Skocz do zawartości
Dastro

Masz więcej niż jedną paczkę z grą? Koniecznie przeczytaj! SLOTY NA POSTAĆ

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem artykuł i jest tam sporo wytłumaczone jestem jednak przekonany że docelowe rozwiązanie będzie ewaluowało, ponieważ koncept to jedno a wykonanie to drugie, pamiętajcie że SC to też gra i musi w jakiś sposób bawić, więc górę weźmie rozwiązanie najbardziej rozsądne i ergonomiczne dla użytkownika zarazem. 

 

Sądzę że przed wydaniem pełnego PU, będziemy mieli okazję kopnąć w kalendarz i zobaczyć jak na tym etapie to wygląda  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

@Goomich, świetnie że linkujesz i jesteś tak długo z SC, że wiesz wszystko  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Pamiętaj jednak, że te pytania zadają nowi gracze którzy szukają tu pomocy i konkretnego wyjaśnienia, nie zawsze znają angielski, warto więc trochę się postarać i napisać jak to jest skoro już się wszystko wie.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie wszyscy tym rajcujecie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">
a najlepsze jest to ze o tym byla juz mowa od dawna
widac jak wszyscy ogladaja programy typu around the verse ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Tak było mówione ale teraz mamy więcej wiedzy na ten temat i jak by nie patrzeć potwierdzenie tych informacji w dodatku jest to dyskusja - przypominam forum dyskusyjne ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

challenge_accepted.jpg

 

 

Śmierć kosmonauty.

 

Moim celem w Star Citizenie jest zbudowanie wszechświata, w którym będę chciał grać dzień po dniu, taki, który w pełni zanurzy mnie w środowisku i historiach dziejących się wokół mnie.

 

Chcę by w PU (mamy jakieś oficjalne ADekowe tłumaczenie dla persistent universe?) zdarzenia się wydarzały, rządy upadały, wojny toczyły, a gracze stawali legendami. Chcę by Galaktopedia rosła tydzień po tygodniu odbijając nie tylko treści, które Cloud Imperium będzie ciągle generować, ale także wielkie uczynki dokonane przez graczy.

 

By osiągnąć poczucie żywej historii potrzebny jest wszechświat gdzie czas posuwa się, postacie umierają, a nowe wychodzą na przód.Poza tym chcę by ludzie mieli poczucie spełnienia, gdy ukończą bardzo trudną dostawę (malutki problem z trading run. :P), czy zabiją szczególnie niesławnego pirata. Nienawidzę obecnego trendu w gra dla pojedynczego gracza, gdzie gra sama zapisuje stan co dwie sekundy, a jeśli umrzesz, to zaczynasz tylko kilka kroków wcześniej. To zmienia cię w leniwego i niedbałego gracza. Wiedząc, że jeśli zginę, to i tak pojawię się znów kilka kroków wcześniej, rozbijałem się przez gry takie jak Mass Effect lub Gears of War, waląc dookoła ze wszystkich luf. W Wing Commanderze, czy Privateerze musiałeś ukończyć misję, by przejść dalej. Nie było zapisu w połowie misji. To tworzyło rodzaj niepokoju pod koniec misji, gdy byłeś ciężko uszkodzony, a tarcze były słabe, ale jeśli udało ci się doczołgać do domu szczęśliwie, czułeś, ze czegoś dokonałeś. Bez ryzyka utraty czegoś na co ciężko pracujesz, to uczucie staje się tanie.

 

Ostatnią grą dla pojedynczego gracza, która dała mi ekstremalne poczucie spełnienia po ukończeniu była Demon;'s Souls. To jak poradzili sobie z reinkarnacją twojego ducha / ciała było spójne z ich światem i fikcją, a ponieważ nie mogłem zapisać w środku, wyczyszczenie go, szczególnie po trudnej walce z bossem  było ogromnie satysfakcjonujące. Była to też jedna z najbardziej frustrujących gier w jakie grałem! Myślę, że Demon's Souls było za bardzo w "karzącym" krańcu na osi trudności, ale to naprawdę przypomniało mi o tym, że warto mieć coś do stracenia w trakcie gry (no a czas?). Nie możesz mieć światła z ciemnością (chyba chciał napisać, ze nie można mieć światła be ciemności?) i nie można mieć nagrody bez ryzyka.

 

W 42 Eskadrze (sorki, za przetłumaczenie, ale lepiej wygląda. :P) całkiem łatwo to osiągnąć. Musisz ukończyć misję, by przejść dalej i nie możesz zapisać gry, gdy jesteś w przestrzeni. Gdy umrzesz wracasz do wcześniejszego zapisu sprzed misji.

 

Sztuka polega na rozwiązaniu jak porażka będzie rozwiązana w PU, ponieważ nie można po prostu cofnąć gry do wcześniejszego punktu.

 

Najprostsze rozwiązanie, to gdy tj statek zostanie zniszczony udaje ci się katapultować i dryfujesz sobie w kosmosie dopóki ktoś cię nie podniesie i nie zwróci na ostatnią planetę / lądowisko, by upomnieć się o twój nowy statek minus ładunek i lepsze moduły, które miałeś (chyba, że wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie) i znów ruszyć w kosmos.

 

Takiej mechaniki używa EVE-Online, z dodatkowym smaczkiem, że jeśli inny gracz rozwali twoją kapsułę ratunkową, aktywowany jest klon twojej postaci, odradzając twoją postać i w efekcie czyniąc ją nieśmiertelną. W EVE śmierć jest dozwolona w fikcji i zrównoważona mechaniką klonowania, która pozwala na utratę mienia, ale nie skilli twojej postaci (w przeciwieństwie do Star Citizena, twoja postać w EVE ma RPGowe skille, których się uczysz).

 

Mechanika śmierci jest sprytna i dobrze wpleciona w fikcję.

 

Ale ja nie jestem zainteresowany w tworzenie EVE 2.0 z kokpitami.

 

Jednym z moich celów ze Star Citizenem jest uczynienie go bardzo intuicyjnym i rzeczywistym. Chcę czuć efekty fizycznych uszkodzeń mojej postaci, utratę kończyny, czy innych wypadków, które mogą się się wydarzyć w kosmosie. Jeśli moja postać uczestniczyła w kilku wojnach, chcę widzieć na nim blizny - może cybernetyczna ręka ponieważ jedna została utracona w trakcie strzelaniny albo po złej stronie w trakcie walki myśliwców. Chcę móc podejść do innego gracza w barze i ZOBACZYĆ, że on lub ona jest posiwiałym weteranem z bliznami by to udowodnić. To jest poziom detali, faktury i immersji, którą chcę osiągnąć w Star Citizenie.

 

Czuję też, że jeśli każdy może być łatwo sklonowany, zasadniczo zmieni to strukturę wszechświata. Teraz będzie to świat pełen nieśmiertelnych bogów. Śmierć jest teraz finansową i czasową niedogodnością, które brak dodatkowych konsekwencji. Cykl życia i śmierci ludzkości jest tym co dało nam naszą historię, naszą potrzebę do zostawienia czegoś po sobie, by iść naprzód. Jeśli chcesz żywy, oddychający świat, który ma wiele z dynamik rzeczywistego świata i jest inspirowany przez zmierzch i upadek cesarstwa Rzymskiego, nieśmiertelność dla wszystkich jest problematyczna.

 

Z drugiej strony chociaż ostateczna śmierć jest realistyczna, nie jest za bardzo zabawna, kiedy pierwszym razem gdy jesteś po złej stronie w walce, stracisz wszystko i musisz zaczynać od nowa.

 

Chcę by Star Citizen był immersyjny I zabawny.

 

Mechanika śmierci, którą wymyśliłem daje poczucie śmiertelności i historii, bez czynienia jej frustrującą albo zabijania (kalambur zamierzony) zabawy.

 

Życie i śmierć kosmonauty.

 

(Będzie ukończone jak wrócę z siłki. I odpocznę. I znowu będę miał czas. Najwyżej pół roku. Jak bum cyk cyk.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz artykuł z 2013go do którego znalazłam link przypadkiem grzebiąc w archiwalnych newsletterach z CIG: [Multiple Packages Clarification] (skoro jest takie zainteresowanie muszę to przeorać na PL i wrzucić na stronę i/lub do sekcji FAQ).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Goomich, za taką odpowiedź i wyjaśnienia nowi gracze będą Cie kochali, brawa !  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wyśmienicie dla ludzi pragnących tworzyć dzienniki. Ciekawy jestem, czy to ile razy postać nie będzie miała pulsu "tymczasowo" będzie częściowo losowe, czy będzie mieli gdzieś liczniki. 

Będzie też interesujące przechodzić się po ulicach i patrzeć na graczy w pełni "ludzkich". Pewnie wojownicy będą mieli ich za cioty, a biznesmeni ich za durni. 

Jako nowy gracz: "kocham Cię Goomich!"

 

[pssst. Tommy. Podpuszczaj go częściej. Na prawdę warto!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Trudno będzie ale się postaram  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

Może teraz jak już ma pierwszego wielkiego fana będzie łatwiej  !!!  ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie piszcie, mniej roboty dla mnie to i tak nie jest bo wszystko w końcu trzeba przemielić i wrzucić na serwis... Ech przydałyby sięze dwa klony...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności