Skocz do zawartości
Nebthtet

Czy Star Citizen staje się grą dla casuali?

Czy uważasz że Star Citizen staje się grą dla casuali?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz że Star Citizen staje się grą dla casuali?

    • Tak
      0
    • Nie
      10
  2. 2. Czy uważasz, że Star Citizen powinien być przystępny dla jak najszerszej liczby graczy?

    • Tak
      4
    • Tak, ale pod warunkiem (napiszę w poście)
      2
    • Nie
      4
  3. 3. Czy jeśli Star Citizen definitywnie stanie się grą dla casuali zrezygnujesz z niego?

    • Tak
      0
    • Nie
      10


Rekomendowane odpowiedzi

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /monthly_2019_01/wb1azuenesa21.png.1eb4cb09136433fb12fe780f7fe837f2.png" data-ratio="36.67">W świetle planowanych zmian mechaniki QT mających na celu redukcję czasu dolotu do powierzchni ciał niebieskich na naszym Discordzie pojawiło się pytanie, czy Star Citizen staje się grą dla casuali.

Co wy o tym sądzicie? Czy takie poprawki zazwyczaj zaliczane do tzw. Quality of Life ulepszają według was doświadczenie płynące z obcowania z grą?

Gdzie wy stawiacie granicę tego, co jest "casual", a co nie? 

Czy jeśli SC stałoby się grą "dla każdego" zrezygnujecie z zabawy i poszukacie bardziej wymagającego tytułu? Podzielcie się opinią i zagłosujcie w ankiecie!


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka istotnych zmiennych i jak to ma wyglądać, czy to będzie specjalny ciąg z użyciem silnika QD bo nie wyobrażam sobie jak statek osiąga prędkość 60000km/s (źródło wiki odnośnie prędkości QD - 0.2c - czyli 20% prędkości światła) w atmosferze i nie zmienia się w latający znicz ^^ Najszybszy samolot w atmosferze osiągnął 7273 km/h a jakie są ograniczenia atmosfery to niestety to nie moja działka jeśli chodzi o wiedzę. Powiedzmy, że będziemy w stanie wykonać burst QD który pozwoli nam na wyjście z atmosfery nie osiągając max prędkości. Odnośnie casuali to wszystko zależy w którą stronę to pójdzie, jest rok 2949 wszystko jest możliwe jak grawitacja na statku bez rotacji. Jeśli nie będą szli na ustępstwa każdego wiadra łez na forach lub spectrum to będzie git, wszystko ma umiar a simy zazwyczaj bazują na roleplay więc nie każdy w swoim scenariuszu przewiduje 25 min startu z atmosfery na Hurston np. Reclaimerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. 

Stoję na stanowisku, że gra ma być dla każdego. Tak jak najlepsze produkty Blizza - wchodzisz i grasz. Ale żeby robić to naprawdę dobrze, musisz poświęcić wiele godzin, poznać mechaniki itp. Ale zanim do tego nie dojdziesz i tak będziesz się wyśmienicie bawić.

Absolutnie nie chcę sytuacji, gdzie wszystko dostanie się "do rączki" od razu, bo tak naprawdę gros czynności w grze (motywowanych przecież podłą chęcią zysku) takich jak salvage, górnictwo, misje straciłoby sens.

Natomiast odnośnie realizmu, atmosfery itp - tu akurat technowytrychy będące sensowne in-game skonstruować nietrudno.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC nie jest łatwą grą wymaga odrobiny intelektu i poświęcenia by ogarnąć same podstawy nie wspominając o zaawansowanych ustawieniach które zostaną dopiero wdrożone.
@Blondynco do konsol CR wspominał ze raczej nie będzie no ale to się może zmienić jeśli port na konsole będzie banalny i konsole uciągną SC
Co do wyjścia z atmosfery to w sumie jest mi obojętne bo nikt mnie do tego nie zmusza zawsze będę mógł latać miedzy stacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedna z tych zmian, która ma sprawić, że latanie w formie, która będzie w SC nie będzie zbyt upierdliwe. Do dyspozycji będziemy mieli całe multum jednostek, z czego jedne będą szybsze od innych (przeważnie te mniejsze), a samo międzyplanetarne QT już będzie zajmować sporo czasu, więc CIG też nie chce sprawić, żeby to latanie nie było zbyt nużące.

Co do twierdzenia, że SC może być zbyt casualowe to jednak biorąc pod uwagę wszystko co można i można będzie robić w grze, to nie da się tego zredukować na tyle, żeby gra była typowo casualowa.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jakby ktoś się upierał że Eve, czy ED stają się grami stricte dla casuali, co jest oczywiście brednią. Symulatory kosmiczne mogą być "przyjazne" dla casuali, ale nigdy nie będą grami głownie dla tego typu odbiorców, sama mechanika tych gier sprawia że osoba która może poświęcić max godzinkę dziennie i myśli że coś osiągnie, szybko się przekona o realiach tego typu gier. Tu jest po prostu zbyt dużo do ogarnięcia, dodatkowo SC jest grą bazującą w dużym stopniu na skillu, a doświadczenia i umiejętności nie zdobędzie się grając raz czy dwa razy w tygodniu po obiadku ... to nie Call of Duty w kosmosie ;)


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Według mnie najlepszą opcją było by coś takiego, co pozwala grać jak casual i jak hardcore :)

Jak mam godzinkę to zrobię szybkie bounty, zbieranie rozbitków czy transport towarów, a jak mam pół dnia to się wybiorę z AD na polowanie na jakieś niszczyciele albo na wyprawę po surowce :)

Dlatego staram się też uzbierać statki pod różne zajęcia, żeby się nie nudzić i móc wspomóc ekipę w każdy możliwy sposób :) 

Na razie mam coś do strzelania, skanowania, przewożenia informacji, kopania, naprawiania i lansu, plus CCU na karetkę, złomiarkę - wszystko w wersji mini :P

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jedno zastanawia, na początku jak Hurston zostało wprowadzone to czas tego przelotu był mały, nie pamietam dokładnie ile, ale krótko. Czemu wtedy nikt nie mówił, ze SC jest dla casuali, bo tak szybko sie leci? Potem wydłużyli do tych 10 minut i był lament, ze tak długo, ze nudno i w ogóle można iść w międzyczasie odkurzyć mieszkanie. Powrót do trzech minut i nagle gra dla casuali... Ja to widzę tak, ze czego by nie zrobili to jest źle 😛 A druga sprawa to chyba wszyscy tutaj zapomnieli, ze to jest alpha i latamy TYLKO w obrębie jednego systemu. Nie znamy mechaniki skoków miedzysystemowych tym bardziej czasów ile to zajmie. Wszystkie te zagadnienia to raczej kwestia tweaku przeprowadzonego przez CIG i ja wierze ze wyregulują to dobrze. Teraz ten czas jest skrócony nie po to, zeby casualom żyło sie lepiej, tylko po to zeby zabawa w testowanie ważniejszych mechanik było sprawniejsze. Nie o to chodzi, zeby gdzieś dolecieć to trzeba spędzić godzinę w podróży nic nie robiąc ;)

Ja sie bardziej boje mechaniki samej eksploracji, bo przy zapowiedzianej wielkosci tego świata nie chciałbym przelecieć z jednego końca na drugi w jeden dzień. Sugeruje sie tutaj światem elitki, gdzie te odległości i czas na to potrzebny jest na prawdę spory.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności