Skocz do zawartości
trurl3

Status Przestępcy - jak się pozbyć

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kilka zadań z 'ciemnej strony' i ni z tego, ni z owego, stałem się przestępcą. Status niezbyt miły - brak normalnych zadań no i zaczynają do Ciebie strzelać... Warto wrócić na łono prawa. Można to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy - poczekać aż zostanie na Ciebie wystawiony kontrakt (Bounty) i dać się zabić po czym Twój status przestępcy zostaje wykasowany. Sposób bezwzględnie skuteczny ale dość drastyczny, prawda?

Drugi - wybrać się do stacji Kareah na orbicie Cellin, księżyca Crusadera. Tam, w centralnym komputerze, znajduje się główna baza danych elementu przestępczego. Wystarczy zalogować się, dać  się rozpoznać i zażądać wykasowania statusu czarnej owcy. Z pozoru proste i skuteczne. Jednakże droga do tego celu nie jest bynajmniej usłana różami. W pobliżu stacji zazwyczaj krąży kilka monitorów, które strzelają skutecznie do każdego przestępcy. Poza tym często kręcą się tutaj inni gracze, którzy lubią postrzelać do skruszonych złoczyńców przybywających po rozgrzeszenie. Kiedy już uda Ci się dotrzeć do stacji, wewnątrz spotkasz się z oddziałkiem najemników NPC, który w znacznym stopniu utrudnia dostęp do komputera. Trzeba ich najpierw wyeliminować. 

Jak sobie poradzić z tym problemem.

Najlepszym i najprostszym jest zebrać ekipę dzielnych towarzyszy i razem wyrąbać sobie dostęp do komputera z bazą danych. Zakładam, (ale pewności nie mam) że jeśli to kolega, który nie ma problemów z prawem, weźmie Cię na pokład swojego statku, nie będzie problemów przynajmniej ze strażnikami w przestrzeni wokół stacji oraz wieżyczkami samej stacji. Innych graczy, którzy chcieliby na Was zapolować, trzeba skutecznie zniechęcić. Stacja ma działające lądowiska gdzie można zostawić statek, jednak lepiej go zamknąć. Po wejściu do stacji należy spodziewać się wymiany ognia z NPC stacjonującego tam oddziału. 

Niestety, plan optimum nie zawsze jest możliwy. Co zrobić, jeśli jesteś zdany na tylko na siebie? Powiem Ci z własnego doświadczenia - próbować, próbować i jeszcze raz próbować, aż do skutku. Mnie się udało chyba za 12-tym razem. Przewidująco zadokowałem na Olisar, żeby mieć blisko przy kolejnych próbach i ruszyłem swoja wierną Aurorą do boju.

Po pierwsze - musisz trafić na sytuację, że w pobliżu stacji Kareah nie będzie żądnych wrogich statków, bo jeśli będą, prawdopodobnie nie uda Ci się nawet dolecieć do stacji (mnie taka sytuacja zdarzyła się trzy razy). Wtedy zbliżaj się ostrożnie do stacji podchodząc od dolnego końca, aby jak najbardziej być zasłoniętym przed wieżyczkami. Posuwaj się ostrożnie w stronę lądowisk i wejścia, ale nie próbuj nawet wylądować na padzie. Musisz pozostawić statek w odległości kilkuset metrów i resztę drogi przebyć 'na piechotę'. Aby wejść do środka, musisz  znaleźć się nad lądowiskiem - staraj się wtedy być jak najbliżej jego powierzchni, ponieważ  grawitacja lądowiska ściągnie Cię na dół i możesz nawet zginąć, jeśli będziesz za wysoko. Teraz możesz wejść do stacji i wykorzystać swoje umiejętności walki we wnętrzach do wyeliminowania obsady stacji.

Jeśli Ci się to uda, to w centralnej hali dolnego poziomu znajdziesz komputer z wielkim ekranem ponad głową. Zaloguj się i zażądaj usunięcia statusu przestępcy. Komputer zacznie procedurę, która składa się z 6 etapów. Tak wygląda przedostatni z nich:

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /uploads/monthly_2019_06/image.png.b374f66fd4f6ed05b4cfd1e6f07dc4fd.png" src="https://gamearmada.org/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Zwróć uwagę na ikonę w prawym górnym rogu ekranu - to był własnie mój status przestępcy, maksymalny poziom (tzw. 5 kresek). Tak zaawansowany status wymaga powtórzenia całej procedury wymazywania 5 razy co może trwać do 15 minut, bądź cierpliwy i rozglądaj się dokoła, czy NPC-e z ochrony nie powrócili z zaświatów, jak to mają w zwyczaju.

Jeśli Twoje umiejętności strzelnicze nie są zbyt wysokich lotów (tak jak w moim przypadku), możesz liczyć na łut szczęścia, że tuż przed Twoim przybyciem ktoś inny wyeliminował ochronę stacji. Wtedy pozostaje wykorzystać sytuację i jak najszybciej zresetować swój status przestępcy zanim ochrona się zrespawnuje. Tak było własnie w moim przypadku. Jednakże nieznajomośc procedury spowodowała nadmierne przedłużenie mojego pobytu w stacji i tuz przed końcem 5 przebiegu zostałem zgrabnie odstrzelony, nawet nie wiem przez kogo. Tak czy inaczej, mój status przestępczy został zresetowany i koniec końców uważam całą operację za udaną, aczkolwiek dość pracochłonną (12 razy budziłem się w stacji Olisar po porażce i startowałem do kolejnej próby).

 

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie dorobić parę screenów i wrzucimy to jako poradnik na sekcję z artykułami :) 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie trzeba będzie znowu wybrać się na Kareah...  Po screeny...

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trurl3 to najlepiej zgadaj się z chłopakami, żeby cię osłaniali i obfotografuj przykładową trasę od lądowania na stacji po konkretną lokalizację terminalu :) 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności