Skocz do zawartości
Toteo

Monitor poszukiwany

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor mi padl (zalaczam zdjecie) i poszukuje nowego. Moj obecny to LG 27EA63 - do dzisiaj bylem z niego zadowolony.

Wymagania co do nowego:

1. do £200 (preferuje, zeby znajdowal sie na amazon.co.uk ale musi byc do kupienia normalna droga w uk)

2. 27" - wiekszy tylko jak jest uzasadnienie - np. dobra cena

3. rozdzielczosc: FHD - do tej pory mialem 1080p i jest mi z tym ok. - jak bedzie QHD w tej cenie to moze i lepiej, ale niewymagane

4. technologia panelu: IPS LED

5. VESA mount (takie cztery standardowe dziurki na plecach monitora do montowania na stojaku)

6. preferowalbym modele z 2019 roku

7. preferuje znane marki typu: LG, ASUS, Dell, AOC czy co tam jeszcze sie nadaje.

 

na razie rozwazam: LG 27MK430H-B

 

Prosze o pomoc, jakby ktos mial czas na male poszukiwania. 

monitor.jpg

Edytowane przez Toteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo iż nie przepadam za ta marką, jeśli nie masz większych wymagań będziesz zadowolony z iiyama, znajomi używają i nie narzekają
obudowy mają dość ładne 

PCLAB.PL

Firma iiyama wprowadziła do swojej oferty model XUB2790HS. 27-calowy monitor z cienką ramką został stworzony z myślą o osobach ceniących minimalistyczny design oraz wysoką jakość obrazu.
IIYAMA-SKLEP.PL

✅ Monitor iiyama ProLite XUB2790HS ✅ 27" ✅ IPS ✅ Full HD ✅ UltraSlim ✅ Pivot + ✅ Gwarancja ZERO martwych pixeli

 

Edytowane przez Vanter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się się nad ultrawide. Używam i polecam, rozmiary albo 2560x1080 lub UWQHD 3440x1440. Gry wyglądają obłędnie, a filmy kinowe oglądasz bez pasków na górze i dole.

LG ogólnie nie są złe - jak chcesz mieć coś mniejszym kosztem ale nie paśnik, to dają radę. Z panelami IPS trzeba pamiętać o lightbleedzie (im większy panel, tym większe ryzyko - są osoby, którym to przeszkadza, ja bym nie zamieniła UWQHD IPS na inny - kolory są niedoścignione). Jaki IPS - S-IPS, H-IPS, e-IPS czy P-IPS?

Na rok nie patrz, tylko na parametry. 

VESA to standard jest więc chyba problem znaleźć monitor bez tego.

@Vanter a niech sobie to i będzie brzydkie jak noc - liczą się parametry i to jak toto świeci, a nie jaką ma budę :D (normalnie jak baba :P) 

@Toteo poza tym nie napisałeś jakie odświeżanie, czy ma wspierać np FreeSync (czy może mieć 50Hz i nie wspierać nic, ma być tani i tyle 😜)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Toteo ma jeszcze 2 monitory to jednak dopasował bym je pod kontem wysokości, i jak najbardziej uważam że warto odrobinę dopłacić do wyższej rozdzielczości  bo sprzęt który to pociągnie masz ;)

może coś takiego 
AOC U2777PQU
 

PCLAB.PL

AOC przygotowuje się do wprowadzenia na polski rynek dwóch nowych monitorów o rozdzielczości Ultra HD - U2777PQU oraz U3277PWQU. Pierwszy z nich ma matrycę IPS, a w drugim zastosowano matrycę typu AMVA.



z tym że 2k może lepiej odpowiadać z drugiej strony fajnie jak monitory maja jedną rozdzielczość  bo przy przenoszeniu okienek to jest czytelniejsze

Edytowane przez Vanter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej wzięła coś trzeciego, co może mieć więcej funkcji. No ale to niech autor może się doprecyzuje do porządku, co mu trzeba.

Jeśli chce po prostu podmiankę to jest 27-calowy LG aktualnie z najlepszymi ocenami na amazonie za 182,49

WWW.AMAZON.CO.UK

Buy LG 27BK550Y 27 inch Height Adjustable IPS Monitor (1920 x 1080, VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, 250 cd/m2, 5ms) - Black at Amazon UK. Free delivery and return on eligible orders.

Ewentualnie za 175 gamingowy 27MP59G (i to chyba będzie najbliżej)

Za taką kasę niestety cudów się nie podziała.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, fajnego ASUSa VX279HG znalazłem. Wada? Brak możliwości wkręcenia w ścianę (brak dziurek VESA).

A tak to tylko Philipsa (wyszukiwanie z opcją Ultra-Wide) znalazłem na BritAmazonie (jak się okazało - UltraWide to ma jedynie w barwach):

https://www.philips.pl/c-p/276E9QSB_00/monitor-lcd-z-technologia-ultra-wide-color


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za checi:

Vanter - iiyama albo tn, albo za droga; aoc - za drogi

Neb - ultra wide to raczej slaba u mnie opcja, filmy i tak na tv podpietym ogladam z sofy, a zeby taki szeroki monitor na biurku postawic, musialbym odpowiednio wiecej wydac, koszty. Nie dalem wiecej warunkwo, bo tto co tam bylo, bylo zalozeniem - reszta miala byc niewazna, ale... (czytaj ponizej)

Shivon - TN - odpada (chce ips bo lepsze odwzorowanie kolorow, co mi pomaga przy wywolywaniu zdjec)

 

po rozmowie z janosikiem, wstepnie wybralem:

i do tego vesa adapter:

WWW.AMAZON.CO.UK

VESA Mount Adapter for AOC U2879VF, i2279, I2379VHE, i2779VH, P2779VC, Q3279VWF Monitors - by HumanCentric: Amazon.co.uk: Amazon.co.uk:

 

Jakies uwagi?

Janosik namawia mnie na QHD i wieksze odswiezanie, niestety na monitor ze 144Hz nie moge sobie pozwolic.

 

Edytowane przez Toteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultrawide znajdziesz w założonym budżecie - z tym że prawdopodobnie w rozdzielczości 2560x1080. Z tego co pisałeś wyżej taka Y pasuje więc... :) I naprawdę warto - gry już w większości to wspierają, a wrażenia są znacznie lepsze. Powierzchni roboczej do rzeźby w grafice też jest wtedy dużo.

LG robi nienajgorsze, mój pierwszy właśnie był od nich. A co do wysokości to kurczę, no zadanie z matmy w sumie, trzeba by policzyć :D. Z tego co znalazłam to musiałby chyba mieć coś koło 34 cali.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, stawiam na opcje aoc+adapter (jeszcze sie z tym do jutra przespie) - kudos 4 J4nosik.

 

Neb, tak, to byloby 34". Niestety to juz zabawki dla bogatych ludzi :D

 

Edytowane przez Toteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale warto sobie nazbierać, ja moje bydlę mam od 3,5 roku i nie zamieniłabym za cholerę. Oprócz ceny jeden mankament ma tylko...

Na początku na biurku mieściło mi się tyle: 

v1.jpg

Po tym jak bydlę się rozpanoszyło to było tak (mały już padł był na polu chwały po 8 latach orki ciężkiej, świeć Wielki Monitorze nad jego matrycą):

IMG_7475.JPG


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Przy tak wielkim panelu plamka tej matrycy jest wielka, on ma jakoś 81,72 ppi. Jeśli masz możliwość skoczyć gdzieś i coś porównywalnego pooglądać "na żywo" żeby stwierdzić, czy te piksle nie będą za bardzo kłuły po oczach to zdecydowanie radzę to zrobić.

 Jak masz bydlaka o przekątnej 34, to bardziej polecałabym 3440x1440 (ale cena rośnie i trzeba też więcej żeby sensownie napędzić taką rozdziałkę). Tyle że komp do monitora dorośnie - bebechy jednak wymienia / dokłada się ciut częściej niż monitor.

Tak więc jeśli nie chcesz iść w 3440x1440 lecz 2560x1080 rozważ konstrukcję o mniejszych gabarytach, coś ok. 27 cali - LG ma tego naprawdę sporo. Wiem, że nie będzie mieć wysokości jak pozostałe monitory ale tutaj nie ma idealnej opcji.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nie masz z tym problemu to jest to model, który ludzie zaczynający z ultrawide używają i narzekań poza plamką nie znalazłam. 

Oczywiście przy takim rozmiarze panelu warto zawsze po zakupie sprawdzić light bleeding i jeśli jest za duży vs to, co tolerujesz wymieniać do skutku. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WWW.LAPTOPSDIRECT.CO.UK

Buy LG 34UC79G-B 34" IPS WQHD 144Hz FreeSync Ultra Wide Curved Gaming Monitor from LaptopsDirect

takie deal znalazlem, to jest wyprzedaz, wiec wymienianie moze nie wchodzic w gre (najwyzej oddanie) ale wyglada na dobry monitor

stary model po prostu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toteo - Zerkałeś już do Currysa? Mają tam całkiem duży wybór monitorów. Ewentualnie możesz też coś droższego wziąć na raty (raty będą przystępne dla Ciebie) z: 

WWW.OVERCLOCKERS.CO.UK

Find your perfect monitor at Overclockers UK. We stock one of the largest ranges of computer monitors in the UK. From 144Hz gaming monitors to 4K ultrawide widescreen monitors, you will find in store and in stock ready for next-day delivery. Buy Now Pay Next Year Finance Available on anything over £250.

 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz jaki do licha ciężkiego, bo my się tu produkujemy, a efektu nie znamy :D 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA, racja. Kupilem LG 34UC79G-B. To ten co ostatni linkowalem. Wyprzedaz modelu starszego wiec cena przystepna :)

Podnioslem troche budzet ale mam 144Hz i ultrawide. Wiem, ze rozdzielczosc nie ta, ale jakos to przezyje. Do tej pory jakos dalem rade :D

Edytowane przez Toteo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak już raz wsiąkłeś w ultrawide to do zwykłego nie będziesz chciał wracać :) 

Niech dobrze służy. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Toteo
      No i mam nowy monitor ale jakies moje wewnetrzne cos juz marudzi.
      Wiem, ze jednolitosc podswietlania to loteria, nawet w drogich monitorach i wazniejsza jest jednolitosc kolorow.
      Zrobilem zdjecia po ciemku i sami powiedzcie, czy oddawac, czy ja moze jednak troche przesadzam  (wiadomo, w realnym uzytkowaniu nie jest tak zle)
       





    • Przez Usunięte konto 5
      Poszukuje monitora 32 calowego 4k z matrycą IPS 144Hz, G-sync czy free sync nie wymagane. Jak ktoś ma jakieś info o jakimś modelu niech tu napisze.
    • Przez Nebthtet
      W tym temacie możecie zadawać pytania "jak to działa" odnośnie forum, a także proponować funkcjonalności jakie chcielibyście aby się pojawiły. Zastępuje on poprzednio funkcjonujący wątek. Jeśli mieliście jakieś pytanie na które nie doczekaliście się odpowiedzi możecie je ponownie umieścić w tym wątku.
      Administracja nie gwarantuje wdrożenia czegokolwiek czy odpowiedzi na pytania, lecz miejcie świadomość że dołoży starań aby zachcianki P.T. Userów spełnić (no chyba że będą zarzynać serwer / przekraczać umiejętności OŻW Administracji)
      Administracja jest świadoma że pisze o sobie w trzeciej osobie i ma to w nosie.  
      W niniejszym wątku proszę nie zgłaszać błędów! Za to będą minusy, kasowanie postów i szczucie Mieciem (w kolejności dowolnej). Temat do tępienia bugów [znajdziecie tutaj].
    • Przez Nebthtet
      W tym temacie zgłaszajcie znalezione na forum bugi. Znajdziecie tu też takie, jakie udało się mi lub komuś ze Społeczności upolować, ale jeszcze nie są naprawione. 
      Uwaga: wątek nie służy do zgłaszania sugestii i propozycji zmian na forum, lub pytań jak coś działa / jak coś zrobić. Od tego jest [ten temat]. Niestosowanie się do powyższego będzie "nagradzane" minusową reputacją i kasowaniem postów.
       
      Wersja 4.1.9 - aktualnie znane bugi (mozna je obejść przełączając się tymczasowo na skin "IPS" przy pomocy menu "Styl" znajdującego się na dole strony):
      Aktualizacja skina wytłukła istniejące bugi. Polujcie na nowe!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności