Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ben zakomunikował dziś na twiterze, że przed zakończeniem sprzedaży serii Hull doczekamy się aktualizacji statystyk ładowności wszystkich aktualnie dostępnych statków. Będzie więc możliwość porównania parametrów  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Cytat:

"Duncan Folkes @DuncanJF 5 godz.5 godzin temu

@banditloaf Cheers Ben, do you think there is a chance the stat page will be updated before Hull sale ends? Can't decide whether to get one!

@DuncanJF At the very least, we'll put out a chart of all the updated transport cargo values. Design just finished the measurements."

 

Link https://twitter.com/banditloaf/status/593033510501257216

 

ps.

Przy okazji już dziś okazało się, że Freelancer MAX ma ładowność 120 SCU - zamiast wcześniejszych 70 SCU ;)

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

No jakoś muszą sprzedać te wszystkie mniejsze Hull-e ...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_confused.gif">

 

ps.

A za pół roku przy okazji np. artykułu o tym jak będzie funkcjonał handel w Star Citizen zrobią kolejne update statystyk ... :devil:

 

ps.2

 

No się pochwalę lub napiszę jaki głupi jestem (zależy od punktu widzenia :devil:) zakupiłem sobie " Bengala dla ubogich * " czyli Hull-E ... :tongue:

 

_________

*bo teoretycznie będzie mógł służyć jako lotniskowiec dla myśliwców

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem przedstawiam tajny dokument prezentujący sposób wyceniania statków przez CIG  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

RMw2daE.png?1

 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Niestety wygląda na to, że seria Hull nie ma na ten moment żadnego Hangaru (chyba na podobnych zasadach był sprzedawany Catepillar). Mój Aeorview był od Super Horenta.

Jest szansa jeśli płacz na ogólnym forum będzie wystarczający to może CIG coś nam dorzuci.

 

@Tommy

Piękne i jakże życiowe ...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mamy tych kobylastych transporterow, ze o eskorte bedzie ciezko.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

Ale z tym E to przesadziles troche Dako. Teraz sie bede zastanawial czy nie apgrejdowac mojego D. :P


A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jest ale jutro/za miesiąc/za rok może go nie być  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

A do wydania PU ponownie może się u mnie pojawić (CCU będzie kiedyś dostępne dla wszystkich statków) bo wszystko zależy od doprecyzowania informacji przez CIG w zakresie handlu, zasad panujących w grze, stopnia jej skomplikowania itp itd. Niemniej handlowanie ma być dla mnie priorytetem w grze a jak to będzie to cóż. Na dziś wygląda to obiecująco a jak będzie w przyszłości ? Zobaczymy ...

Tak jak kiedyś pisałem chcę mieć maksymalnie cztery statki z LTI plus te dwie "popierdółki" czyli Mustangi ( ich nie stopię bo mamy za nie 0 USD )

Mocno myślę nad Banu ale czekam na jego nową wersję oraz możliwość CCU (niestety 8 osób załogi trochę mnie stopuje w tej kwestii)

Zresztą te wszystkie rozważania to tylko zabawa bo CIG potrafi wywalić najlepszą naszą koncepcję na grę jednym zdaniem w artykule lub kolejnym nowym patchem ... :devil:

Przykład pierwszy z brzegu w przypadku dużych statków wystarczy wprowadzić jakieś skomplikowane czytaj drogie zasady zużycia paliwa i już może się okazać, że taki Hull-E, "złomek", Javelin  nie wystartują bo nie będzie nikogo (oprócz "zrzutki" dużej organizacji) stać aby od początku gry zapłacić za pierwszy jego rejs ... :tongue:

 

ps.

Właśnie skończyłem pisać to co wyżej wszedłem na stronę CIG i co? 

Ano "małe zmiany" Hull-E nie ma już 153600 SCU ma 98304 :devil:

I jak tu się nudzić z CIG? ...

Link do artykułu tutaj: https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14684-Hull-B-Q-A

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna tabelka SCU

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

 

A tu jeszcze jedna pokazująca ile jednostek SCU nabywamy za 1 USD

 

Dqg0DF.png

 

 

I jeszcze jedna ;)

Ile USD kosztuje nas 1 jednostka SCU

 

iTOkga.png

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie z normalizować nowe dane do pojemności Taurusa - ona była do tej pory uważana za najbardziej poprawną

 

Ship Name Cubic Meters SCU Actual Znormalizowane do Taurusa

Aegis Avenger 23.4375 12 96,2837837838

Aegis Reclaimer (Raw) 12240 6266,88 50283,2432432432

Aegis Reclaimer (Cargo) 562.5 288 2310,8108108108

Aegis Redeemer (Marines) 23.4375 12 96,2837837838

Aegis Redeemer (No Marines) 46.875 24 192,5675675676

Aegis Retaliator 250 128 1027,027027027

Anvil Carrack 2065.5 1057,536 8485,2972972973

Anvil Hornet F7C 24.4921875 12,54 100,6165540541

Consolidated Mustang 19.140625 9,8 78,6317567568

Drake Cutlass 63.75 32,64 261,8918918919

Drake Caterpillar 1000 512 4108,1081081081

Origin 890 Jump 703.125 360 2888,5135135135

Origin 300i 7.8125 4 32,0945945946

Origin 325a 7.8125 4 32,0945945946

Origin 315p 11.71875 6 48,1418918919

RSI Aurora CL 45 23,04 184,8648648649

RSI Aurora (Others) 25 12,8 102,7027027027

RSI Constellation Andromeda 262.5 134,4 1078,3783783784

RSI Constellation Taurus 462.5 236,8 1900

RSI Orion (Ore) 27000 13824 110918,918918919

RSI Orion (Cargo) 421.875 216 1733,1081081081

MISC Starfarer 7897.5 4043,52 32443,7837837838

MISC Freelancer 101.25 51,84 415,9459459459

MISC Freelancer MAX 241.09375 123,44 990,4391891892

MISC Hull A 93.75 48 385,1351351351

MISC Hull B 750 384 3081,0810810811

MISC Hull C 9000 4608 36972,972972973

MISC Hull D 40500 20736 166378,378378378

MISC Hull E 192000 98304 788756,756756757

Banu Merchantman 9800 5017,6 40259,4594594595

 

 

Prawdę mówiąc, większość z moich wczorajszych obaw okazało się nie potrzebnych.

 

Z tego co tu pokazuje to, BMM dostał poważnego buffa do swojej ładowni - płacze jego użytkowników na forum RSI dały efekt.

 

EDIT: W edytorze pokazywała się mi tabelka, tu jej już nie ma. Potem to poprawię

Edytowane przez Vim

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie poprawisz [emoji14]

Nie masz uprawnień. Zresztą jak wszyscy poza Neb. Jak chce tabelę to musisz ją poprosić o jej wstawienie i dac ją w HTMLu.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te dane jeszcze raz z perspektywy tych pełnych namysłu 2 godzin

-Większość statków jest w miarę dobrze zbalansowana - zarówno, z punktu logiki, roli statku jak i balansu.

-Freelancer w końcu doczekał się updatu ładowności - jest on mniej więcej tam gdzie się spodziewalismy. Szkoda, że nie ma DURa, ale co zrobić Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

-Statki startowe, są ładnie zbalansowane, a także, wydają się nie być tak słabe jak się obawiano.

-F7C w końcu cos zyskał, zamiast być ciągle osłabiany. Ma teraz nawet sens posiadanie go.

-Współczuje właścicielom Caterpillara(tym 3 co pozostaną po następnej sprzedaży BMM) - mają mniej ładownosci niż Carrack (!) . Statek handlowy ma mniej ładownosci niż eksploracyjny!

-Freelancer MAX jest droższy od Hull B o 50 dolarów, ale w związku z faktem, iż ma cargo w ładowni, ma 3 razy mniej ładownosci. BMM jest droższy o 50 dolarów od Hull C i ma większą ładownosc i to w ładowni. To póki co jest najbardziej niezbalansowany statek -niby ma być szybki, dobrze uzbrojony, opancerzony etc. Prawdę mówiąc, nie zdziwię się, jak w imię balansu zostanie osłabiony tak jak manewrowosc Cutlassa - BMM zostanie totalnie osłabiony. No i w sumie: jest 2.5 razy cięższy niż Hull C, a moc silników, ma ptak 3 razy słabszą. Do tej pory do silników przywiązywałem małą, wagę, ale prawdę mówiąc, nie zdziwię się teraz jak w imię balansu będzie ona zgodna ze statystykami - Banu będzie miał 9 razy mniejszą prędkość od wolnych Hulli.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel Carracka nie spodziewałem się, że aż taką ładowność dostanie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> być może pospieszyłem się z tym Hull B w takim razie... Jednak Hull B będzie można obsługiwać solo, a to w handlu się przydaje, szczególnie jak masz mało czasu na granie. Siadasz sobie i robisz wieczór interesów i nie żal Tobie NPC wynajętych na kolejne dwa tygodnie bo nie wiadomo kiedy będziesz grać :/

 

Ciekaw jestem jak to będzie z paliwem do Carracka i Hull B. Carrack ma mniejszy ciąg silników i jest dużo cięższy... Carrack ma mieć podobno advanced jump engines które pozwolą mu na wykonywanie dłuższych skoków (no chyba, że już ich nie ma to sorry za wprowadzanie w błąd). Może się okazać że Carrack będzie również takim kurierem "większych" ładunków w SC, przecież w pewnych wypadkach czas to pieniądz  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> a zakładam, że będzie można zaoszczędzić czas robiąc dłuższy skok.


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff to dobrze ,że jednak się wstrzymałem i nie przetopiłem Banu na Hulla  C. Nareszcie znormalizowali co powinni już dawniej zrobić a potem wprowadzić sprzedaż.

Informacja od CIG ,że wszystko mamy dzielić przez 4 okazała się całkowicie fałszywa i wprowadzająca w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

I pewnie, na nasze nieszczęście, prawdziwe  ;)

 

Co do Banu, to faktycznie statek wydaje się trochę prze-powerowany ale pamiętajcie że wymaga obsadzenia dużej załogi i przez swoją masę może żreć dużo paliwa ( prędkość można tłumaczyć zastosowaniem obcego napędu - przecież wszystko można tak wytłumaczyć ).Co do zalet czyli mocnego opancerzenia, ponoć sporej prędkości lotu i całkiem fajnego uzbrojenia to pewnie wiele się jeszcze zmieni w procesie balansowania.

 

Jednak z uwagi na to że jest to jeden z niewielu statków obcej rasy można założyć że nie zostanie zbyt mocno znerfiony i ten fakt będzie jego podstawową linią obrony, a przynajmniej ja mam taką nadzieję jako jego posiadacz :D

 

Parząc na suche dane ( w obecnej postaci ), to blado wypada Hull C, do latania potrzebna 3 osobowa załogę ( wciąż mam nadzieje że jednak będzie ok solo ), słaba prędkość i manewrowość ( zbliżona już do większych braci ), takie sobie uzbrojenie i w pełni odkryty ładunek, ni pies ni wydra coś na kształt świdra, a to jedyny z serii jaki zamierzałem kupić :(

 

Na obecną chwilę uwzględniając cenę, to bardziej opłacało się już nabyć Starfarera 190$, przy trochę mniejszej ładowni, a ma znacznie większe możliwościach jeśli chodzi o zastosowanie, no nie mówiąc już o przepięknym Banu Merchantman :)

 

Z punktu widzenia ceny do możliwości to najkorzystniejszy jest zakup Hull B  dla solo handlowców i Hull E dla korporacji. 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Wariat!!! Teraz musimy na start zatankować i wyposażyć te dwie wielkie krowy (czyli Tecona Javelina)? I do tego jeszcze Idris... masakra.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_teehee.gif">

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

@Dastro nie martw się  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Po zakupie CIG zmniejszyło mi w moim Hull-E ładownie o 1/3 :wallbash: 

Więc jestem obrażony za taki rozbój na mojej pięknej koncepcji  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> i nie wiem czy jednak nie wrócę do wersji D :tongue:

Teraz czekam na Q&A dotyczące D (jutro) i E (pojutrze)

 

A dziś CIG odpowiedziało trochę na pytania i wątpliwości w kwestii wersji C szczegóły tutaj https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14686-Hull-C

 

Kilka krótkich wypowiedzi w tym temacie:

  • seria Hull będzie mogła współpracować z Reclaimerem, odbierać i transportować od niego odzyskane części kosmicznego złomu. Ma to funkcjonować już w przestrzeni kosmicznej bez konieczności lądowania Reclaimer-a. Nie będzie to wymagać specjalnego pojemnika - ma działać na zasadzie mocowania złomu do składanych ramion Hull-a (tak jak to ma funkcjonować w przypadku przewożonych statków lub myśliwców na pokładzie Hull-E)
  • seria Hull ma być bardzo modularna
  • gdy statek jest złożony to kadłub jest wypełniony ale będzie można przewozić małe kontenery ładowane dzięki Grabby Hands https://robertsspaceindustries.com/comm-link/engineering/14677-Cargo-Interaction  czyli zabierzemy ze sobą to co złapiemy w łapki i fizycznie przepchamy/upchamy/wciśniemy i umocujemy w naszym kadłubie/sterówce itp itd.
  • w wersji D i E będzie możliwość przedostania się przez wrzeciono z jednego końca statku na drugi
  • W odniesieniu do BanuM. Podstawową zaletą serii Hull jest modułowość i możliwość podpinania do wrzeciona różnych przydatnych modułów za pomocą punktów dostępu. W Banu będziemy mieli tylko możliwość modyfikacji hardpoint-ów. Hull-C w świecie SC będzie tańszy i bardziej dostępny od Banu.
  • W przypadku Hull-C pozostała część załogi będzie zajmować się nawigacją, obsługą wieżyczek, systemów naprawczych, radarami i wszystkim tym co zleci kapitan korzystający ze swojego uniwersalnego stanowiska zarządzania statkiem i załogą.
  • w świecie gry producent MISC zaoferuje możliwość modyfikacji Hull-C w wersję tzw. MISC Hull C (Discreet) - ulubioną jednostkę przestępców, którzy wyposażają go w zaawansowane technologie maskujące, ładownie z możliwością błyskawicznej dekompresji oraz wiele zamaskowanych schowków nie modyfikując kadłuba, co na pierwszy rzut oka czyni ten statek nie do odróżnienia od normalnych transportowców.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Biorąc pod uwagę, iż piękny HULL B LTI jest w moim hangarze teraz, mam szczerą nadzieję, iż masz racje:)

Edytowane przez Vim

vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie przetapiaj. Będzie CCU na całą serię Hull'i  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png"> Także masz czas na zastanowienie się i ewentualną dopłatę do wyższego Hull'a.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Cross chassis upgrade. Czyli taki jakby upgrade całego statku. Przykładowo masz kupionego Hull A, ale jednak jest dla Ciebie za mały i chciałbyś Hull B. Kupujesz takie CCU które pewnie w niedługim czasie pokaże się w sklepie i zmieniasz. Kosztować to będzie różnicę między A i B. Czyli A kosztuje (przykładowo) 70$, a B 110$. CCU z A do B będzie więc kosztować 40$.

 

ps. Przy CCU NIE tracisz LTI  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Edytowane przez zaraz

sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności