Skocz do zawartości
Chlebomat18

Be a newbie - cała dawka pytań od zupełnego nowicjusza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Na sam początek chciałbym przeprosić, że temat umieszczam tutaj, ale szczerze mówiąc to nie wiem, gdzie mógłbym indziej.

 

Jestem totalnym nowicjuszem w temacie space simów, ale kiedy pierwszy raz usłyszałem o SC, to od razu postanowiłem, że kiedyś ją kupię. Nie chciałem donejtować od razu, bo nie wiedziałem, jak się to wszystko rozwinie, ale teraz widzę, że to najwyższa pora, aby jeszcze coś fajnego mieć na start.

 

Więc:

1.Co powinienem kupić na sam początek?

2. Jakie dobre statki powinienem kupić zakładając granicę do 400$?

3.Czy statki są limitowane?

Czy istnieją jakieś kompanie, gildie forumowe, do których można się dostać i w przyszłości pograć? Jeżeli tak to czy są jakieś wymogi? W statkach, w doświadczeniu?

4.Mam kolegę, który prawdopodobnie też będzie grał, ale nie jest to przesądzone, jaki więc statek na minimum 2 osoby?

5. Pooglądałem statki i 3 klasy podobają mi się najbardziej: info runner, politia/militia no i sam cudowny 890 Jump, który jest dla mnie uosobieniem piękna pojazdów (czy tam maszyn latających) w grach. Co więc polecacie?

 

To tyle pytań. Jeżeli temat w złym miejscu to przestawcie. Co do pieniędzy, to mam na razie na pakiet startowy, za niedługo dozbieram te 400$ i wtedy mogę szaleć.

 

Mam nadzieję na odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Chlebomat18

 

PS:A może Aegis Vanguard? Jest teraz dostępna, ale nie wiem czy kasa tak szybko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

No, Ater Dracon, nie? ale to chyba zaraz sam na forum znajdziesz ;D

Btw, Witam  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobry poczatek potrzebujesz paczke zawierajaca ALPHA ACESS, Squadron 42 digital download, Star Citizen digital Download
Zalecam ktores z tych 2 a potem cos extra:
Dla handlu  https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Aurora-MR-AC-Starter 
Dla walki  (brak ladowni)  https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Mustang-Alpha-AC-Starter

Uniwersalnym mysliwcem jest Hornet https://robertsspaceindustries.com/pledge/ships/anvil-hornet/F7C-Hornet
Osoboscie ich nie uzywam wiec niech sie dkokladnie inni wypowiedza, wiem ze jest to 3 najwolniejszy statek w grze wiec go nie uzywam ;]

Pod bounty hunting maja byc Avenger i Cutlass Black / Blue
https://robertsspaceindustries.com/pledge/ships/aegis-avenger/Avenger
https://robertsspaceindustries.com/pledge/ships/drake-cutlass/Cutlass-Black
Cutlass blue jest na chwile obecna sprzedawany w sposob ograniczony co jakis czas 

Pod wzgledem dostepnosci statkow mamy tak:
- Statki ogolno dostepne
- Statki nie ograniczone liczbowo lecz sprzedawane w okreslonym czasie (Retaliator, Super Hornet, Gladiator, M50, 350r)
- Statki sprzeddawane w limitowanych ilosciach (Cutlass Blue, Mustang Delta, Idris, Javelin)
Ogolnie kazda rodzina statkow ma po kilka wariantow z czego jesden jest "militarny" przez co jest sprzedawany przez tylko jakis czas

Dedykowany Inforunner to Herald; szybki, malo zwrotny i oboecnie niedostepny  https://robertsspaceindustries.com/pledge/ships/herald/Herald
Doo najszybszych statkow naleza: M50, 350r, Mustang Gamma / Omega. Nie zostalo powierdzone ze mozna je przerobic na info runner ale przypuszcza sie ze bedzie to mozliwe.

Wspomniana przez ciebie 890 jest statkiem sprzedawanym w limitowanej ilosci, zwykle takie statki szybko sie rozchodza.
Pamietac trzeba ze wieksze statki wymagaja zalogi, nie ma jweszcze wyznaczonej dokladnnie granicy ale mowi sie ze statki wymagajace 6 osob zalogi moze kierowac jeden gracz i kilkuNPC, dla statkow wiekszych wymagajacych wiecej ludzi np. Idros lub Javelin mowi sie ze bedzie portrzebnych kilku (powiedzmy 6) graczy + reszte wynjete NPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. Tak na szybko: Blue oraz Delta nie były limitowane ilością, tylko czasem sprzedaży. 

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Mile widziane predyspozycje psychiczne pozwalające dołączyć do grupy Citizenolików  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Polemizowałbym, zwłaszcza patrząc na ratio użytkowników na RSI i na tym forum.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dobra, dobraaaa.

 

Widzę to tak: zapewne kupię zestaw podstawowy z Mustangiem alphą. Widzę, że jest to baza pod całą grę, bo dostajemy hangar, arenę, podstawowy statek i 1000 kaski w grze. Jak tylko będę miał pieniądze, to już trochę popatrzyłem i bardzo chciałbym kupić cutlass blue albo black. Chociaż jak tak patrzę, to przy kupnie cutlassa od razu też mamy całą grę, pełną wersję star citizena, soundtrack, squadron cały, mapę gwiazd, pieniążki, dostęp do bety i jakiś hangar inny niż w początkowej paczce.     I jedyne znaczące różnice są takie, że mamy jakieś inne hangary (nie wiem czym się różnią, może powiecie?) i nie ma areny w cutlassie.

Nie wiem więc czy lepiej kupić najpierw paczkę, którą mogę mieć już teraz, a potem cutlassa blue albo black, czy czekać tylko na blue albo blacka. Doradźcie.

A co do gildii, to jak zawezmę się za grę to jestem w niej bardzo aktywny, a sam grać nie lubię więc jeżeli mnie ktoś przygarnie, to bardzo miło. I na forum będę i na tsa wejść mogę, zgodę od rodziców mam, jedynie nie 75 lat  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png"> Aha, no i znam polski.

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, możesz nie wiedzieć, iż statki w grze można póki co przetapiać - innymi słowy, jeśli najpierw kupisz Mustanga ALpha, a później zapragniesz kupić blacka, to możesz przetopić Alphe na dolary i użyc ich do częściowego sfinansowania Blacka. Jedyną wadą tego przetopienia jest, to iż tak kupionych statków nie możesz dawać innym graczom.

Możesz też kupić Cutlassa Blacka bez paczki z grą - jest odpowiedno tańszy wtedy:

https://robertsspaceindustries.com/pledge/Standalone-Ships/Cutlass-Black

 

. Jako, iż nie ma on AC startera, to może być lepsza opcja - ale Alpha nie ma tych dodatkowych smaczków pokroju mapy gwiezdnej, ścieżki ćwiekowej etc. Przepustka AC kosztuje 5$+VAT - przy czym nie długo trzeba będzie znowu kupić kolejną przepustkę, do moduły FPS.

 

Na twoim miejscu, kupiłbym już teraz Mustanga Alphe z AC -  dzięki temu grać już będziesz mógł, a w razie czego przetopisz go i nic nie stracisz .

 

EDIT: I oczywiscie zapraszamy gorąco do ATERDRACONA - póki jestesmy dominująca polską gildią - a wiem a jeszcze sporej ilosci graczy którzy do nas dołączą Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png"> 

Edytowane przez Vim

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mógł to wbijaj na TSa, tam będziesz mógł zadać każde pytanie, a my (w miarę możliwości) postaramy się wszystko jak najlepiej wytłumaczyć i doradzić  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc,

 

Kupuję mustanga alphę w najbliższych dniach, jak tylko będzie taka możliwość, bo gra jest bardzo fajna, a pieniądze będę mieć, to wtedy kupię sobie cutlassa blue albo black z całą pełną wersją. (cutlassa blue, jeżeli będzie dostępny, bo na razie nie jest.)

 

A gdzie rekrutacja do gildii, mogę poprosić o link, bo nie chcę potem czegoś zmaścić!

 

Tak się napaliłem ostatnio na tych space simów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz napisać zgłoszenie według wzoru: http://star-citizen.com.pl/forum/index.php/forum/5-rekrutacja/


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na razie mam chwilę innego zajęcia, jak będę mieć czas to napiszę, coś tam wysmaruję do was.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto rozważyć też kupno Mustanga Omege ( jeśli dorwiesz kod, o który ostatnio ciężko) i up do Blacka za 45$ korzystając z usług "wujka ze stanów"

 

PS: to może się przydać

http://star-citizen.com.pl/forum/index.php/topic/399-co-warto-zakupi%C4%87-na-start/page-8

Edytowane przez Longer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę doradzić to kup na początek cokolwiek tak aby móc się bawić i mieć coś na start i konto Backer-a.

Wstrzymaj się z zakupem Cutlass-a do czasu aż wyjdzie (2-3 miesiące) MISC Reliant z LTI (co to jest LTI i dlaczego warto poczytaj na forum  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> ) kup jeden lub więcej  następnie zrobisz sobie ich upgrade do Twoich wymarzonych statków ale będą one już z LTI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi zamieszaliście, już sam nie wiem czego chcę. Postanowiłem 2 rzeczy:

1.na razie kupuję paczkę podstawową, aby sobie zagrać i się rozeznać, jak mi się spodoba to

2.czekam na kasę i zobaczę jak się rozwiną statki, kupię wtedy taki, na jakiego mnie będzie stać, jaki będzie w miarę porządny, min.2 osoby, bo nie lubię grać sam i jeszcze dopytam jaki wtedy statek najlepiej kupić.

 

Nie jestem jednak maniakiem ani -holikiem, aby kupować statek po statku, bo wiem, że to dość droga zabawa. Chcę mieć porządny statek, który będzie można się fajnie pobawić, nie wykluczam zakupu nowych statków już w trakcie gry, ale na razie nie chcę szaleć, bo nie daj óg jeszcze coś nie wypali i pieniądze w błoto.

 

Doradźcie coś jeszcze, chętnie popatrzę

 

Co do gildii to złożę podanie, jak kupię sobie statek

 

Pozdrawiam

 

PS: Za dużo słów statek  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

Edytowane przez Chlebomat18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

A po co czekać? Jak będziesz członkiem to będzie można otwarciej pogadać o niektórych sprawach, każdy szybko patrząc na podanie będzie mógł zobaczyć jaki styl gry preferujesz (o ile już wiesz) i inne takie duperele. No i jak już kupisz, a cię przyjmą to będziesz miał niemal natychmiastowe dołączenie na RSI.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko chciałem zapytać o 2 słowa, które tutaj często przewijają się w slangu citizenowskim:

 

backer i LTI.

 

Ni jak sobie nie mogę poradzić z rozszyfrowaniem tego, może ktoś łaskawy pomoże?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Becker - osoba która wsparła rozwój gry kupując np paczkę z grą w fazie testów.

LTI - life time insurance. Dożywotnie ubezpieczenie kadłuba Twojego statku.

Backer* piszę z tel.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz miał statku z LTI to nic wielkiego sie nie stało. Według obietnic Obywatela CR, koszt ubezpieczenia będzie relatywnie niski. 


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

I miejmy nadzieję, iż tak się stanie - bez tego ludzie z LTI będą mieli trochę zbyt dużą przewagę, a gra jako taka będzie lekko zbyt karząca - innymi słowy walka w kosmosie musiałaby by się zdarzać od swieta.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Dlaczego?

Ubezpieczenie mieć jakieś musisz i tak. Po utracie statku, czas czekania na nowy kadłub zalezy od klasy jednostki, a nie ubezpieczenia. No i LTI pokrywa tylko kadłub ze stockowym wyposażeniem, wszystkie ulepszenia musisz ubezpieczyć osobno.

Dla mnie LTI to głównie plus, ze nie musze o ubezpieczeniu myśleć, no i nigdy nie bede miał za mało kasy by wylecieć z hangaru  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

W praniu zobaczymy jaki bilans będzie, ja tam wole brać statki póki sa w sprzedazy z LTI, ale nie będę sie o nie bił na reddicie za niewiadomo jaka kasę.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności