesz pogadać na żywo? Dołącz do nas na Discordzie!

Dołącz do Ater Dracones!

Szukasz wyborowego towarzystwa do gry w Star Citizena i nie tylko? W Ater Dracones znajdziesz sporo interesujących osób, wsparcie i fajny klimat, a także największą lecz posiadającą własny charakter praktycznie najstarszą aktywną polską organizację w SC.

Mimo iż jest nas wielu cenimy sobie indywidualność naszych członków, a aktywni mogą liczyć na możliwość kształtowania losów klanu.

 • Anoobis
  Anoobis

  Przewodnik Galaktyczny: system Nul

  Nullll.jpgCzy masz ochotę dostać się jak najbliżej lotniskowca bojowego UEE nie wstępując do Marynarki ani nie zniżając się do piractwa? Nul jest miejscem dla ciebie! Jest to jeden z systemów najwcześniej zbadanych przez ludzkość. Został odkryty w 2290 roku przez NavJumpera Antoine Lebeca. Legenda mówi, że nazwa systemu to wynik nieporozumienia. Po powrocie z pierwszego rekonesansu po systemie Lebeca zapytano czy znalazł coś ciekawego, na co odpowiedział "nul". 

  Nul to klasyczna Cefeida, żółty nadolbrzym, pęczniejący aż o 10% do 15% od swego zwykłego rozmiaru. Chociaż przez system łatwo podróżować, to natura gwiazdy sprawia że zasiedlenie systemu jest ekstremalnie ciężkie.

  W przeciągu kilku wieków od odkrycia Nul  ludzkość trzykrotnie podejmowała próby terraformowania planet w systemie. Żadna z nich nie wyszła poza etap badawczy, gdyż badacze dochodzili do wniosku, że mimo postępów w technologii terraformacji, system jest ciągle niezdatny do zamieszkania przez ludzi. Większość analityków znających system wierzy, że nie ma powodu, aby odwiedzać słabo zaludnione osady, a dodatkowo biorąc pod uwagę jak niebezpieczna jest sama gwiazda, nie widzą powodu by tamtędy podróżować.

  Jednakże system dorobił się jeszcze bardziej ponurej reputacji. Niedawne ostrzeżenia wydawane przez Advocacy na przestrzeni ostatnich lat wskazują, że w Nul wzrasta ilość porwań i sugeruje potencjalną obecność grupy łowców niewolników. Podróżnym doradza się rozważenie alternatywnych tras nim zdecydują się na drogę wiodącą przez Nul.

   

  Elijah_McNeal_Concept_Art_Design_20_olympus_.jpg

   

  Planety wewnętrzne: Nul I, Nul II


  Dwie pierwsze planety systemu Nul są całkowicie niezdatne do zamieszkania z powodu natury jego gwiazdy. Nul I to planeta karłowata, która jest powoli spalana podczas ekspansywnej fazy gwiazdy.

  Nul II jest natomiast niezdatną do zamieszkania planetą żelazową. Chociaż jest niezwykle duża jak na planetę wewnętrzną, jej powierzchnia popękała wskutek ekspansji gwiazdy, a sama planeta powoli emituje gazy składające się głównie ze spalonego płaszcza.

   

  Nul III (Cole)


  Cole to trzecia planeta systemu Nul, ledwo nadający się do zamieszkania świat zlokalizowany w przy wewnętrznej granicy zielonej strefy systemu. Chociaż geologicznie podobny do Ziemi, natura gwiazdy systemu czyni próbę zamieszkania na niej nieprzyjemną perspektywą. Atmosfera składa się głównie z amoniaku i siarki, a ciecz można napotkać tylko głęboko pod powierzchnią planety – jedynie podczas ‘pory gorącej’. To wszystko sprawia, że kombinezony i respiratory są niezbędne tutaj przez cały czas.

  Na planecie jest tylko jedna strefa lądowania, Char, stworzona z opuszczonego ośrodka badań nad środowiskiem. Warto wiedzieć, że Char nie podlega UEE i nie ma żadnych reguł prawnych per se.

   

  Nul IV


  Czwarta planeta systemu Nul to na pierwszy rzut oka zwyczajny gazowy gigant, jednak uważaj -  na całej planecie trwa niekończąca się burza elektryczna, która jest w staniezałatwić każdy statek, który zbytnio się zbliży.Punkty Lagrange'a znajdujące się najbliżej Nul IV są zaśmiecone kadłubami statków kosmicznych tych, którzy byli na tyle głupi, że zbliżyli się pomimo interferencji elektrycznych oraz rzecz jasna nieszczęsnych złomiarzy, którzy uznały że te wraki są warte ryzyka.

   

  Nul V (Ashana)


  Cechą wyróżniającą system Nul jest jego piąta planeta, Ashana, jedno z najbardziej unikalnych siedlisk we wszechświecie, którym jest miasto rozbudowane z wraku lotniskowca bojowego Marynarki UEE. W 2571 roku, UEES Olympus ścigał grupę rebeliantów i piratów aż do ich prowizorycznej bazy na Ashanie. Dowódca okrętu rozkazał natarcie na wrogą bazę ale zbyt głęboko wszedł w atmosferę. Tarcie spowodowało że Olympus zwolnił poniżej prędkości koniecznej, by mógł się utrzymać na odpowiedniej wysokości, co spowodowało utratą statku wraz z całą załogą.

  Olympus rozbił się na pustkowiach. Od razu po na miejsce zdarzenia  ściągnęli złomiarze którzy zaczęli wydzierać z wraku co tylko się dało. Zrezygnowali jednak z tego procederu gdy zorientowali się, że wrak jest znacznie lepszym środowiskiem niż jaskinie które dotychczas zamieszkiwali. Gdy tylko zrozumieli że Marynarka UEE nie ma zamiaru niszczyć wraku, szybko się do niego wprowadzili przekształcającOlympusa w miasteczko o tej samej nazwie.

  Korytarze i zatoki lotniskowca stały się domem dla wszystkiego, od tevarińskiego bazaru, po mrowisko będących przedmiotem zaciekłej rywalizacji pojedynczych domów dla tych, którzy żyją na planecie. Dziś Olympus jest pół-dyktaturą, którą niepodzielnie rządzi Tevarin zwący się Nescus.  Handel czarnorynkowy jest obecny, , ale  na ograniczoną skalę: mieszkańcy lotniskowca dobrze wiedzą, że nie warto dawać UEE wymówki do zbombardowania wraku.

   

  _TRAVEL_WARNING.png

  OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH

  390xTransport-Safety-Board.png

   

  W systemach, które nie są przyporządkowane do nikogo można się spodziewać jakiegoś poziomu działalności kryminalnej. Jednak statystyki kryminalne Advocacy wskazują, że Nul cierpi na zwiększony poziom ataków na osoby cywilne, w tym uprowadzenia i morderstwa.

   

   

   

  Zasłyszane na wietrze


  "Niebezpieczna gwiazda, paskudne planety, zupełnie jakby cały system powstał już jako wrogi."
  - Fragment Oceny Systemu autorstwa Malcolma Fitcha, geodety, 2619

   

  "Będziemy musieli porozmawiać o twojej przyszłości. Głównie o tym, czy jakąś masz, czy nie."
  - Pierwsze słowa, których rzekomo używał renegat Migo "Skiv" Renks przed zaatakowaniem swoich ofiar.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  No to mówisz w tym roku? Nie wciskaj koledze ciemnoty, bo na Roadmapie widać że w tym roku to Stanton tylko męczą :P 

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  No nie bardzo. Null to nic, zero - a ty mówisz o jakiejś nieoznaczonej tudzież nieskończonej liczbie. :) 

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Tak samo nie bardzo jak i bardzo. 🙂

  Null to nic, coś nie istniejącego.

  W matematyce zero.

  W informatyce ogólnie brak informacji.

  Za null lat -> Na Świętego Nigdy (Święty Nigdy nie istnieje, zupełnie jak null) 😄

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  W matematyce zero. A lata określa się precyzyjnie właśnie dodając kolejne dni do siebie. Tak więc argument z informatyką jest dla mnie absolutnie ze ściany wzięty. Mówiąc za null lat mówisz tak naprawdę "za zero lat". I dlatego to się nijak kupy nie trzyma :)

   

  No nie pykło tym razem, zdarza się :D

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Wszystko pykło jak należy. I lata wcale nie muszą być precyzyjnie określone, nic nie musi.

  I przykładowo jak widzę null to nigdy nie myślę zero. Więc sama widzisz że to zależy jak kto sobie zrozumie.

  Ale nie szkodzi nie każdy musi od razu ogarniać temat. :-P

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Muszą - rok to zawsze tyle samo - mówimy oczywiście o ziemskim roku, bo innych lat nie stosujemy żeby nie było. I to, że ty nie myślisz zero nie znaczy, że to ma wpływ na cokolwiek innego czy znaczenie tego pojęcia. Z resztą sam sprawdź różne jego definicje. W związku z tym wybacz, ale te argumenty nie kleją się zbytnio :).

   

  Weź też pod uwagę iż oczekiwanie, że inni będą rozumieć / postrzegać przez pryzmat czyjejś percepcji jest... mało zasadne. 🙃

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Nie muszą, nigdy nie musiały. To jest oczekiwanie a nie wymaganie.

  I dokładnie jak sama podałaś wiki z definicjami, null miewa różne reprezentacje logiczne.

  A punkt widzenia jest owszem mało zasadny, u mnie w biurze każdy pomyślał dokładnie tak samo jak ja. Ale to tylko dlatego, że tak właśnie na co dzień postrzegamy null.

   

  A argumenty się sklejają totalnie, wystarczy być otwartym na inne opcje.

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Ludzie, wy serio większych problemów nie macie? :picardfacepalm:

   

  A w świętego nigdy to ja bardzo mocno wierzę bo np. kobiecie tak obiecuję zawsze że pójdę ze śmieciami. :trollface:

  A null to zero i tutaj akurat to ja się z przedmówcą nie zgodzę, ściemniasz chłopie i tyle :D 

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Ignorancja górą więc.

  Tak jak wcześniej pisałem null może być zerem, ale nie zawsze.

  O wiele bezpieczniej jest traktować go przynajmniej jak w logice trzech wartości.

  Możecie sobie myśleć że to ściemnianie ale to najzwyczajniejszy fakt.

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

  Serio? Gdzie tu ktoś napisał że null jako pojęcie nie znaczy różnych rzeczy. Nie rozmawiamy o pojęciu jako takim, ale o tym co znaczy null lat.  W kontekście czasu  zero to zero, a nie "nie wiadomo ile bo na świętego nigdy" i tyle.

   

  A definicja jaką przytoczyłam dotyczyła null jako takiego.

   

  No wybacz, ale naciąganie rzeczywistości jej nie zmieni. Dla mnie EOT bo to już się robi niepoważne, ja o kijku, ty o stryjku.

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na innych stronach

 • FotoZawody

  1. Marcin Przybyłek

   Na orbitę


   • Wyświetlenia

    1 500

   • Głosy

    6

   • komentarze

    1

  2. Maciejozaman

   Noc na Deymarze


   • Wyświetlenia

    1 346

   • Głosy

    5

   • komentarze

    0

  3. Marcin Przybyłek

   Czuję zapach morza


   • Wyświetlenia

    1 346

   • Głosy

    4

   • komentarze

    0

  4. parasite

   Ucieczka przed dniem


   • Wyświetlenia

    1 389

   • Głosy

    4

   • komentarze

    1

  5. Maciejozaman

   Reliant w podróży


   • Wyświetlenia

    1 272

   • Głosy

    3

   • komentarze

    1

  6. parasite

   Poranek przed pracą?


   • Wyświetlenia

    1 242

   • Głosy

    2

   • komentarze

    0

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności