Skocz do zawartości
Hardy

Lore, a inicjatywa graczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając newsy i wywiady z Chrisem widziałem, że wielokrotnie on podkreślał, iż pragnie stworzyć świat żywy, oddychający, o spójnym lore, jednak tworzony głównie przez graczy. Mówił nawet o tym, że sławni gracze będą na stale wpisywali się w historię tego świata...

 

Ale jak wiemy, to jest MMO, więc mamy ogromną rzeszę ludzi, z czego większość zapewne nie podłapie tematu. Moje pytanie brzmi: jak wizja Chrisa, co do klimatycznego świata s-f, ma się do obecnych organizacji, które figurują na listach? Mam na myśli:

 

https://robertsspaceindustries.com/orgs/PANDAZ

https://robertsspaceindustries.com/orgs/BACONBACON

 

Albo tego, gdzie mamy kult kanapki z serem: https://robertsspaceindustries.com/orgs/CHIAN

 

Ja wiem, że to może być zabawne, że trzeba podchodzić z dystansem, że to tylko gra itd. itp. Ale jak to się będzie miało do wizji świata, jaką nam przedstawił Chris? Czy po jakimś czasie będziemy widzieli układy opanowane przez władców bekonu? Planety nazywane przez ich zdobywców, typu "Murica' xD"?

 

Nie mówiąc już o ludziach, którzy wzorują organizacje na anime i wstawiają swoje ulubione postacie w logo. Tego jest więcej, nie trzeba długo szukać...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w RL nie masz oszołomów? Religii wyznającej Latającego Potwora Spaghetti?

Takie organizacje będą istnieć. Ale nazywanie czegokolwiek z uniwersum na pewno będzie przechodzić przez sito moderacyjne. 

 

Udział community w tworzeniu lore to chociażby cykl ostatnich akcji (m. in. gdzie projektowano napoje bezalkoholowe). Przecież dzisiaj jak odkryjesz gwiazdę też nikt nie zgodzi się na nazwanie jej "dupadupa" (no chyba że po łacinie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">).

 

Pamiętaj że wpływ to nie dominacja. W Eve gracze też mimo że kontrolują układ nie mogą mu zmienić nazwy.

 

A co do głupich nazw / logo organizacji - w RL też nieraz tak jest. Dla Polaka nazwa "Osram" nie jest zbyt fortunna :)

A o źle projektowanych dwuznacznych logo/logotypach już tyle napisano że wystarczy pogooglać i ja się tu nie będę produkować, bo nie ma po co :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zawsze istniały i istnieć będą to ja wiem.

 

Tylko, że przykład z "Osram" jest przez przypadek i śmieszy tylko nas, polaków. Bariera językowa. Natomiast tutaj mam na myśli typowe organizacji/korporacje tworzone dla beki. Czy Chris wobec tego nie planował zastosować również moderacji. Przecież zależy mu na immersji i wiarygodności tego świata, nie? Lepiej widzieć flotę organizacji o normalnej nazwie, niż potworka w stylu "POWER OF THE UNICORNE ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili:

 

Jak podają rożne portale, nastąpiła fuzja dwóch firm - Osram i Castrol. Od teraz firma będę się nazywać "Osram i Oleje"  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

 

Ta wiem ze to ma taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka brode, ale zawsze gdy slusze o Osram, przypomina mi się ten dowcip  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Ok jak miłośnik i tłumacz lore Star Citizen, uważam, że twórcy przy założeniach jakie mają powinni dbać o "czystość" Tego co tworzą. Niemniej społeczność już nie. A przykłady głupich nazw firm istnieją na całym świecie:

 

GoDaddy - jeden z największych amerykańskich (działający także w Polsce) firm świadczących usługi hostingowe nazywa się  "Naprzód Tatuśku"

 

Ale przecież daleko szukać nie trzeba mamy swoich asów nazewnictwa firm:

 

http://Analgaz s.c. Serwis analizatorów gazu

 

Jaka idea przyświecała temu przedsiębiorcy nie wiem. Ale i tak nie pobije pewnego polskiego producenta soków działającego kilkanaście lat temu nazywał się: "Bleck Dick" - czyli Czarny K***s

Edytowane przez Jazz

 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dick to też imię - i to było konkretnie Dick Black nie Black Dick  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Dick to skrót od Richard.  :teehee:


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii dziwnych organizacji popieram Nebthtet - dziwacy są wszędzie i wszędzie są traktowani podobnie, czyli z przymrużeniem oka.

 

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Ja tam nie wiem jak to jest, ale o ile się orientuję dla imienia Robert istnieją zdrobnienia: Bob, Rob, Bobby, Robby. Tak jakby zmiana litery nie robiła im różnicy


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im może nie być różnicy, ale w naszym pięknym polskim języku, jest różnica czy robimy komuś łaskę czy laskę  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Aleksandra - Ola :) jak już się licytujemy

Tapnięte z F60


A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

chyba, że jesteś ministrem spraw zagranicznych  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

U nas są różne imiona z tymi samymi zdrobnieniami, żeby było zabawniej - Ola - od Aleksandry i Oliwii, Bartek od Bartosza i Bartłomieja itp.


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to wszystko to właśnie nazywa się różnorodność i dobrze, bo zarówno jak w real life tak i w space sim różnorodność to coś co będzie nas przy nim długo trzymać.

Można by długo dywagować o głupotach, brzydkich nazwach czy imionach nie zapominając o tym że bardzo dużo będzie Sławków_PL itd.. oraz orgów troli, których jedynym celem będzie uprzykrzenie innym życia i zniszczenie wielu szczytnych i ambitnych celów. No ale jak mawiał mój bardzo RP admin, kradzież i kuglarstwo to też cześć gry  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... idealnie wpisuje się nickiem w temat [emoji14]

Ale w zanadrzu mam jeszcze lepsiejszy... Ale nie będę się tutaj nim chwalił to tak dla bo zwątpicie we mnie... xD

Mowie o pseudach, bo historię muszę jeszcze poprawić, w końcu naszla mnie wena  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nicki nie mają tu nic do rzeczy.

 

Założyłem temat, bo zastanawiam się nad kupnem AC. Dlatego wolę pierw zbierać info. Cały projekt wydaje się mega ambitny i jak dla mnie szkoda, żeby tak jak w setce innych mmo latały nazwy zwyczajnie gryzące się i niepasujące. Póki co widzę świetną społeczność wytworzoną wokół projektu. Same organizacje, które są w topce wypadają dobrze - ludzie są zorganizowani, mają jasno wyznaczone cele w przyszłej grze. Szczególnie przykuł moją uwagę TEST Squadron z tym ich śmiesznym powiedzonkiem: "Test squadron? Best squadron!". Widać w tym wszystkim zaangażowanie, mają swoje koszulki, kubki, naklejki - z logiem organizacji. Naprawdę miło.

 

Mi nie chodzi nazwy chwytliwe, będące swego rodzaju chwytem marketingowym, śmiesznym nawiązaniem do kultury, czy czegokolwiek. GoDaddy wypada tu dobrze - typowa nazwa wpadająca w ucho dla firmy, która coś sprzedaje.

 

Ale przecież w SC będą latać całe floty statków skupione wokół organizacji. A mi chodzi tylko o te skrajnie bezsensu. W stylu: "xXxWeLikeViganasxXx", "YOUAREShitty", "THEIMORTALS" (napisane bez m, na odpier...).

 

W casualowych mmo pełno takiego czegoś się wylewa, dlatego szkoda by mi było widzieć to również w tej SC utopii, która ma nadejść. Piękny, żyjący świat.

Edytowane przez Hardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

TEST Alliance Please Ignore ? Czyżby odłam/komórka testów z EVE?

 

Wydaje mi sie ze tak, ale zadne z logow ichszych nie wskazuje na to z EVE (t-rexa), moge sie mylic, ale w EVE to mocno zorganizowana grupa - (prawie na goonsy  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> wiec jak to oni, to tutaj pewnie tez beda chicec panowac nad czescia kosmosu  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> 


A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie ma na co patrzeć. Będzie grupa która idzie pod RP i inni którzy zlewają na to.

Na pewno spotkamy Imperium Galaktyczne, Sojusz Rebelii czy Mandalorian w SC, podobnie jak Space Marines i inne orgi mające korzenie z innych uniwersów kosmicznych, które będą stawiały na klimat ale również spotkamy ... Eskadrę Świń, Dzielnego Małego Tostera i innych Strashnych Kalashy... Jest to nieodłączne i tyle.

Nie ma sie tym co przejmować. Trzymamy sie tego co nakręca nasz org i tyle.

Zresztą nie wiemy nawet ilu z nas tutaj w orgu będzie grało RP. Zreszta RP i klimat to nie nicki ale ludzie, a Ci pomimo idiotycznych nickow i nazw klanów, orgow są czasami naprawdę ogarnieci i potrafią oddać klimat swoim zachowaniem w grze.

Sam mam czasem odchyły pojawiając się tu i ówdzie pod innymi... glupkowatymi nickami, dlaczego? For fun [emoji14]

Przynajmniej jest beka na maxa i da się pośmiać - a to ponad wszystko.

Także luz... To tylko gra ... Chyba  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się zgadzam, że ksywki potrafią popsuć klimat w grze. Pamiętam jak w klanie w którym grałem w AoC Lord gildii przyjął kolesia o nicku Napierdalator. Była długa dyskusja na temat czy zrobił dobrze. 

 

Niestety, podejrzewam, że trafi się cała gama różnych organizacji z nazwami w stylu "Analgaz"  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat bardzo łatwo jest zepsuć, czego w tak dojrzałym i poważnym tytule jakim jest SC sobie i innym nie życzę. Zaczyna się niewinnie od znudzonych graczy, którym jak to się mówi w żargonie z nudów już bije na dekiel, robią się głupie nazwy i zachowania ( tak zgadzam się z Jazzem, nazwy organizacji, nazwy graczy też mają na to spory wpływ ), oczywiście to tylko początek góry lodowej, bo jest śmiesznie i fajnie ale wszystko do czasu, później wszystko przenosi się na społeczność, gdzie w szybkim tępię skafandry zostaną zastąpione bikini czy ubiorem czarodziejki z księżyca itp, słowem miało być poważnie a będzie jak wszędzie. Tak ja wiem to jest gra i ma być zabawa ale zabawa nie oznacza sprowadzenie wszystkiego do wyróżnienia się za wszelką cenę, a niestety dla wielu graczy to jest jedyny cel.

 

Na szczęście klimat buduje się w różnoraki sposób i pomimo szaleństw i opałów, które zapewne i ja będę mieć, wierzę że SC będzie mieć to coś wyjątkowego więcej   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommy ale z tego co mówił CR to tego typu rzeczy nie spotkamy w SC. Jedyny problem może być po stronie graczy, czyli wyjęte z d**y nazwy organizacji i kretyńskie Nicki. 

 

To jest raczej nie do uniknięcia. Natomiast jestem pewny, że twórcy zadbają o to aby nie było spamerskich orgów. 


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Mam nadzieje, bo zabawa zabawą ale jak wszystko i ta powinna mieć swoje granice, że by nie zabić klimatu bardzo realistyczneg Space Sima.

Do tej pory wszystkie MMO w jakie grałem, no może za wyjątkiem EVE, traciły klimat na rzecz fun'a, oczywiście nie mam nic przeciwko zabawie ale jakoś nie chce mi się już w te tytuły grać i pewnie w dużej mierze właśnie przez utratę początkowego klimatu, ze starymi graczami wtedy rozmawia się tak, teraz to już nie to samo co było kiedyś  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za czasow Wingman's Hangar byla mowa o dziwnych nazwach postaci, ma byc jakas blokada zeby takich sytuacji nie bylo.. co zrobia to sie okarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 10 for the chairman było zadawane pytanie tego typu? Albo chociaż podobne?

 

Dla mnie wydawałoby się dziwne, żeby cały ambitny plan Chrisa został podniszczony przez trollerską część graczy. Cała ta immersja i próba stworzenia wiarygodnego świata, który tworzą gracze poszłaby w próżnię.

Edytowane przez Hardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności