Skocz do zawartości
Nebthtet

pc Elite Dangerous - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie powoli będę kończył ten temat bo ile można samemu pisać o jednej grze :happy:

Może to się jednak zmieni ponieważ:

Właśnie wyszedł nowy newsletter http://us2.campaign-archive2.com/?u=dcbf6b86b4b0c7d1c21b73b1e&id=1824c0b05a

Kilka informacji które mogą kogoś zainteresować na forum

1. Standard Beta Elite: Dangerous - Standard Beta (ten tańszy dostęp) rusza 29 lipca

2. Zostanie wycofany ze sprzedaży tzw. Lifetime Expansion Pack (Elite: Dangerous - Expansion Pass)

czyli dożywotni darmowy dostęp do wszystkich dodatków które wyjdą do ED.

Przy zakupie Premium Bety jest on w pakiecie natomiast Standard Beta go nie zawiera i można go dokupić.

Dla nas właścicieli SC to bardzo duży plus i istotna informacja bo imho do tego terminu CIG powinien wydać i zrobić coś znaczącego tak aby powstrzymać ewentualny odpływ graczy.

 

 

 

Ps.

Informacyjnie co u minie w ED:

Kupiłem Lakon Type 9 Heavy - lata się nim jakbym siedział na ciężarnej słonicy :laugh:

Dokowanie wymaga precyzji, trochę więcej zachodu i dokładnego ustawienia się przed stacją kosmiczną w odległości minimum 3-5 km :down:

Nikt oprócz Lakona we wrotach stacji się nie mieści tzw. mijanka nie wchodzi w rachubę - z drugiej strony nazwa Heavy nie jest przypadkowa.

Dwa zderzenia z Sidewinderami którym się wydawało, że się wcisną lub zdążą mnie wyminąć - wynik 2:0 dla mnie. Pozostały po nich szczątki.

Lakon wymaga dużo przestrzeni do wyhamowania lub uniku i nic nie można zrobić (pozostaje się modlić mając towar za 1 mln na pokładzie idąc na czołowe).

Inna sprawa, że kasa jaką można na jednym kursie - po prostu bajka.

Uzbierałem 2 mln i ponad 1 mln w statku - Anaconda idę po ciebie ... :devil:

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja wiedzy o grze (o tym co jest i o tym co ma być) ED.

(PDF)Elite Dangerous. The Beginning. Early Game Designs. 2014

http://pl.scribd.com/doc/230681554/E...e-Designs-2014

lub tu

http://www.mediafire.com/download/vi...igns.+2014.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak liczę sobie to i patrząc na fakt że expansion pass ma znikać ze sklepu zastanawiam się czy różnica ok 80 zł wystarcza żeby mnie powstrzymać przed zakupem premium bety. 

 

Jeszcze się skończy na tym że ten serwis będzie o space simach ogólnie a nie tylko o SC :P


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przed chwilą kupiłem Podstawę z Expansionem. Od dawna się zastanawiałem czy może wybrać St. Beta, czy Podstawę. Jednak jestem zdania, że można sobie poczekać. :-P

Edytowane przez rpr13

rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie te 25$ różnicy to po prostu 2 tyg noszenia kanapek do pracy a nie żarcia na wynos gdzieś tam :)

I chyba się skuszę.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jak najbardziej polecam. Przydadzą się kolejne opinie. No plus może Screeny, albo lepiej Streamy i Video. :-P


rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się skończy na tym że ten serwis będzie o space simach ogólnie a nie tylko o SC

 

Fajnie, nic nie zaszkodzi mieć korporację w ED :)

Jakby co kasa już jest dziś/jutro uzbieram 10 mln kredytów ...

W razie czego w grze mogę pożyczyć problem tylko w tym aby się udało w niej spotkać.

Pieniędzy między graczami nie można przekazywać ale co szkodzi abym załadował statek drogim towarem np złotem i po spotkaniu w odludnym miejscu wyrzucił kontenery w przestrzeń a ktoś je pozbiera i sprzeda.

Sam wiem jak trudno w tej grze się dorobić Cobry MK3 więc zawsze mogę pomóc.

Obecnie na 20 minutowym kursie zarabiam na 3 takie Cobry :) więc mogę wesprzeć graczy z syndykatu. :yes: Zrewanżujecie się w SC.

Muszę tylko sprawdzić czy na 100% jest to możliwe.

No chyba, że ktoś lubi wyzwania to nie będę przeszkadzał.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś sensowny profil do X52 Pro czy jedziesz na tym co w grze jest?


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ten z gry wystarcza zmodyfikowałem tylko kilka przycisków

Na przepustnicy na przycisku myszy mam Supercruise

Na kółku mam wyłączenie asysty lotu FA Joy-8 dopalacz.

Na drążku

Joy3 deploy heat sink

Joy9 - podwozie

Joy 10 - hyperdrive

Tylko ja nie muszę się z Hotas-a rozglądać no i aktualnie nie muszę walczyć z nikim.

 

Edit:

Rozumiem, że ED kupiłaś?

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yup i na razie uczę się tym latać. Sidewinder to strasznie krowiasta konstrukcja.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Co do Sidewinder-a hm ... to raczej zwrotny mały myśliwiec :)

Przyzwyczaisz się bo w tej grze zwrotniejszy jest tylko Eagle. A imho masa pojazdów i fizyka jest bardzo dobrze oddana w grze.

Mi tam lata się bardzo fajnie no może nie teraz bo Lakon to się dostojnie przemieszcza z punktu A do punktu B.

 

Używaj dopalacza wyłączaj często FA (asystenta lotu) no i korzystaj z silników manewrowych (na przepustnicy pod palcem wskazującym)

Aha maszyna najbardziej reaguje na zmiany kierunku lotu przy ok 50% mocy silników - generalnie trochę się trzeba namachać przepustnicą.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tu widzę sporo wiekszą rolę odgrywa roll niż yaw.

 

A tak w ogóle to jest już u nas na TS kanał dla Elite ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Hmm tu widzę sporo wiekszą rolę odgrywa roll niż yaw.

 

Dokładnie tak jak piszesz, że zacytuję sam siebie (trochę mi głupio)  :D z forum ED

 

"Dzięki niemu walki w ED przypominają walki samolotów z 2 ws czyli ruder działa tak jak w samolocie, tzn roll jest szybki, a yaw raczej powolny. Efekt jest taki, że statki skręcają za pomocą beczek i półbeczek i w wyniku tego dogfight jest bardzo dynamiczny i rewelacyjnie wygląda
Najlepsza zwrotność osiągana jest na 50% mocy silników, więc w walce sporo należy pracować przepustnicą.
Oczywiście wyłączenie FA w trakcie walki pozwala wykonywać manewry które są realnie nie możliwe - mięsna wkładka czyli pilot - by tego zwyczajnie nie przeżył. Ale zabawy jest z tego powodu bardzo dużo.
Pomijam tutaj brak konieczności przy strzelaniu odkładania poprawki bo promień lasera przemieszcza się z szybkością światła smile.png."

 

Co do kanału to dzięki.

Pewnie skorzystam jak uruchomię słuchawki z mikrofonem. Łatwiej będzie spróbować umówić się na lot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem.

 

Super.

Będą nas miliony ... :devil:

 

 

 

I to tyle jesli chodzi o bron energetyczna w Arena Commander

 

No akurat na fizykę w ED położony jest bardzo duży nacisk. Siła grawitacji planet i obiektów, masa pojazdów, bezwładność to wszystko imho jest wiernie oddane.

No może nie dźwięki w walce :)  ale to w pewien sposób podkręca adrenalinę.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dako chyba korzysta...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja mam TrackIR-a zwyczajnie włączam i działa.

 

Jack Wolf zobacz na forum Frontiera wpisałem freetrack http://forums.frontier.co.uk/search.php?searchid=2990555

Pewnie ktoś już pisał na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie już jakiś gracz sprzedał kosę w Eranin low intensity. Eeeech.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że społeczność pilotów w ED rośnie, fajnie, będzie z kim pograć jak wszystko ruszy w oficjalnej premierze:)

Ja obecnie mam ok 500k i głównie handluję cobrą. Zbieram na to bydlę Lakona:) Czasem jak mi się przynudzi to popiracę trochę, lub polecę polować na piratów, ale gra wymiata na tym etapie^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co usiłuję się dorobić. Fajnie jest, bez stresu i fora sobie w międzyczasie mam kiedy czytać :P

To: http://elitetrade.seanmilne.me.uk/ wybitnie pomaga :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo. Właśnie dojrzałem ciekawostkę.

Podstawę można ulepszyć do premium beta (do zwykłej bety nie, chociaż się nad tym podobno zastanawiają). Wtedy cena jest obniżona. 

Tak to wygląda:

Premium Beta -> 150 USD

Podstawa +Expansions -> 100 USD ... +Upgrade -> 145 USD (yay 5 USD na napoje do latania) ;-)


rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co usiłuję się dorobić. Fajnie jest, bez stresu i fora sobie w międzyczasie mam kiedy czytać

 

Na dzień dzisiejszy chyba najbardziej opłacalne jest wożenie Aulin Enterprise do Azeban City  Progenitor Cells na jednej sztuce w zależności od pory dnia masz ok 700 kredytów a z powrotem możesz wozić np. Tea.

Może w tym tygodniu zorganizuję akcję charytatywną/sponsoringową  w kosmosie aby wspomóc początkujących. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to dam znać. Tak aby można zacząć grać Hauler-em.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Shivon
      Potyczki 5 na 5, Rebelia vs Imperium, ma mieć "kampanię" dla jednego gracza oraz "brak mikropłatności". Ale to EA, więc o czym gadamy...
       
       
       
    • Przez Shivon
      It's time to disembark, Commander.

      We are delighted to share with you a glimpse of the Next Era - Elite Dangerous: Odyssey.
       

       
      https://store.steampowered.com/app/1336350/Elite_Dangerous_Odyssey/
       
      Eksploruj pieszo odległe światy, poszerzaj granice znanej przestrzeni i znacz swój ślad w galaktyce, stając się pierwszą osobą w historii, która eksploruje powierzchnie planet nietkniętych od początku czasu.

      Jeden ogromny krok

      Zobacz galaktykę jak nigdy dotąd. Ląduj na zapierających dech w piersiach planetach, napędzanych nową technologią silnika gry. Zanurz się w słońcu wznoszącym się nad niezapomnianymi widokami, odkrywaj posterunki i osady i eksploruj z nieograniczoną swobodą.

      Znacz swój własny ślad

      Podejmuj różnorodne kontrakty i graj po swojemu, od dyplomacji i handlu po ukrywanie się i walkę. Różnorodne ustawienia, cele i postacie niezależne oferują nieskończoną różnorodność misji i prawie nieskończoną ilość treści, którymi można się cieszyć.

      Zbierz załogę

      Centra społecznościowe rozmieszczone w całej galaktyce dają pilotom idealne miejsce do zaplanowania następnego ruchu. Zawieraj sojusze, zamawiaj usługi, a nawet znajdź wsparcie ekspertów w Inżynierach. Te placówki pomagają również zdobywać i ulepszać broń i sprzęt, aby udoskonalić swój styl gry.


      Strefa walki 

      Przeżyj intensywne walki z FPP, wyposaż swoją postać w szereg broni i sprzętu, a także koordynuj współpracę z członkami drużyny, aby opanować wielowarstwowe, głębokie, taktyczne środowisko, w którym zmagają się piloci, SRV i statki kosmiczne.
       
      Tłumaczenie: Mathias Shallowgrave z TWH.
       
    • Przez Shivon
      [align=center]================= SŁOWO WSTĘPU =================[/align]

      [align=justify]Jak wiadomym było, przez wiele lat nie można było uruchomić ELITE: DANGEROUS na systemie operacyjnym Linux. Niedawno, dzięki działaniom Valve Corporation (tak, firmy Wujka Gabena  ), możliwe jest uruchamianie na Linuxie gier za pomocą funkcji zwanej jako Steam Play, oraz wspomagając rozwój projektu WINE. W tym poradniku zostanie przedstawiony sposób na instalację i uruchomienie gry na 3 różne sposoby.[/align]
      [align=center]Podziękowania dla CMDR Ryczypior i CMDR Kuba Wolf za pomoc w eksploracji tematu.[/align]

      [align=center]OSTRZEŻENIE: Zawarte instrukcje wymagają znajomości systemu opeacyjnego Linux, programu terminala, oraz komend tekstowych używanych w systemie Linux, w tym też definiowania zmiennych dla konta użytkownika. W razie potrzeby warto się skontaktować z osobami znającymi w stopniu zaawansowanym ten system operacyjny, jakich jak CMDR ShiMan, CMDR Kuba Wolf czy CMDR Ryczypior.[/align]
      [align=center]=================== PRZYGOTOWANIA ==================
      [/align]
      [align=justify]Na początek będziemy potrzebować:[/align]


      Ulubione distro (skrót od Dystrybucja, tj. wariantu systemu Linux, ale też i Androida oraz systemów BSD; na chwilę pisania tego poradnika jest 286 aktywnych dystrybucji, z czego najlepiej znanych z tuzin: Ubuntu, Mint, Debian, Deepin, pop_OS!, Fedora, Red Hat, CentOS, OpenSUSE, Arch, Manjaro, Gentoo i tak dalej); Menedżer okien wedle własnego uznania (najczęściej można zobaczyć: Gnome i KDE, rzadziej Xfce. KDE najbardziej przypomina interfejs Windowsa; Gnome zaś wymaga od użytkownika zmiany przyzwyczajeń, i to znacznych, natomiast Xfce jest gdzieś pomiędzy, ale zużywa znacznie mniej zasobów od Gnome'a czy KDE. Oczywiście, niektóre distra mają swoje własne autorskie menedżery okien, Deepin jest tego dobrym przykładem). Steama bądź samą Elitkę (dot. pkt II lub III) (tak będzie najprościej, należy upewnić się że mamy grę zakupioną bądź przypisaną na nasze konto w sklepie Frontier Developments); Karta graficzna zdolna do obsługi Vulkana (bez niego nie zdołamy uruchomić Elitki); Sterowniki Wideo: Nvidia od 418.49.04 w górę (otwartoźródłowy sterownik "nouveau" jest bezużyteczny głównie z powodu dość wrogiej polityki korporacji nVidia), natomiast Intel i AMD: jak najnowsze wersje zestawu sterowników otwartoźródłowych Mesa oraz kompilatora LLVM (jest możliwość użycia VR na AMD, aczkolwiek to wymaga osobnej instalacji SteamVR); Programów WINE-Staging 4.18 (lub nowszy) + winetricks (dot. pkt III) LUB winetricks + protontricks do Steama(dot. pkt II) - są niezbędne do uruchomienia Elitki poza Steamem, ale w przypadku Steama Winetricks jest niezbędny do uruchomienia "protontricks". Python 3.6 (lub nowszy) + pipx(dot. pkt II) - niezbędne do instalacji i uruchomienia Protontricks, ewentualnie EDMC z pliku ".py". (OPCJONALNIE) Lutris - Linuxowy menedżer gier. Ważny gdy chcesz po prostu zainstalować grę a nie bawić się w skrypty

      [align=justify]Mając już wszystko przygotowane na swoim komputerze (tj. zainstalowane i skonfigurowane), możemy zaczynać.[/align]
      [align=center]=========  I - LUTRIS (najłatwiejszy sposób) ========[/align]


      Po instalacji i uruchomieniu Lutrisa szukamy Elite: Dangerous, a następnie wybieramy interesujący nas skrypt Standalone w/ DXVK version. Oczywiście, jest też skrypt Steam w/ DXVK version, ale warto mieć wtedy zainstalowany (i przygotowany odpowiednio jak niżej) Steam.

      [align=center]====================  II - STEAM  ===================[/align]


      Po instalacji i uruchomieniu Steama szukamy Settings, a następnie sprawdzamy czy jesteśmy w Account. W Beta Participation wybieramy Steam Beta (jeszcze nie resetujemy). Przechodzimy do Interface i wybieramy Polish (jeszcze nie resetujemy). Przechodzimy do Steam Play, i zaznaczamy Enable Steam Play for all titles i upewniamy się że z listy wybraliśmy najnowszą wersję Protona (i dopiero teraz resetujemy Steama). Jeśli wszystko poszło dobrze, to powinniśmy widzieć naszą Bibliotekę Steam właściwie niczym jak w Windowsie. Rozpoczynamy instalację Elite: Dangerous. Próbujemy uruchomić grę. Jeśli się udało i działa bezproblemowo: Right on, Commander! Jesteś w domu.


      Natomiast jeśli się nie uda... [align=justify]Uruchamiamy program Terminala (w KDE to będzie Konsola).[/align]
      [align=justify]Następnie, wpisujemy[/align]

      protontricks 359320 -q dotnet40 win7
      [align=justify]a następnie próbujemy uruchomić grę jeszcze raz. Tym razem powinno już być w porządku. :D[/align]
      [align=center]================  III - Wine-Staging  ===============[/align]

      - Wchodzimy do programu terminala, a następnie wykonujemy polecenie:

      wineboot
      W trakcie konfiguracji możemy być poproszeni o instalację "wine-gecko" i "wine-mono". Zgadzamy się na oba, i czekamy na ich pobranie i instalację;
      Ze strony Frontiera pobieramy instalator Elitki, a następnie umieszczamy go w katalogu

      /home/[user_1000]/.wine/drive_c
      gdzie [user_1000] to nazwa użytkownika.
      (Uwaga: katalog "drive_c" jest takim dyskiem C:\, z którego można potem wywodzić katalogi do bindów peryferiów, modyfikacji kolorystyki HUD etc.);
      - Następnie wracając do terminala aplikujemy kolejno następujące polecenia:

      WINEARCH=win64 WINE=/usr/bin/wine64 winetricks dotnet452 corefonts vcrun2015 dxvk WINEARCH=win64 WINE=/usr/bin/wine64 winetricks win7 WINEARCH=win64 wine64 "C:\\EliteDangerous-Client-Installer.exe" WINEARCH=win64 wine64 "C:\\Program Files (x86)\\Frontier\\EDLaunch\\EDLaunch.exe"
      Wtedy gra już powinna się uruchamiać poprawnie.
      W razie czego poniżej jest zawartość pliku .desktop do umieszczenia na pulpicie (użyj edytora tekstu, a gotowy plik nazwij Elite Dangerous.desktop, nie zapomnij uczynić go wykonywalnym!

      [Desktop Entry]Type=Application Encoding=UTF-8 Name=Elite: Dangerous Comment=Elite Dangerous is the definitive massively multiplayer space epic, bringing gaming’s original open world adventure to the modern generation with a connected galaxy, evolving narrative and the entirety of the Milky Way re-created at its full galactic proportions. Exec=WINEARCH=win64 wine64 "C:\\Program Files (x86)\\Frontier\\EDLaunch\\EDLaunch.exe" Icon= Terminal=False
      Niestety nie ma ikonki gdyż raczej nie ma takowej w formacie .svg.
      [align=center]========== IV - A co z Husarską Wtyczką?! =========[/align]
      Generalnie są dwie opcje: Natywnie przez plik źródłowy lub przez binarkę EDMC.
      Co do pliku źródłowego można odwołać się do oficjalnej instrukcji dostępnej tutaj: https://github.com/Marginal/EDMarketConnector/wiki/Installation-&-Setup
      Podobnie można też uczynić, instalując plik .msi do Windowsa, ale wtedy należy pamiętać o traktowaniu

      /home/[user_1000]/.wine/drive_c
      jako dysku C, tak jak w przypadku instalacji samodzielnej Elitki.
      Kuba Wolf także zgłaszał problemy z overlayem i wtyczką Canonn w przypadku gdy EDMC był odpalany z pliku .py, a nie .exe.
      [align=center]===== Ściąga - katalogi Elite =====[/align]
      Wtyczki EDMC (Windows przez WINE):

      %LOCALAPPDATA%\EDMarketConnector\plugins z reguły to ~/.wine/drive_c/users/[user_1000]/AppData/Local/EDMarketConnector/plugins
      Wtyczki EDMC (Natywnie przez Pythona):


      $XDG_DATA_HOME/EDMarketConnector/plugins W przypadku braku zmiennej "$XDG_DATA_HOME" to ~/.local/share/EDMarketConnector/plugins
      Bindy do kontrolerów:

      WINE: ~/.wine/drive_c/users/[user_1000]/AppData/Local/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Bindings STEAM: ~/.steam/steam/steamapps/compatdata/359320/pfx/drive_c/users/steamuser/Local Settings/Application Data/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Bindings/
      Kolorowanie HUD:

      WINE: ~/.wine/drive_c/users/[user_1000]/AppData/Local/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Graphics STEAM: ~/.steam/steam/steamapps/compatdata/359320/pfx/drive_c/users/steamuser/Local Settings/Application Data/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Graphics/

      [align=center]===== Źródła =====[/align]

      [ProtonDB] Elite Dangerous [EDMC] Installation & Setup [WINE] Elite Dangerous (Proton) Requirements Protontricks

      [align=center]Link do starej wersji: https://pastebin.com/9b34m4ax[/align]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności