Szesnasty odcinek ATV prowadzony jest przez Sandi oraz Bena. Tym razem gwoździem programu jest wywiad z Elwinem Bachillerem który dołączył do CIG po konkursie TNGS. Oprócz tego sporo ciekawych informacji w cotygodniowych elementach programu.
Pamiętajcie że następne ATV dopiero za dwa tygodnie, ale na nudę na pewno narzekać nie będziemy bo CitizenCon powinien przynieść sporo ciekawych informacji.
- Zebrano 55 milionów dolarów!
- Wyszedł patch 13.1 (Arena Commander 0.91).
- PaxAustralia - pozostało około 600 biletów (widać Australijczycy się nie palą aż tak do udziału w imprezie).
- CitizenCon już za tydzień (tak więc nie będzie ATV) - tak więc jest sporo pracy w związku z organizacją eventu, trwa edycja video, przygotowania czegoś o czym nie mogą mówić, pakowanie zestawów gadżetów dla uczestników.
- Modele Constellation docierają już do kupujących (jeśli ktoś dostał uszkodzony (lub nic nie dotarło) należy kontaktować się z obsługa klienta CIG.
[3:11] News from Around the Verse
Arena Commander
- Plany Fazy 2 tablic z wynikami - nowe funkcjonalności, tryby, dane
- Trwa wprowadzanie poprawek do systemów namierzania oraz sterowania (m.in możliwośc ustawiania dead zone joysticków)
- Trwają prace optymalizacyjne nad HUD-em w hełmie
SQ42
- Stworzono prototyp poruszania się w zerowej grawitacji
- Mimo obietnic kolejna informacja o greyboxie (projektowanie średniego poziomu detali) Shubin: jest on optymalizowany i dopracowywany
- Opracowywanie prototypów mechaniki dla zbierania przedmiotów (looting)
Persistent Universe
- Gotowe szkice koncepcyjne dronów (jeden będzie prezentowany w miesięcznym raporcie)
- Projektowanie roli dla NPCów
- Kontenery teraz mają plandeki ochronne
Statki
- Anvil Carrack - praca nad mostkiem i wyglądem zewnętrznym
- 2 warianty Mustanga mają ukończone modele (standard i wyścigowy), trwają prace nad pozostałymi
- Mustang ma własny HUD
- Ukończono animacje Mustanga Omega (wyścigowy wariant od AMD)
[7:36] Kącik scenarzystów
- Dave Haddock i Will Weissbaum opowiadają o tworzeniu historii świata dla Star Citizen, tworzeniu scenariuszy do reklam statków, lore builderze i współpracy ze społecznoścuią
MVP
[19:45] Bug Smashers
- Naprawa błędu związanego z teleportacją statków - ruch głowy gracza i "dezorientacje" komputera nawigacyjnego statków
[23:45] Wywiad
W tym tygodniu Elwin Bachiller ze Skyguard Fabrications (znanego z konkursu TNGS).
[24:10] P: Patrząc na postępy twoich prac podczas TNGS wiedziałem że musisz pracować dla CIG, cieszę się że nie byłem jedyną osobą która tak myślała. Skoro już jesteś po tamtej stronie, powiedz nad czym pracujesz? I nad czym chciałbyś pracować?
O: Dokładnie powiedzieć nie mogę. Ogólnie skupiamy się na wariantach, obecnie dopieszczam jeden z nich. Poprawiłem wieżyczkę dla Constellation, zrobiłem silniki dla M50, trochę detali dla Freelancera i innych statków itp.
P: A więc traktujesz te statki jak swoje?
O: To nad czym pracowałem na pewno. Jak dostaję wstępny projekt zawsze dam coś od siebie, ale staram się nie odbiegać od oryginału.
[25:44] P: Jacy artyści SF (jeśli są takowi) byli źródłem inspiracji w twojej pracy? I czy ich dzieła mają jakiś wpływ na pracę jaką wykonujesz przy SC?
O: Różnymi źródłami inspiracji były szkoce koncepcyjne różnych statków. Takim źródłem inspiracji jest Karanak z Team Troika - zainspirowałem się jego twórczością a później okazało się, że też bierze udział w TNGS. Oprócz tego oczywiście Hobbins. Todd Lockwood (to, jak pracuje z kolorami), John Bolton. Od każdego czegoś się uczę.
[27:38] P: Jaka jest największa zmiana jaką odczułeś po przejściu z bycia graczem wspierającym Star Citizena i biorącym udział w TNGS do pracy dla CIG?
O: Podstawa to przeprowadzka, praktycznie na drugi koniec kraju - zostawiając rodzinę, dom, dziewczynę. Jako fan wspierający chciałem żeby wszystko wychodziło szybko i częściej, teraz chciałbym żeby ktoś to przyhamował, tyle mamy roboty. Wspaniałą sprawą jest to, że człowiek nad czymś pracuje, już dwa tygodnie potem to wychodzi do społeczności i od razu mamy opinie ludzi. Pracując nad M50 który jako mały statek ma dużo "ruchomych" części, próbuję sobie wyobrazić ile pracy będzie nad Bengalem. Statki to bardzo skomplikowane i kompleksowe projekty.
[30:49] P: Jakie statki obcych chciałbyś projektować?
O: Nie mogę podać konkretnych nazw ale Xi'An wydają się najciekawsze bo są pionowe, oraz jak to ma miejsce w ich zwiadowcy - otwierają się. Dzięki temu z daleka będzie widać co to za statek. Bardzo chciałbym pracować nad 890 Jump.
Sneak Peek
- IDRIS
- UEE Banshee
- Kontenery towarowe
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia