Skocz do zawartości
Nebthtet

Ripcord - alternatywny klient Discorda

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych obniżeniem zużycia zasobów przez Discorda jest alternatywny klient na Win / MacOS / Linuxa. Póki co jest na etapie alphy - można go pobrać z oficjalnej strony.

CANCEL.FM

Ripcord is a desktop chat client for group-centric services like Slack and Discord. It provides a traditional compact desktop interface designed for power users.

Zaletą aplikacji są:

  • to nie przeglądarka - żre mniej zasobów
  • możliwość łatwej parametryzacji wielu kont i przełączania się między nimi
  • obsługa Discorda oraz Slacka
  • zakładki dzięki czemu łatwiej przełączać się np. między PM, a kanałem na którym piszemy
  • jeszcze jest darmowy (pełna wersja będzie kosztować pomiędzy 10 a 30$)
  • istnieje od kilku miesięcy, a Discord wciąż jej nie zbanował (duży plus, bo niestety tępią modyfikacje mocno :()
  • prosty wygląd aplikacji (no chyba że ktoś nie lubi, to wtedy jest to wada :P)
  • pokazuje na chacie jeśli ktoś ma zmieniony nick (oryginalny i zmianę)
  • pokazuje, że wiadomość była skasowana

Minusy:

  • wciąż dość siermiężny
  • będzie płatny (chociaż za dobre oprogramowanie warto płacić)
  • discord może wymyślić coś, żeby to ubić
  • osadzone pliki wyglądają gorzej niż w natywnym kliencie
  • linki sformatowane w <> nie są klikalne

Ogółem jak ktoś chce, to niech korzysta (na własne ew. ryzyko) - i dzieli się wrażeniami w niniejszym wątku.

BTW - pewnie @Shivon się ucieszy, bo wiecznie piłuje zużycie zasobów przez apki, no i jest wersja pingwinowa :) 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie wiem ile zasobów żre mi discord. Na tyle mało, że nigdy mi to nie przeszkadzało, ale sama idea mniej zasobożernej wersji zawsze dobra. Slacka nie znam i nigdy z niego korzystałem, ale już to, że łączy dwa różne w jedno jest fajne. O ile nie ubiją tego jakoś się może zainteresuję, ale na razie pass z mojej strony.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żre dość sporo, bo to dalej opakowana i wydzielona osobno wersja przeglądarki, a one są ramożerne. To boli zwłaszcza jak ktoś ma mniej pamięci do dyspozycji. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nebthtet no właśnie o Ripcordzie to dowiedziałem się niezależnie od ciebie, ale korzystam jak mam taką możliwość 😛

spacer.png

Edytowane przez Shivon

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Macie propozycje odnośnie Discorda Game Armady? Tutaj można je zgłaszać.
      Nowe kanały Nowe rangi Nowe emotki Nowe boty i tak dalej...
    • Przez Game Armada
      Drodzy Użytkownicy,
      W związku z tym, że aplikacja do integracji Discorda z forum utraciła kompatybilność (autor porzuciła projekt) to funkcjonalność ta została wyłączona.
       
      W związku z powyższym:
      o grupy na Discordzie proszę prosić administrację tegoż automatyczna synchronizacja avatarów i innych wynalazków z Discordem też nie jest wspierana rejestracja oraz logowanie się na do naszej społeczności przy użyciu Discorda nie jest możliwa kanał z postami z forum został wyłączony  
      Funkcjonalność ta może kiedyś powróci, ale na chwilę obecną nie jest możliwe podanie jakiegokolwiek terminu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności