Skocz do zawartości
Nebthtet

Masz mały dysk? Zbieraj kasę na większy! O rozmiarze klienta słów kilka

Rekomendowane odpowiedzi

To praktycznie pewne - Star Citizen będzie "ważyć" 100 lub więcej GB. Z postu Jeremy'ego Maskera jaki dziś pojawił się na forum CIG w odpowiedzi na spekulacje dotyczące rozmiaru gry jasno wynika, że nie ma co liczyć na kilkusetmegowe patche i redukcję wagi klienta gry w przyszłości. 

Masker pisze "(...) Rozmiar i ilość assetów jakie jeszcze trzeba dostarczyć oznacza że o wiele bardziej prawdopodobne jest że rozmiar naszego klienta to będzie 100GB (...)", później nadmienia jeszcze że patche prawdopodobnie będą ważyć po 14-20GB.

Cały post znajdziecie [tutaj], proponuję zacząć zbieranie kasy na 256GB SSD.

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100 GB na dzień dobry (rozumiem przez to oficjalne wyjście), a potem pewnie będzie dochodziło jeszcze sporo. Cudnie. Jeden SSD pewnie będzie tylko dla SC.

Ta gra mnie dobija, ale w sumie jakoś mnie to nie przeszkadza.

EDIT.

Jak będzie pudełkowa edycja (nie wiem, a nie chce mi się teraz szukać) to mogliby sprzedawać z SC zainstalowanym już na SSDka ^^

Edytowane przez Amb3r

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Spaceship shaped SSD.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

KzWBjkd.png

Edytowane przez Goomich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam jeszcze jakies 400 GB nie sformatowanej powierzchni na HDD, takze sie zmiesci ^^
W SSD nie czuje potrzeby inwestowac

Co do gabarytow ... skoro 16 statkow, 3 mapy i 4 hangary zajmuja 23 GB to sie nie zdziwie jak po FPS z 2 mapami a potem planetside z 1 lokalizacja, to sie nie zdziwie gdyby juz wtedy klient zajmowal 45 - 50 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aurora (LN,LX,MR,ES,CL)

Mustang(Beta,Gamma, Omega, Alfa,Delta)

seria 300(300i,315p,325,350r)

Hornet(F7C, F7C-S,F7C-T,F7A, SH)

Avenger

m50

Redeemer

Gladius

Gladiator

Vanduul Scythe (i Glaive)

Cutlass(Black,Red,Blue)

Freelancer(Podstawka,DUR,MIS,MAX)

Connstelation(Andromeda,Auilla,Taurs,Feniks) 

Poprawcie mnie, jesli, o jakims statku hangar-ready zapomniałem, ale z czego tu widzę, mamy 13 serii statków dających 36 modeli statków w naszym kliencie. I to są te statki, które są dla nas widoczne w ten czy inny sposób. Prócz tego ukryte w naszym kliencie są inne statki (tak jakby niedokończony Idris) a także fragmenty planetside oraz fpsa.

Nie powiedziałbym więc, iż w tych 22  GB mało siedzi.

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Kolejne patche powinny być niewiele większe, z racji wprowadzenia nowego systemu zniszczeń statki będą zajmowały mniej miejsca bo dwa pierwsze stany szkodzeń będą generowane proceduralnie. Stare statki są już w przebudowie z racji wprowadzenia modułowości i pewnie dostaną przy okazji nowy model zniszczeń.

Pozdrawki

BHoleVX

sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie 100GB to całkiem mało. Jeśli w przyszłości dostaniemy obiecaną ilość układów gwiezdnych, a każda planeta będzie w pełni grywalna (można chodzić po całej powierzchni) to w zasadzie albo wykażą się bardzo dobrą optymalizacją, albo tekstury będą się mocno powtarzać (nie widzę tu problemu, jeśli zrobią to umiejętnie), albo część danych będzie dociągana z sieci podczas grania. Spodziewałem się dużo więcej szczerze mówiąc.

Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zrozumiałem to 100GB+ będzie na wyjście, potem będą jeszcze patche kilkanaście+ GB każdy.

Edytowane przez Amb3r

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wydaje się zrozumiałe, jeśli myślą o dalszym dodawaniu układów gwiezdnych po premierze  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kłóci się to z zwiastunem Connstelation a i tym, że czytałem gdzieś co innego :> Ktoś ma jakieś źródła na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarówno dzikie jak i cywilizowane planety będą dla nas dostępne jedynie na części swojego obszaru. Dzikie będą miały kilkadziesiąt km2 do eksploracji, cywilizowane - miasta i kolonie gdzie będziemy mogli lądować (ponoć nie tylko automatycznie, lecz również na ręcznym sterowaniu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że w styczniu Pan CR opowiadał jak to ma wyglądać w 10 for the Chariman  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

Cytat (dzięki tłumaczeniu na głównej Zerat_KJ)

"Czy łaziki eksploracyjne będą posiadały jakieś ograniczenia obszaru jaki mogą eksplorować (np ze względu na paliwo, zasilanie, bariery na mapie)? Czy łaziki mogą ulec zniszczeniu?
O: Zdecydowanie paliwo no i bariery na mapie. Nie będziemy w stanie wygenerować całych planet, obecnie mamy możliwość tworzenia map o obszarze około 16 – 30 km², tak więc możecie się spodziewać jakiegoś pasma górskiego lub innych przeszkód. I owszem, pojazdy naziemne będą miały jakąś wytrzymałość i mogą ulec zniszczeniu.
"

Pamiętajmy, że cały Skyrim zajmował 37 km2  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png"> więc będzie gdzie jeździć, chodzić i co zwiedzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co do "nie ma potrzeby inwestować w SSD" - jak ja sobie pomyślę ile czasu na loadingach się oszczędza to już się dysk zwrócił z nawiązką. Czasu nie dokupisz.

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja już w życiu HDD nie kupię, mam służbówkę z 300GB SDD.. i zupełnie inna klasa prędkości załączania / ładowania Windy / czegokolwiek niż starszy gamingowy lapek na HDD

jedyne co mnie blokuje przed inwestycja w SDD to ceny i rozmiar, czekam na pojedyncze tak z 2TB  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> bo 300GB to mało... bardzo mało.

tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś posiada( ł ) dysk Kingstona http://www.x-kom.pl/p/119911-dysk-ssd-kingston-120gb-2-5-sata-ssd-sv300s37a.htmli mógłby się wypowiedzieć odnośnie jakości i trwałości ?

Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej!

Zastanawia mnie pytanie o trwałość dysku SSD... Nawet te najtańsze przy katowaniu przez domowego użytkownika wytrzymają ponad 10 lat... do tego czasu zdążysz o nim zapomnieć  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

Ale oczywiście trafiłeś chyba na jeden z bardziej problematycznych dysków opisywanych w necie. Producent zmienił, jeśli się nie mylę, kontroler pamięci na gorszy, nie zmieniając oznaczenia handlowego i były z nim problemy przed aktualizacją softu.

Pozdrawki

BHoleVX

sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zapominajmy  jeszcze o dyskach SSD   na złączu M.2 i magistrali PCIe , gdzie możemy przekroczyć transfer 1GB/s (do starszych  płyt należy dokupić kontroler M.2 do gniazda PCI Express - kiedyś podobnie dokupywało się kontroler Raid). Wadą tego jest ,że prawdziwe dyski SSD M.2 (a nie te "przerobione" z SATA III gdzie transfer jest do 530MB/s) kosztują dwa razy drożej. No ale zanim SC wyjdzie w pełnej wersji grywalnej  ( czyli moim zdaniem optymistycznie patrząc  za około 1,5 roku) to  może  być już wtedy standard, więc nie ma co się spieszyć z nowinkami (gra powinna dostać niezłego kopa - niemal turbodoładowanie).

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie postawisz systemu na dysku PCI-E o ile:
1) Dysk i kontroler PCI-E musi to obsługiwać

2) Twoja płyta musi obsługiwać bootowanie z PCI-E

Oba warunki muszą być spełnione.

Więc obecnie dyski SSD na złączu PCI-E to w większości jako dodatkowy dysk już do dysku na SATa na którym masz system.

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ja mam kingstona, śmiga już kupę czasu bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie postawisz systemu na dysku PCI-E o ile:
1) Dysk i kontroler PCI-E musi to obsługiwać

2) Twoja płyta musi obsługiwać bootowanie z PCI-E

Oba warunki muszą być spełnione.

Więc obecnie dyski SSD na złączu PCI-E to w większości jako dodatkowy dysk już do dysku na SATa na którym masz system.

Jezeli mówimy o starszych  þłytach potrzebny kontroler , nie zapominaj  ,że wiele nowych   mają wbudowane  rozszerzenie M.2 i wtedy  mają obsługę w Biosie.

Dyski SSD na M.2 Samsunga czy  Plextora  spełniają warunki.

Transfer max 530MB/s a ponad 1GB/s to jednak 100% większy przyrost.

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi