Skocz do zawartości
Usunięte konto

Wyłudzenia danych do kont na RSI

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie wielu obywateli ze świata SC otrzymało taki oto mail:

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

 

Nie klikać - fake. Zgłoszone i potwierdzone via Concierge.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSI jak i CIG maja za długa domenę i jest to problem - można łatwo pod nich podszywać, maili i wyłudzeń na pewno będzie więcej  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się na stronie "słup" przez co mają Twoje dane, opylają statki giftem, przesyłają na inne konta i opylają całe konta.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość jest wysyłana jak zmienia się maila bo dziś akurat zmieniłam i mi przyszło  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


inuciian_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat historia była taka:

 

Koleś subskrybował i postanowił zmienił maila, a to że zmienił maila CIG potrzebowało potwierdzenia kontra subskrybenta na nowy adres na potrzeby newslettera, to wszystko. Chociaż dobrze jest zwracać uwagę na co klikamy.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Nad piski z maila jakie mogą być:

 

Każdy inny to już może być fake.

 

Przede wszystkim wystrzegać się klikalnych linków (tak jak mogło wyglądać to w tym przypadku) kiedy mamy do czynienia z phishingiem!  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png"> Sprawdzajcie 3 razy nazwę maila zanim coś klikniecie, bo jak wyślą wam coś z 

  • no-reply@robertsspaciendustries.com

To na pierwszy rzut oka nawet nie zauważycie błędu. ;)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie jest subskrybentem, bo odkłada kasę na nowy monitor  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Puściłem zgłoszenie do CIG poprzez Concierge i Alexis przyznała że coraz częściej zdarzają się próby wyłudzenia danych do kont, dlatego Turbulent pracuje nad podwójnym zabezpieczeniem kont, coś a'la pin.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

On był ale już nie chce przedłużać subskrypcji:

 

"I was a subscriber Gene Morrow.the only thing that concerned me was the word supporters looked a bit like it was added afterwards and when i clicked on the questions about this link my phone froze and i had to reboot. I have never heard of star citizen supporters before. The people on the cig forums think im over reacting, ive asked them to send me a link just for some proof that it exists and no one can. And as ive said, ive googled it and have not found anything on it at all. Thanks for the help guys, i wouldnt worry about it anymore. Dont wanna waste your time"

 

oraz to było tak:

 

"I didn't press subscribe 1.because of the obvious and 2. Beacuse i don't want to subscibe anymore anyway. Have to save the pennies for my new monitor."

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoofing i tak będzie, to że mail wygląda na wysłany z dobrego adresu wcale nie oznacza że taki jest.

 

A to, że dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu nie ma mimo że projekt ma 2 lata to kryminał. Chociażby google authenticator by zaimplementowali...


Prawdę powiedziawszy dziwię się że DOPIERO teraz coś zaczyna się "w interesie" dziać, przecież na takich przekrętach kasy można natrzepać że hoho.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie oficjalne sprostowanie, że to nie jest naciąganie, tylko prawdziwa wiadomość od CIG:

 

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/238972/beware-email-alert/p2


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

To prawda, więc tak czy siak uważajmy na co klikamy.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, bo wyczerpany. Jeśli ktoś dostanie prawdziwe spoofy to robić screeny i zakładać osobny wątek.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności