Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Korzystacie z audiobooków? Dlaczego tak/nie? W jakich sytuacjach ich słuchacie? To bardzo ciekawe medium - zwłaszcza w Polsce, gdzie temat się bardzo rozwinął i u nas są to niejednokrotnie wręcz słuchowiska nagrywane przez znanych i lubianych autorów.
       
      Na świecie są ciekawe usługi jak Audible czy polski Storytel, gdzie można uiszczając subskrypcję słuchać wielu pozycji. Jakieś polskie nawet dalej są na Spotify (lista poniżej). Rzecz jasna jest tam też sporo anglojęzycznych pozycji.
       

    • Przez Nebthtet
      Zapraszam do głosowania w ankiecie i podzielenia się opinią dlaczego wolicie dane medium. Audiobooków nie dołączyłam ze względu na zupełnie inną formę ich konsumpcji, są dla mnie czymś zupełnie innym niż książka
    • Przez Nebthtet
      Jeśli pamiętacie lata osiemdziesiąte i nie tylko to jest to na pewno książka dla was... Widać że jest pisana przez geeka dla geeków (Cline jeździ przerobionym DeLoreanem, dokładnie takim jaki jest opisany w powieści i kumpluje się z GRR Martinem ). Czytałam ją już kilka razy i chętnie wracam po raz kolejny. A w kontekście tego, co dzieje się z net neutrality w USA wiele aspektów Ready Player One jest jeszcze bardziej aktualne.
       
      Wejdź do OASIS – globalnego wirtualnego świata 2044, w którym każdy może być tym, kim chce

      Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych.
      Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać.
      W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya – enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, filmów i muzyki z lat 80. Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę...
      Cały świat patrzy, tysiące przyłączają się do gry – wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo, by przeszkodzić Wade’owi. Teraz Wade żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały wirtualny świat i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością – w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec.
      STAWKĄ JEST ŚWIAT.
      CELEM – NAJWYŻSZA NAGRODA.
      JESTEŚ GOTOWY?
       
      Temat o filmowej adaptacji jest tutaj: 
       
    • Przez Amb3r
      Jako, że jest już wątek o sci-fi oraz o fantasy uznałem, że równie dobrze można by dodać kolejny gatunek, a w zasadzie dwa, bo nie tak rzadko występują wspólnie.
      Może jeszcze potem doda się temat o kryminałach?
      Mniejsza o to, mogę polecić wszystko od Clive'a Cusslera (szczególnie serię o Dirku Pittcie) jako całkiem przyjemne, lekkie czytadło - na dobrą sprawę każda książka jest wg tego samego schematu, ale całkiem przyjemnie się czyta.
      Pewnie wszyscy już to czytali, ale nadal uważam, że seria o Tomku Wilmowskim Szklarskiego jest warta przeczytania. Mam nadzieję, że jeżeli ktoś tego na forum nie czytał to nie czuje się na to za stary , bo wg mnie warto.
      Jako taką bardziej historyczną polecam też "Króla szczurów". Akcja ma miejsce w japońskim obozie jenieckim podczas II WŚ. Naprawdę ciekawa, ale już nie taka lekka i przyjemna.
       
      Jeżeli ktokolwiek zainteresuje się tematem dorzucę może także inne tytuły.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności