Skocz do zawartości
Kyokushin

[TUTORIAL] Śledzenie głowy przez smartfona i opentracka

Rekomendowane odpowiedzi

Heh patrząc na to jak wygląda podczas gry ten facet, i pomijając już kwestie promieniowania, takiej metodzie śledzenia ruchów głowy mówię stanowcze NIE !

Co nie zmienia faktu że jako ciekawostka jest niezłe  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten facet to ja. Źle wyglądam ?  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png"> Może coś na głowie mam?

 

Wolę mieć na głowie telefon i dobrze działający headtracking niż bawić się z kablami, kamerami, diodami, oświetleniem i innym fajansem :)

 

Żeby wyglądało, można wziąć czarne mocowanie i smartwatcha z żyroskopem. 

Edytowane przez Kyokushin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Mi chodziło właśnie o ten telefon i coś w rodzaju opaski do włosów, wygląda komicznie i domownicy zjedli by mnie ze śmiechu ;)

Co zaś się tyczy pomysłu i tego że się da to zrobić niedużym kosztem, przy zastosowaniu powszechnie używanych przedmiotów to wielki plus.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na forach RSI już się tym podzieliłeś? Bo ogólnie to jest genialne jeżeli chodzi o "Zrób to sam!".  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba się Twój sposób na zrobienie Occulus'a z telefonu, masz talent chłopie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że podzieliłem się  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

Wygląda to komicznie, zdaję sobie z tego sprawę  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> ale daje radę, nie wymaga oświetlenia i jest bardzo precyzyjne, smartfony mają dobre żyroskopy, są lekkie, ok 100 gram.

Najlepszy sposób na headtracking jaki znalazłem, najbardziej precyzyjny i najmniej gubiący położenie. W zasadzie się włącza i jest bezobsługowe. TrackIR za tysiaka wymięka przy tym.

 

Żona w zasadzie nic nie powiedziała, córka też uwagi na to nie zwraca. Kumpel wpadł, zobaczył, zaakceptował i w sumie podobało mu się jak to działa.

Domownicy przechodzą obok mnie, nie reagują na to. Pierwszego dnia rzeczywiście była lekka egzotyka.

 

Jak gram solo to mam opaskę, jak siedzę na TS to montuję tak samo do headseta.

 

Adam Słodowy byłby dumny! :D

Edytowane przez Kyokushin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Bo wiesz jak by zapomnieć o efekcie jaki daje takie rozwiązanie, tylko patrząc na kogoś z boku ( tylko na sam wygląd ), to wtedy można mieć tego typu odczucia.

A jak się patrzy na całokształt, zwłaszcza na ekran monitora to już wygląd osoby nie ma znaczenia i wszystko jest do zaakceptowania  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Ważne że działa dobrze, z tą wagą i jakością / precyzją żyroskopu to się w 100% zgodzę, szkoda tylko że radio komórki ostro razi po głowie ( choć w sumie na ten czas można było by je wyłączyć ).


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, może przez to radio zdecydowałem się na nagranie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png"> Faza testów doprowadziła do nieodwracalnych zmian.

Ale rzeczywiście - dane GSM wyłączam, tylko wifi chodzi, nie lubię kabli.

 

Możesz użyć małego smartwacha, przyczepić sobie tak jak ludzie to z diodami IR robią i też będzie działać, wyglądać lepiej. Ważny jest android+żyroskop.

Zrobiłem na telefonie, bo akurat telefon jest pod ręką, niestety nie mam dostępu do smartwatcha.

 

Jak grasz, to już Ci wisi jak to wygląda, i tak najczęściej grasz sam, po ciemku (tu przewaga nad facetrackiem), przed minetorem, jak rodzina idzie spać.

A jak grasz i streamujesz obraz z kamery, żeby inni nie widzieli, możesz sobie zrobić mocowanie z tyłu głowy i też będzie ok.

Edytowane przez Kyokushin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommy zaplątałeś się chłopie w wyjaśnianiach  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

Kyokushin pomysł genialny  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png"> po prostu miód !


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Nic się nie zaplątałem, po prostu z telefonem na głowie brzydko wyglądam, zresztą z cegłą też :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze szczegółowy filmik jak osiągnąć to krok po kroku a będziesz punktował wszędzie niemiłosiernie.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Wiem, ale ludzie lubią jak im się pokazuje takie rzeczy w jeszcze bardziej przystępny sposób, czyli w filmiku. Taka mała sugestia z mojej strony.  :)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty, chyba zamiast sprzedawać starą słuchawkę na andku to ją przerobię na coś takiego...

Masz coś przeciwko żeby to przetłumaczyć i wrzucić na stronę? Oczywiście z Tobą jako autorem konstrukcji (jeśli się zgodzisz daj znać gdzie chcesz żeby podlinkować).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, na stronie Elite masz już przetłumaczone (w dziale PL, dwa tematy), można po prostu skopiować (tyko obrazki tak proszę ustaw by prowadziły do oryginalnych zdjęć, czasami je podmieniam na nowe, jak zmienię mappingi czy coś).

Edytowane przez Kyokushin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyokushin jeszcze raz świetna robota, po prostu czad. Tommy jak boisz się promieniowania, to płyteczkę z ołowiu po telefonik  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabrałem. To moja. Specjalnie szukałem takiej żeby była szeroka i płaska.

Ona ma swoją, w panterkę.

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">

Edytowane przez Kyokushin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Czyli nie ma strachu że się pomyli   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wytrwałości  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Ja posiedziałem kilka dni i cały czas nie działało jak sam próbowałem :P

Ostatecznie kupiłem kamerę od ps3 i zrobionego na kolanie trójdiodowca do freetracka na allegro za 80 pln :|

Działa w SC jako emulacja TIR ale mam za wolnego kompa żeby dało się go użyć do naprowadzanie wieżyczek :P

 

Miałem okazję testować też przez kilka dni Oculus Rift DK2, i wrażenia są takie, że traktuję VR jako docelowe rozwiązanie do grania jak już coś sensownego się pojawi albo zbuduje coś sam  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Z tych gier które odpaliłem na Rifcie, Elite było dopracowane niemalże idealnie, i miejmy nadzieję, że SC też będzie tak dobrze przystosowany do VR.

 

PS.

Pograłem też w Alien: Isolation, ale dałem radę do pierwszego razu jak mnie obcy zjadł :P W VR naprawdę czujesz tą bezsilność i nieuchronność śmierci. A jak obcy wbija ci zęby w twarz nie możesz się porostu odwrócić :o


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Aliena na Rifcie będę musiała przetestować  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wg mnie wręcz genialne! Oczywiście jednak moje całkowite olewactwo urządzeń mobilnych sprawiło, że aktualnie nie mam niczego co się nadaje do tego celu. Jednak jak już będę miał to na pewno wypróbuję.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności