Zapraszamy do lektury skróconego streszczenia siedemdziesiątego piątego odcinka 10 for the Chairman, gdzie Chris Roberts odpowiada na pytania subskrybentów. Artykuł powstał na podstawie transkrypcji z INN.
[2:18] P: 2-stopniowa weryfikacja przy logowaniu?
O: Jest na etapie planowania do implementacji wkrótce (soon™)
[2:53] P: Jeśli część załogi oraz właściciel statku wieloosobowego zginie lub przejdzie w stan offline to czy statek zniknie z nimi?
O: Nie. Idea jest taka by statek nie znikał graczom spod siedzeń ale jest jeszcze ileś procesów do opracowania tak by tego mechanizmu nie można było nadużywać. Będzie to stopniowo wprowadzane od 2.1 i kolejnych wersji.
[3:56] P: Czy w Star Citizena będzie można grać na przeciętnym komputerze, czy tylko na high-endowych maszynach?
O: Optymalizacja jest w toku i nawet nie zbliża się jeszcze do końca (bo i gra nie jest ukończona) ale cel jest taki, aby można było komfortowo grać na przeciętnych maszynach.
[05:32] P: Możliwość podnoszenia losowych przedmiotów w tym roślin?
O: Na niektórych planetach będą możliwe do podniesienia przedmioty. Nie jest jeszcze wiadomo czy będziecie mogli podnosić pojedyncze rośliny rosnące sobie gdzieś, ale istnieje taka potencjalna możliwość w przyszłości.
[6:56] P: Jakie są wasze długoterminowe plany zniechęcania albo karania graczy za nieodpowiednie zachowanie?
O: Postrzegamy Mini PU jako poligon doświadczalny – nie chcemy implementować „systemu niańki” od samego początku, ale będziemy ewoluować systemy tam, gdzie zaobserwujemy nadużycia ze strony graczy. Zawsze mieliśmy plany wprowadzenia listów gończych, które egzekwować będą mogli gracze oraz NPC. Kiedy zostaniesz zaatakowany twój statek wysyła o tym komunikat. Jeśli ten komunikat zostanie przechwycony przez satelity komunikacyjne i atak miał miejsce w bezpiecznej strefie, to za atakującym zostanie wysłany list gończy. To może prowadzić również do inicjowanych przez graczy akcji jak np. wyłączenie / uszkodzenie satelitów komunikacyjnych przed napadem co z kolei będzie powodować generowanie się misji jakie aktualnie możecie wykonywać w Crusaderze. W miarę wprowadzania większej trwałości poczynań gracza w uniwersum gry będziemy zaczynali również implementować elementy systemu reputacji.
[11:57] P: Tryby HUD oraz możliwości jego dostosowywania
O: Tak, na dłuższą metę pojawi się możliwość dostosowywania widgetów oraz wprowadzania ustawień domyślnych monitorów w kokpicie. To również gra dużą rolę w tworzeniu lepszego doświadczenia dla nowych graczy którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Aktualizacja / zmiany samouczka.
[14:47] P: Czy członkowie załogi na statkach wieloosobowych będą w stanie reagować na nagłe wypadki na pokładzie?
O: Tak, członkowie załogi będą musieli naprawiać statek w miarę jak będzie on podlegać uszkodzeniom. Pilot też będzie mógł oddelegować funkcje do drugiego pilota oraz stanowisk inżynieryjnych na pokładzie statku. To będzie wpięte w nowy system przedmiotów który mamy nadzieję wprowadzić w wersji 2.3.
[17:47] P: Ile wersji alpha 2.x nim otrzymamy 3.0?
O: To jeszcze nie zostało ustalone, ponieważ jest sporo rzeczy do wprowadzenia w kolejnych wersjach 2.x.
[18:34] P: Co jest w planach dla Star Marine?
O: Aby wyjaśnić błędne przekonania jakie ma część osób: Star Marine nigdy nie został anulowany, po prostu elementy FPS były gotowe w tym samym czasie co inne assety (Large world, 64-bit, itp.) tak więc miało sens stworzenie alphy 2.0 w takiej formie jaką znacie teraz i w miarę jak cechy FPS będą uruchamiane implementowanie ich w kolejnych wersjach jak 2.2., 2.3. i 2.4. Gdy podstawowe cechy FPS zostaną ukończone udostępnimy Star Marine w stylu Arena Commandera razem z lobby i podobnymi cechami, ale teraz będziemy dalej używać alphy S.C. jako poligonu testowego dla FPS i innej zawartości.
[21:18] P: Czy będą walki statków wewnątrz dużych struktur w kosmosie?
O: W SQ42 pojawią się walki w bardzo małej odległości od struktury Shubin Station. Są również plany bitew wewnątrz pól asteroidowych itp. Jeśli to będzie można zaimplementować do PU na pewno to uczynimy, gdyż takie scenariusze nagradzają umiejętności pilotażu.
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia