Skocz do zawartości
Dako

Filmy instruktażowe Elite Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Przed dzisiejszą premierą Frontier zamieścił na swoim kanale kilka filmów instruktażowych.

 

 

 

 

Pozostałe dostępne tutaj:

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7glm5rbPHKxnltQU1SLxdqQrENIXJGUr

 

 

ps.

 

Dla tych co dziś zaczną i chcieliby szybko zepsuć sobie grę czyli dorobić się szybkich pieniędzy  :devil:  poniżej zamieszczam sposób jak to zrobić.

Szybki i zyskowny handel.

 

 

Polecam dotrzeć do systemu TOXANDJI i stacji TSUNENGA ORBITAL

Warto tam polecieć za wszelką cenę narzędzie do nawigacji:

http://www.miggy.org...ngerous/routes/

Towary unikatowe pojawiają się co 10 minut w ilości od 4 do 22 sztuk. (Po dostarczeniu w dowolnym kierunku  na odległość  ok 150ly można je sprzedać z zyskiem na poziomie 15 tys na 1 sztuce).

Jest też tam 10 statków do kupienia.

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak to jest zrobione, tyle bilionów planet, a tu nagle już w dniu premiery znajduje się system na którym można zbijać kokosy, w dodatku wszyscy mogą o tym wiedzieć wystarczy poszperać w sieci, to ja już się obawiam co będzie w SC, gdzie tam będzie zaledwie drobina z tego bogactwa świata :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luksusowy

 

Nie wiem co Ci napisać ale po dzisiejsze aktualizacji 1.02 towary unikatowe stały się tak unikatowe, że praktycznie niedostępne ... :(

 

After yet another discussion with the rare commodity producers, Commanders should now be eligible to only purchase rare goods up to their own personal allocation, instead of buying everybody else's ration as well.

 

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=79175&p=1282658&viewfull=1#post1282658

 

@Lord Vader

Ja w 2-3 godziny robiłem na unikatach 3-4 mln no ale skill mi od tego nie urósł :( Choć z drugiej strony nie musiał bo Pythonowi krzywdę niewiele przeciwników może zrobić ...

:devil:

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka z (na ten moment) dostępnymi statkami ich specyfikacją, cenami startowymi i kosztami upgrade :)

 

78grsD4.jpg

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady na to co mam gram od miesiąca i to są dziesiątki godzin :) W sumie bawię się od czerwca a to są już setki godzin ...

A nowi gracze bez doświadczenia nie mają wcale tak prosto jak się wydaje.

Zresztą to naprawdę nie jest wyścig każdy gra tak jak lubi.

Ja już dawno przy którejś becie Anacondę miałem i na 99% jej nie kupię bo nie czuję potrzeby.

Akurat Python mi się podoba chciałem zarobić szybko na niego i po chyba 35-40 h gry mam i tylko dlatego, że można to było zrobić w łatwy sposób.

Nie chciało mi się latać tymi wszystkimi statkami którymi już tyle latałem a jego jeszcze nie miałem.

Normalnie trwałoby to do końca stycznia minimum ... :devil:

A nowa osoba która zaczęła grę od 16.12.14 to pewnie aby coś takiego kupić pobuja się z 3-4 m-ce grając po 1-2h dziennie.

Kilka przykładów:

Na takiej zlecanej misji zarabiasz średnio po 1 - 20  tysięcy cr

A na średnim transporcie aktualnie ok maks 10- 800 cr na tonie (ładownie statków masz wyżej)

Polowanie na piratów to zyski 2-5 tys za głowę (ale trzeba liczyć naprawy uszkodzenia) Są misje za 50-150 tys ale na początku to raczej zwykłe samobójstwo.

Do wszystkiego dodamy koszty uzbrojenia paliwa jakieś kary ewentualne upgrade to nie robi się tak różowo ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim przypadku wygląda to tak:

 

Chcąc mieć Anacondę  brakuje mi 100 mln

Co przy ładowni 200 ton na jednym kursie zarabiam ok 160 tys

Aby zrobić te 100 mln muszę zrobić 625 kursów.

Każdy optymistycznie zakładam trwa ok 10 minut star przelot lądowanie (bez żadnych przygód po drodze ucieczek walki itp)

Czyli 6250 mniut to 104 h gry ... czyli po 2 h dziennie 52 dni :D

Wyobrażasz sobie latać w tą i z powrotem codziennie po 2 godziny aby za 2 m-ce kupić statek ?

Uśredniam i ułatwiam więc nie uwzględniam kosztów napraw, amunicji, paliwa i czasem utraty statku ( u mnie ubezpieczenie to koszt 2,2 mln  :devil:  ) 

A rozmawiamy o Anacondzie ze stoczni która będzie nadawała się do czegoś jak zainwestujemy w nią +/- 20-50 mln

Nadal jest prosto mieć Anacondę ?

:devil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam ... i tak te wszystkie statki jakieś są brzydkie i wyglądają tak samo. Do tego jakieś kanciaste takie i jak latające figury geometryczne z działkami :ermm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie statki też są dostępne dla graczy ;) Pierwszy to Imperial Clipper a drugi to Orca

 

6B1CIuS.jpg
orca_4_jpg_1400x0_q85.jpg
Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Moze to się jeszcze trochę pozmienia ale mam podobne odczucia co do designu statków a mimo to uczestnicze w grze od lipca.

Niektóre statki wydają się wręcz brzydkie ale do tej brzydoty idzie się przyzwyczaić a gra tak naprawdę w niewielkim stopniu pokazuje te statki.

To nie jest takie podejście jak w SC. Tutaj fan czerpiemy głównie z samego przebywania w kosmosie i związanych z tym wyzwań.

Statki są mało widoczne, czasem wręcz jest pragnienie zobaczenia statków i krążenia wokół nich i wtedy te proste naleśniki nawet w kosmosie zachwycają.

Część z nich jest prostacka ale głównie w niższych klasach, później są takimi eklektycznymi kosmicznymi śmieciarami  jak lakony lub wyglądaja trochę lepiej jak ASP Dropshipy. Po przeanalizowaniu detali te statki też trochę zyskują, i im dłużej sie gra tym bardziej się je lubi :)

Nie ma się czym przejmować generalnie, ważniejsze będą wnętrza gdy wyjdzie dodatek do tego a wnętrza zapowiadają się naprawdę nieźle i może nawet nie będą wiele ustępowały SC:

 

W każdym razie CPASS podzielam Twoje obawy i wrażenia całkowicie a mimo tego, zapewniam że gra na tym nie traci, a design statków tworzy raczej kolejne wyzwanie poznawcze. Elite jest w tej chwili jedynym tego typu tytułem więc polecam mimo wszystko ;)


Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak nabyć "slaves"

napadłem jakiś statek który posiadał "imprial slaves" ale niestety Dok docelowy jest strasznie wybredny i ich nie chce :(

a szukam ich od wczoraj :(


"Nie proś a zdobywaj, tak działaj a osiągniesz cel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Wie ktoś może jak nabyć "slaves"
napadłem jakiś statek który posiadał "imprial slaves" ale niestety Dok docelowy jest strasznie wybredny i ich nie chce :(
a szukam ich od wczoraj :(

 

Jest różnica między imperial slaves a slaves. Ci ostatni to towar nielegalny do nabycia w systemach gdzie panuje anarchia co do konkretnych miejsc to szukaj na forum Frontier-a w tym linku

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=76314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na naduscapati system 

w ozanne colony

 

i na dodatek sporo transporterów z 50 slavemi tam jest wiec kasy tam lata sporo jak ktos ma sporą ładownie


"Nie proś a zdobywaj, tak działaj a osiągniesz cel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dako się zdążył dorobić, a ja miałam na tyle mało czasu że "tylko" na Cobrę naorałam. Ale jeszcze ją wyposażyć trzeba...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ktoś kto nie ma dużej ładowni może jeszcze na unikatach trochę zarobić.

Wczoraj trochę testowałem i mi się nie opłaca bo ładownie zapełniam w mniej niż 1/4

 

Sposób wygląda następująco:

 

1. Lecimy do systemu Lave, aby tam dolecieć używamy tego

(zresztą ja zawsze używam przy długich trasach)

 

2. Wokół systemu Lave są blisko (5-10 ly) inne systemy z unikatami czyli mamy

(nazwa systemu/nazwa stacji/ilości unikatów pojawiające się na niej)

  • LAVE (Lave Station)  4-7 t
  • ORRERE (Sharon Lee Free Market) 6-7 t
  • ZAONCE (Ridley Scott) 1 t
  • DISO (Shifnalport) 1-10 t
  • LESSTI (George Lucas) 1-9 t

Więc można szybko w kilku skokach napełnić ładownię ( max 34 ton to da nam (przy zysku 15 tys/tona) 510 tys zysku na transporcie)

 

3. Teraz jakaś wybrać trasę na ok 150 ly polecam kierunek za system

  • TOXANDJI (Tsunenaga Orbit) 100ly bo to jest stacja z unikatami odnawiającymi się w ilości 6-25 szt

Następnie polecieć w kierunku Toxandji (100 ly) i jeszcze trochę dalej te 50 ly i tam to sprzedać (system trzeba sobie poszukać nie podam gotowego :) )

 

4. Z powrotem wstępujemy do

  • TOXANDJI kupujemy unikaty i wracamy w kierunku Lave znów lecąc dodatkowe 50 ly dalej  sprzedajemy i wracamy do LAVE znów kupujemy tam i w okolicy.

Jeśli chce ktoś wybrać inny system z unikatami i w optymalnej odległości 150 ly to polecam tą

Są rozpisane stacje z unikatami, ilości sztuk oraz odległości pomiędzy nimi (na zielono zaznaczone komórki z optymalną odległością)  i każdy wybierze coś dla siebie ;)

 

Kolejna przydatna rzecz

Na upartego można wyznaczyć sobie trasę po kilku systemach z unikatami zapełniając w ten sposób ładownię.

 

UWAGA:

Wydaje mi się, że nowe unikaty nie pojawią się już w systemie jeśli mamy je zakupione w ładowni (nie ma na co czekać) aby pojawiły się nowe trzeba je sprzedać.

 

Warto pierwsze zyski inwestować w napęd FSD, power plant (oba dla zwiększania zasięgu skoku) i fuel scoop ( aby nie było potrzeby po drodze lądować na stacjach w celu tankowania )

 

Miłej zabawy.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz plusika za ten tutorial szybkiego zepsuci... nabijania kabzy, po 2h zabawy z tym kupiłem kobre, tak bym ciułał pewnie z 2 dni... Teraz tylko nie mogę tylko znaleźć lepszego FSD który nie kosztowałby milionów, a był lepszy od stokowego 4E :<


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;)
A jaki FSD potrzebujesz ? Zależy gdzie w galaktyce jesteś :D
Dużo sprzętu jest w Lave, Zaonce Leesti.
Jak jeszcze komuś potrzebne są fundusze to można polatać na unikatach:
Znalezione dwie całkiem sensownie ułożone trasy handlowe dla towarów unikatowych

1. Trasa początkujący statek Hauler ( 5 stacji, 3 miejsca sprzedaży)

AQN95Ik.png

 

2. Trasa zaawansowany statek Lakon T6 ( 8 stacji , 2 miejsca sprzedaży)

1P94fnU.png

 

Lub ewentualnie na zwykłym handlu (zysk 1700 cr)

 

https://www.youtube.com/watch?v=fQtM64UNYv4&list=UUT-3EL68Eduq3HAx-lP1cXA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dobijam do Lave, zobaczę co tam mają do kobry, ale w cuda nie wierze :P


Potrzebuję znaleźć FSD 4B :P


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mają tam Kobre? Bo się przesiadłem na coś innego z powodu małego zasięgu na podstawowym FSD.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mają 379 tys cr jest 9 statków np ASP Pyton Orca Clipper

Jakieś jeszcze pytania o wyposażenie bo akurat jestem w tym porcie i mogę sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności