W 20 odcinku ATV oprócz stałych pozycji programu zobaczycie m.in. wywiad z Darianem Vorlickiem, a także wywiad z Chrisem Robertsem wyemitowany w australijskiej TV.
- Sandi wróciła z PAX Australia, opowiada o kostiumach podczas eventu.
- Krótkie podsumowanie PAX i tego co się działo w międzyczasie. Rozmowa na temat M50 i wyścigów
- 315p - będzie grywalny w patchu V0.9.2.1
-
Oficjalne pożegnanie Erica "Wingmana" Petersona, który opuścił firmę CIG
[2:38] Pełny wywiad z Chrisem Robertsem z australijskiej TV (kanał ABC 24)
[11:32] News from Around the Verse
Arena Commander
- Trwa balansowanie gry
- Trwają badania nad optymalizacją pracy serwerów
- Końcowa implementacja 315p do etapu "gotowy do lotu"
Persistent Universe
- Projektowanie systemów skanowania jump-pointów
- Niedługo pojawi się szkice jaki takie anomalie będą wyglądać
- Hangary Aeroview i Revel & York sa przygotowywane dla systemu dodatkowych pomieszczeń, jeden z nich to "pokój symulatora" - wszystkie maszyny którymi można latać będą znajdować się w tym tam w formie komór symulacyjnych
- Stworzono pierwszy system inwentarza dla sklepów
Squadron 42
- Scalanie kodu łączącego latanie z trybem FPS dla misji gdzie trzeba wysiąść ze statku, popracować karabinem
- Trwają prace nad A.I. dla NPCów na "lądzie"
Statki
- Starfarer - przechodzi do fazy White boxing (tworzenie modelu z otrzymanego projektu)
- Carrack - trwają prace nad projektem, niestety nie będzie pokazany w tym tygodniu
- Avenger - będzie można nim latać w AC1.0, warianty pojawią się nieco później
Moduł FPS
- Przygotowywanie zestawu animacji do nagrywania przez system motion capture
- Ukończono prace nad mapą do trybu abordażu
- Ben tłumaczy dlaczego Vanduul Scythe nie jest dostępny dla graczy - statek nie ma utworzonych animacji interakcji z pilotem
[17:35] MVP
W tygodniu wyróżnienie otrzymuje RogueFire za film Hype Citizen
[19:22] Bug Smashers
W tym tygodniu Mark najpierw naprawia błąd z polegający na tym, że widzimy przeciwnika nawet jeśli ukryje się za czymś dużym np. asteroidą. następnie opowiada o modernizacjach systemu namierzania planowanych wersji 1.0 AC. Na koniec segmentu pada sugestywne stwierdzenie "Za tydzień wydanie weselne pogromców błędów".
[27:12] Wywiad: Darian Vorlick - koordynator produkcji
P: Jak się pracuje w CIG?
O: Jest to coś wyjątkowego, pracuję w zawodzie od 20 lat i jeszcze w takiej firmie nie pracowałem. Chris dzięki Wing Commanderowi był bohaterem mojego dzieciństwa, a gdy usłyszałem że powrócił do tworzenia gier zdecydowałem się dołączyć.
[28:43] P: Jak bardzo różni się zarządzanie projektem w mającym otwartą politykę CIG, w porównaniu z np Blizzardem? Jaki typ preferujesz i dlaczego?
O: Oba typy zarządzania mają wady i zalety. Otwarte i transparentne czyni oczekiwania o wiele bardziej jasnymi. Informacja zwrotna od społeczności jest niesamowicie użyteczna. Niekoniecznie jeden typ jest lepszy od drugiego, ale miło jest spojrzeć na reakcje fanów, tutaj społeczność przysyła prezenty.
[31:39] P: Jak koordynujesz prace różnych zespołów, by trzymać się ustalonego grafika? Masz jakiś schemat działania (pipeline)?
O: Pipeline? Duża rura którą tłukę każdego, kto nie dotrzyma terminu (niestety tego żartu językowego przełożyć dobrze nie sposób - przyp. red.), albo pudełko cukierków do nagradzania. Nie jestem programistą, ani grafikiem, ale staram się odpowiednio koordynować pracą innych, przykładowo grafik jest dobry w tworzeniu podwozia do statków, lecz chwilowo potrzebne jest by zrobił coś innego to rozmawiam z nim i sugeruję, że jeśli do jutra skończy swoje zadanie, to potem dostanie do zrobienia coś, w czym jest dobry. Nie zawsze potrzebuje tej wielkiej rury, czasem wystarczy pudełko pączków, wszystko jest kwestią motywacji. Korzystam z narzędzi takich jak Agile lub Scrum (systemy zarządzania czasem przy dużych projektach). Ostatecznie pozostaje metoda DWIT (ang. do whatever it takes czyli zrób to za wszelką cenę).
[34:35] P: Star Citizen to właściwie najbardziej ambitny projekt w branży na chwilę obecną. Z tyloma nowymi pozycjami do implementacji w wersji alpha zaplanowanymi na 2015 co będzie dla ciebie największym wyzwaniem?
O: Podstawą jest sprostanie wizji Chrisa i oczekiwaniom CIG. Jak przekroczyć "własne oczekiwania".
[35:57] P: Jak reakcje społeczności i otwarty system tworzenia gry wpływa na koordynację projektem jakim jest Star Citizen?
O: Mamy dużo informacji zwrotnych od społeczności, od konkursu na tworzenie statku po tych którzy nas odwiedzają, podsyłają pomysły itp. Są rzeczy o których nawet nie myśleliśmy, przychodzi ktoś z pomysłem zastanawiamy się, co można z tym zrobić. Staramy się mieć otwarte umysły.
[36:50] P: Co sądzisz o pracy bez wydawcy wymień jakieś plusy i o ile istnieją minusy.
O: Na pewno bez wydawcy mamy pewna swobodę, ale też większą odpowiedzialność za to co tworzymy. Możliwość szybszej adaptacji - nie trzeba prosić o zewnętrzną akceptację.
[39:48] P: Jesteś świadom tego, że twoje imię pasuje do złoczyńcy z jakiegoś komiksu? Czy pracujesz dla Dr Dooma?
O: Darian to imie pochodzenia perskiego, Vorlick to czechosłowackie nazwisko. Mam też japońskie korzenie. Pracowałem kiedyś nad pewną grą, chciałem jakoś wcisnąć do niej moje imię, niestety ani imię, ani nazwisko nie brzmią groźnie, ktoś je połączył dodał kilka liter i tak powstal "Devorilick", i w ten sposób jestem w grze.
[41:05] Art Sneak Peek
W przyszłym tygodniu na pytania odpowiadać będzie Zane Bien - projektant UI oraz web developer.
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia