Skocz do zawartości
centurionix

AC 1.0 - Bugi, optymalizacja, spostrzeżenia

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, tutaj możecie wpisywać swoje spostrzeżenia dotyczące problemów/bugów w najnowszej wersji AC.

 

Na początku miałem problemy z black screenem, usunięcie folderu USER pomogło. Niestety nie byłem w stanie rozegrać żadnego meczu multiplayer, za pierwszym razem otrzymałem error "connection lost", a za drugim razem gra się wyłączyła ("star citizen.exe przestał działać"). Odnoszę też wrażenie, że sama gra ładuje się z 15-20 sekund dłużej niż poprzednio.

 

I rozbawiła mnie jeszcze śmieszna sytuacja w hangarze, a mianowicie gdy oglądałem sobie mustanga omegę w hangarze (wsiąść oczywiście do niego nie można) usłyszałem strasznie donośne huki, cały hangar aż się trząsł. Gdy podszedłem do mojego mustanga alpha okazało się, że jest wbity do połowy w beton, a po chwili zniknął zostawiając na powierzchni jakiś fragment. Naprawdę, tego się nie spodziewałem  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

 

Jeśli chodzi o optymalizację to zanotowałem znaczny spadek liczby FPS'ów (w poprzednich wersjach dało się chodzić po hangarze przy sensownej liczbie klatek na medium, teraz hangar chodzi w kilkunastu klatkach na low). Mam amd phenoma II x4 965 kręconego na 3.6 ghz, radeona hd 7850 i 8 gb ramu. Trochę to dziwne, że wiesza się  nawet interfejs AC (działa z dużym opóźnieniem), przecież to tylko parę grafik i przyciski? No to już trochę przesada, rozumiem że cryengine 3, że alpha itp. ale to już jest przesada: taki bf4 wygląda u mnie o niebo lepiej i wogóle się nie tnie, podobnie total war: rome II i  World of Tanks (które słyną przecież z fatalnej optymalizacji). No ale żeby zawieszały się przyciski w menu? Jak to jest wogóle możliwe?

Edytowane przez centurionix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Serwery restartują się z automatu co 30 minut do czasu rozwiązania problemu.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

I Ty tego nie nagrałeś?  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

 

A co do spadku fps, to tylko jak rakiety wybuchają mi na lewo i prawo, ale to normalne przecież. :P

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie tak zaskoczyło że aż zapomniałem włączyć frapsa  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

A do żadnego z Mustangów nie mogę wsiąść, próbuję z każdej strony i nic... Jak miałem aurorę to mogłem normalnie do niej wsiadać i z niej wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra znacznie przyśpieszyła, wyraźny wzrost FPS w sekcji Hangaru, w AC zawsze było bardzo płynnie więc tego tak nie widać ( w sterownikach mam wszystko na maksa ).

Również mogę wsiąść do Mustanga Omegi, zresztą poprzednio też się dało więc proponował bym skasować folder user jeśli u Ciebie się nie da.

 

Prócz utraty połączenia co jest zmorą wszystkich graczy jeszcze żadnego technicznego minusa nie zauważyłem, za to plusy to:

 

- większa ilość klatek w hangarze ( Radeon R9 290X )

- tekstury na pulpitach sterowniczych zawsze są w wysokiej rozdzielczości ( poprzednio często były w low )

- gra ostro klatkowała przy włączonym overlay'u z TeamSpeaka, aktualnie nie ma różnicy z czy bez jest płynnie


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/comment/4138530/#Comment_4138530

Hey everyone!

Quick update!

A temporary hotfix has been put in that should help alleviate some of the connection issues. The automatic restarts have been bumped up to hourly, instead of every 30 minutes. This should allow you all to have more access to playing the game. Keep in mind this is still a temporary solution and a more permanent fix is being worked on right now.

Thanks everyone!


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Może pomoże instalacja innych driverów?


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję. Serio, nie chce mi się upgradeować kompa tylko do SC, skoro wszystkie inne gry chodzą dobrze  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

Może spróbuję podkręcić bardziej ten swój procesor i kartę graficzną, ale trochę się boję bo zasilacz mam kiepski :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU nigdy nie krecilem, ale moja stara grafika nie miala regulacji napiecia, moglem zmienic tylko takotwanie procka i pamieci - Efekt nie byl ogromny ale sie dalo bez extra zasilania.
Oczywoscie wzmocnienie chlodzenia to podstawa - choby wymuszenie by wentylatrek krecil sie szybciej.
fabrycznie  wszystkie wentylaroki sa ustawiane zeby byly cicho a nie zeby chlodzily. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest jeden minus, mi też się wydaje że gra ładuje się troszkę dłużej, ale to jedyna rzecz jaką zauważyłem.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już testował  Tarcze ze sklepu?  bo na forach piszą, że jest błąd bo Vanduuli statki przebijają osłony z broni laserowej.

Tarcze ze sklepu są dodane do wersji AC 1.0.2 a podobno nie poprawili uszkodzeń zadawanych  przez Vanduuli , bo ich okręty nadal mają ustawienia z AC 1.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Trudno to tak jednoznacznie przetestować, ja tam na razie zbytniej różnicy nie widzę ale wszystko zależy jaką tarczę i na jaki statek, ktoś pisał że po wymianie tarcz wymiata w AC itd..   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt placebo czyni cuda  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_trollface.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Możliwe, dziś przeniosłem tarczę z Super Horneta do 300i, i powiem że była bardziej twarda, ale wydawało mi się że ciągle mi brakowało mocy do silników ( niemal ciągłe komunikaty ), więc ogólnie gorzej mi się grało.

Statek uzbrojony w 3x Omnisky VI, tu nie zauważyłem abym miał problem z szybkim przegrzewaniem, na to akurat energii starczało ;)  


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz przekierowac moc na silnniki, albo zmniejszyc ogolnie z oslon
wiesz .. silnik z syrenki bolig F1 tez poruszy, ale watpie czy przekroczy 100km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności