W tej edycji Around the Verse zobaczycie reklamę Cyclone'a, dowiecie się więcej o efektach wizualnych działania thrusterów, nowych broniach mających pojawić się w 3.5 oraz planecie ArcCorp. Nie zapominajcie także o tym, że konkurs na reklamę Tumbril Cyclone'a nadal trwa, tak więc zachęcamy do spróbowania swoich sił!
W dzisiejszym Around the Verse...
Prezentują: Eric Kieron Davis oraz Josh Herman
- Na start klimatyczna reklama Cyclone'a.
- Krótka wzmianka na temat grupowych eventów organizowanych przez społeczność w grze.
- W zeszłym tygodniu z okazji dnia Australii wszystkim, którzy wsparli grę zostały udostępnione statki Gladius Valiant, dzięki czemu powstało wiele naprawdę fajnych prac konkursowych. Wszystkie znajdziecie na Spectrum. Konkurs wygrali Klumpi, Buddyhammer, CallofDutyMann, dontrust oraz pelcki, a efekt ich twórczości widać poniżej:
Zwycięska praca w konkursie Australia Day Screenshot Contest
Nowy model lotu: thrustery
Na CitizenConie przedstawiono nowy model lotu - a teraz zbliżamy się do jego wdrożenia. Jacob Beckley mówi nam, że uszkodzone silniki strumieniowe będą wpływały na manewrowość / lot oraz że będą widocznie odwzorowane na bryle statku tak, aby atakujący i pilot mogli je zauważyć. Prace ciągle trwają - wszystkie statki uzyskają indywidualny model zniszczeń i efekty z nim związane. Możemy się spodziewać dużej ilości iskier, pyłu oraz ognia i plazmy - wszystkiego, co wygląda chaotycznie. Będą duże ogony ognia i prawdopodobne spore kłęby dymu. Kiedy nasz główny ster strumieniowy zostanie całkowicie zniszczony z silnika zacznie się wydobywać wielki wir płomieni.
A mówiłem ci Wiesiu, żebyś zalał diesla, a nie olej opałowy!
Efekty są tworzone przy pomocy Particle Editor z wykorzystaniem IFCS2 do uzyskania niesamowitych efektów we wszystkich poziomach uszkodzeń.
Origin Jump 980
Ulubionym statkiem Erika jest Jump 890 (ma też takie tablice rejestracyjne ), więcej o tej jednostce opowiada Jared Huckaby. Aktualnie 980 jest w fazie whitebox-greybox, gdzie dopracowywane są takie kwestie jak rozlokowanie wieżyczek, rozmiary i kształt okien oraz rozmieszczenie sterów strumieniowych. Podobnie projektowane jest wnętrze statku - tak, aby osiągnąć odpowiedni poziom luksusu spełniający wymogi klientów firmy Origin. Rozpoczęto prace nad częścią mieszkalną z ogromnymi schodami oraz sekcją medyczną i łazienkami.
Anvil Carrack
Anvil Carrack znajduje się również w trakcie greyboxingu, ostatnio dodano stację kontroli oraz zatokę dla dronów. Dopracowywana jest również mesa czy łazienki. Mostek ma trzy wiszące stanowiska, a na piętrze powrócono do projektu stołu holograficznej mapy taktycznej z oryginalnego konceptu. Statek będzie wyposażony w anteny, które będzie można składać i rozkładać. Wprowadzono też zmiany w profilu sylwetki i podwozia. Prace idą dość sprawnie i szybko, z czego zadowolony jest Jared (bo to jego ulubiony statek).
Uzbrojenie
Zaprezentowano bronie:
- Pistolet Coda od Kastak Arms
- Karabin S71 firmy Geminii
- Działo dla statku Tarantula Ballistic Cannon od Gallenson
ArcCorp
Luan Vetoreti opowiada o postępach prac nad ArcCorp. Dodane zostały obszary przemysłowe i przedmieścia, przy pomocy narzędzi generujących całą planetę developerzy próbują uzyskać najlepszy efekt przejścia pomiędzy strefami dopasowując generowanie odpowiednich zabudowań. Najwyższym budynkiem będzie Strefa 18 stanowiąca centrum miasta, następnie okoliczna zabudowa będzie coraz niższa aż dotrzemy do stref przemysłowych. W niższych strefach przedmieść będą znajdować się budynki o wysokości 350-400 metrów. Dość dobrze przebiega integracja zabudowań z kształtem terenu przez co obszary wyglądają wiarygodnie.
Dopracowywane jest centrum miasta szukając najlepszego kompromisu pomiędzy zabudowaniami generowanymi proceduralnie oraz ręcznie modyfikowanymi budynkami. ArcCorp ma zdecydowanie niższą niż Lorville strefę zakazu lotów, a budynki jakie tam zobaczymy są zdecydowanie wyższe (do 1km), dzięki czemu będziemy mogli latać wokół nich.
IFCS2 jest okazją do ponownego rozważenia podejścia do tego jak mają działać strefy zakazu lotów - zamiast natychmiastowego niszczenia statku gracza możliwe, że zostanie wprowadzone wcześniejsze ostrzeżenie i ewentualnie przejęcie kontroli do chwili wyprowadzenia statku poza strefę no-fly.
Planeta ArcCorp jest kluczowym momentem w rozwoju SC, gdyż będzie to centrum spotkań wielu graczy, a rozgrywka w tym miejscu może przełożyć się na niezwykłe niespotykane wcześniej doświadczenia.
Za ogromny kawał dobrej roboty przy przygotowaniu niniejszego artykułu dziękuję @Vanterowi!
Rekomendowane komentarze