Skocz do zawartości
Nebthtet

pc Elite Dangerous - temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Klękajcie narody Król David przybył pięknie sie czytało twój post jego długośc mówi wszystko .czy ktoś sie tak rozpisał na temat areny ?czy było tyle zachwytu? .nie nie nie .

ps
To jak sie odaje tą arene ? bo czas zaufać zawodowcom amatorow bajkopisarzy zegnam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było tyle pisane? Człowieku, o modelu lotu to na tym forum już sporo się mówiło. Poza tym już nie jedna osoba podkreślała różnice w stanie zaawansowania obu projektów. Ale rozumiem że czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka jest.

 

A jak chcesz skontaktować się z Customer Supportem to tu jest link:  https://robertsspaceindustries.com/contact napisz im jak bardzo sądzisz że są do dupy, wolisz Elite i poproś o zwrot kasy :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klękajcie narody Król David przybył pięknie sie czytało twój post jego długośc mówi wszystko .czy ktoś sie tak rozpisał na temat areny ?czy było tyle zachwytu? .nie nie nie .

ps

To jak sie odaje tą arene ? bo czas zaufać zawodowcom amatorow bajkopisarzy zegnam .

Mam nadzieje że oddadzą ci pieniążki szybko i nie będziemy musieli słuchać twojego marudzenia.

P.S włącz sobie autokorektę bo nie mogę już patrzeć na twoje błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dako za ścianę tekstu,  teraz znacznie więcej wiem o grze i z perspektywy oglądającego wydaje się bardzo ciekawa.

Jednak do gry solo wydaje mi się trochę za nudna, jak by mało bogata w "oczojebne" fajerwerki, no ale to beta to i może ten aspekt się zmieni ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to super, jednak powiem że do pełni dramatyzmu brakuje odpadających kawałków statków... tak, wiem że marudzę ale w tej kwestii Arena Commander mnie rozpaskudził ;)

Ale klimacik jest niezły.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to super, jednak powiem że do pełni dramatyzmu brakuje odpadających kawałków statków... tak, wiem że marudzę ale w tej kwestii Arena Commander mnie rozpaskudził ;)

Ale klimacik jest niezły.

statki w elite jak tak patrze po screenach i artach to sa bardzo kanciaste, z nich wrecz nie ma co odpadac bo skladaja sie z jednej wielkiej  bryly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wybuchach zawsze coś się urwie. :-)


rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na naszym forum i w RSI oprócz zarabiania kasy nic się nie dzieje włożę przysłowiowy "kij w mrowisko" i napiszę o mojej zabawie w ED :)

Wg ostatnie newslettera możliwość zakupu Premium Bety zakończy się 15 lipca więc teoretycznie od 16 lipca będzie dostęp dla posiadaczy Standard Bety ( w sklepie do nabycia po 75 USD lub 60 EU co przy cenach statków z CIG jest imho bardzo sensowną ofertą )

Po tygodniu zabawy osiągnąłem swój cel czyli od wczoraj latam statkiem Cobra MK III :woot:

Oto moja maszyna

 

CobraMkIII16x9.jpg

 

 

Przytulna dwuosobowa kabina

 

Peek_of_the_week_22.jpg

 

 

 

Na koncie mam 400 tys kredytów a sama Cobra kosztowała 111 tys plus wyposażenie ok 170 tys. :)

Nieźle jak na gościa co zaczynał z 1 tys kredytów w kieszeni. Wielkim fartem bo fartem ale jednak ( normalnie miałbym maksymalnie 1/5 tej kwoty - progres jest trudny, wymaga bardzo dużo wysiłku i czasu).

Zabawa jest przednia choć mam na koncie tylko 82 zestrzelonych (w tym 1 gracza) bo zajmowałem się głownie handlem i inną nie agresywną działalnością. Zginąłem 42 razy  :blush:  - większości na własne życzenie ponieważ w trakcie wożenia towarów i przechwycenia przez piratów zostałem tak uszkodzony, że nie opłacało się "gołego" Sidewinder-a naprawiać ( to jest darmowy pojazd ) taniej było po wyładunku się rozbić i dostać "full nówkę". 

Beta wymaga jeszcze dużo pracy bo zdarzają się CTD i inne cuda ale i tak jest fajnie.

Jak ktoś ma wolne środki finansowe to imho warto - do czasu wyjścia SC w rozsądnej formie będziecie mieli dużo zabawy.

Dla zainteresowanych światem i grą ED blog znajomego z innego forum :

http://eliteszarywilk.com.pl/

 

ps.

W nawiązaniu do mojego pierwszego wpisu o ED bardzo przypomina on "dowcip o Radiu Erewań i rozdawaniu samochodów".

Różni się w szczegółach technicznych od rzeczywistości świata gry ale nie chce mi się już poprawiać.

A przyznaję się, że napisałem go kilku godzinach w grze nie mając o niej zielonego pojęcia  stąd taka a nie inna forma :confused:

Z drugiej strony jest to forum o SC a nie ED :devil:

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dako, przeczytałem wszystko :P

 

Czy zmieniła się bardzo jakość grania z nowym statkiem?


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i gratuluję samozaparcia :)

Co do statku to Cobra to zupełnie inna maszyna.

Przez analogię do SC:

Sidewinder to taka nasza 300i

Cobra to bardziej Cutlass.

Po przesiadce od razu czuć, że leci się czymś większym, pojazd ma większą bezwładność i czuć jego masę ( Sidewinder ma 21x14x5m a Cobra ma 72x26x21m )

Co do komfortu to na pewno jest lepiej.

 W Cobrze są 4 hardpointy (mocowanie broni) w Sidewinderze tylko 2.

Jest szybsza ale mniej zwrotna, rekompensuje to sobie uzbrojeniem na "gimbalach" które w pewnym zakresie samo nakierowuje się na cel :)

Dodatkowo można założyć wieżyczkę obronną, reaktywny pancerz, rozpraszacze ciepła, systemy naprawcze itp

Cobra ma ładownie na 36 ton towaru a Sidewinder tylko 4.

Obecnie bujam się nią głównie w celach handlowych ( na jednym przebiegu zarabiam ok 4 tys kredytów - trasa na 10 minut gry a w Sidewinderze zarabiałem ok 450 )

A z drugiej strony pojazd jest stosunkowo bezpieczny i piraci raczej nie próbują mnie już przechwytywać a gdyby nawet to dzięki mocy silników i systemom zwykle można uciec. A ja też staram się nie prowokować innych ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny update w ED. Od dziś aktualna wersja to Premium Beta 2.

I klimatyczny filmik prezentujący nową stację Orbis Starport

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę jak ta z 2001 Odysei Kosmicznej :P no i jest dużo lepsza od tych dotychczasowych sześciennych (czy ile one tam mają tych ścian :happy: ) stacji.


4173473624.png

Sic itur ad astra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda cud miód. O ile na początku ED jakoś nie przykuwał mojej uwagi to teraz widzę, że to naprawdę fajnie wygląda... Czas i zasoby nie pozwalają skusić się na zakup bety, ale Dako wrzucaj dalej swoje przemyślenia recenzje, fajnie się czytało ;) i do tego miło czasem obejrzeć fajny filmik.

 

Z powodu czasu i zasobów czekam na SC mam nadzieje, że przedstawią podobny poziom ;)


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Cię Panie ...

Nie zachęcam bo nie wiem czy się komuś spodoba. A nie chcę aby ktoś potem miał pretensje.

Ja głównie handluję, mi akurat to się podoba choć bardzo ćwiczy mój charakter :devil:

Z pamiętnika "Gwiezdnego Kupca" ( pamięta ktoś taką grę planszową ?)

Wczoraj w wyniku przejścia na Premium Beta 2 straciłem ok 260 tys kredytów.

Gra przy każdej zmianie wersji gry resetuje statystyki ale zachowuje dorobek czyli kasę i wartość posiadanego statku zamienia na kasę  ( okazało się - dla mnie to nowość - że nie obejmuje to wyposażenia pojazdu - należało to sprzedać - u mnie jakieś 150 tys w plecy  )

Chciałem wczoraj kupić nową Cobrę i w trakcie zakupu gra zrobiła mi CTD.

Po ponownym wejściu ani nowej Cobry ani kasy kolejne 111 tys kredytów w plecy.

Dziś rano kupiłem no i dużo godzin polatałem ...

Dorobiłem się pierwszego miliona na wożeniu drogiego towaru ( ładunek kosztował ponad 2-krotną wartość statku )

Pamiątkowy obrazek

 

g9pg.jpg

 

 

Już miałem kończyć na dziś gdy jakiś idiota przy dokowaniu odpalił we mnie rakietę i tak mnie uszkodził, że wybuchłem przy lądowaniu.

Statek jest ubezpieczony ale ładunek już nie i znów mam 800 tys. :(

Ech "całe życie po pinezkach" ...

 

Jako ciekawostkę dodam, że gra ma super działający system handlowy.

Po wczorajszym patchu można było nieźle zarobić.

Od rana na jednym kursie zarabiałem 28 tys.

Poszła informacja w internecie i jak wszyscy zaczęli wozić ten sam towar to popołudniu ok 15 na jednym kursie na czysto był już tylko 17 tys Jutro rano pewnie trzeba będzie szukać czegoś nowego ... Na ten moment mam dość ... :confused:

Ale i tak jest fajnie.

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, mnie też coraz bardziej ED kusi. Szkoda że nie ma konkretów odnośnie startu open bety, bo jednak różnica w cenie konkretna (wydatki na SC mniej bolą bo wszystko poza Lassie / Lancerem mogę spokojnie z zyskiem odsprzedać jeśli się okaże że coś niefajnego się kroi).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy w ED można polatać wspólnie w kilka osób? Wiem że można się spotkać w beskresnym kosmosie ale czy można wykonywać wspólne misje z włączonym TS albo innym komunikatorem? Widziałem wiele opisów i filmów na YT ale żaden nie odpowiada na to pytanie :) Rozumiemn że w bezkresnym kosmosie nie łatwo się znaleźć a prędkości są kosmcznie duże ale czy istnieje jakiś sposób wspólnego podróżopwania i kontrolowania położenia lidera eskadry lub tym podobne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałam na ich forum póki co beta jest na takim etapie, że jeśli Ci się uda polatać z kumplem to masz szczęście. Ale docelowo jest to planowane.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal jest Beta więc:

Z tego co mi wiadomo można latać wspólnie tylko problem jest taki aby się spotkać - gra obsługiwana jest przez wiele serwerów i ciężko trafić na ten sam ( ale kilku osobom z polskiego forum ED już się to udawało).

Jak już się spotkasz to możesz latać razem komunikując się bez problemu przez TS.

Na ten moment chyba nie ma takiego sposobu aby kogoś położenie kontrolować gdzieś kogoś znaleźć itp.

Nie wiem czy ED będzie miało kiedykolwiek taki rozmach jak SC choć na ten moment ze strony CIG mamy tylko słowa, AC, wirtualne statki, hełm, ręcznik i dużo za dużo marketingu więc trudno mi coś porównywać.

Frontier ma swoją wizję, CIG ma swoją a każda jest inna i to jest fakt.

Przyznam, że po obcowaniu z CIG mam już dość czytania o tym co będzie, o planach, pomysłach, przemyśleniach, koncepcjach i reklamie ... :)

Dlatego ED interesuję się tylko z punktu widzenia dnia dzisiejszego i tego co mam już teraz. Staram się i  mogę pisać tylko o tym co tam widzę i doświadczam a nie o tym co mi obiecuje wydawca albo o jego planach.

I tego staram się trzymać.

Inna sprawa, że SC pewnie jak już wyjdzie będzie bardzo dobrą grą tylko mi się już nie chce czekać ;) Wolę się bawić już dziś.

 

Edit:

Zapomniałem, że przecież na 2 stronie tego tematu "popełniłem" swego czasu tekst na temat planów i przyszłości jak czeka ED - tylko wówczas jeszcze nie miałem gry :biggrin:

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, także na chwilę obecną wiemy że nic nie wiemy :) Nistety nie mam (ale tez nie chcę mieć) dużo wolnego czasu na granie i chcę aby ten czas jaki sobie przeznaczę na taką zabawę wykorzystać w miarę sensownie, odprężyć się i zrelaksować. Latanie w bezkresnej odchłani całymi godzinami poszukując artefaktów brzmi bardzo fajnie i ciekawie, ale prawdę mówiąc szkoda mi na to życia :) Szukając kompromisu między dobrą zabawą i ciekawą (nie głupawą) rozgrywką nie wymagającą setek godzin gry widzę że najbardziej odpowiada mi opcja gdzie można się pobawić wspólnie ze znajomymi, wykonać misję lub dwie i dalej wrócić do obowiązków. Jeżeli miłbym lecieć pół godziny do kolegi z drużyny i zginąć po 5 min wspólnej zabawy to pewnie bym długo nie pograł. Rozumiem co C. Roberts mówił o wybraniu optymalnej opcji dla rozgrywki, bez przesady symulacji i bez przesady głupiej nawalanki. Dla mnie optymalną grą jest Planetside 2 gdzie w dowolnej chwili moge wejśc na serwer, wybrać bazę aktualnie przejętą przez moją frakcję i rozpocząć krótką samodzielną zabawę lub dołączyć do teamu i jeżeli życie pozwoli walczyć wspólnie używając taktyk drużynowych nawet przez kilka godzin.

P.S. Mi też znudziło się sprawdzanie jaki update wydało RSI bo nie ma to kompletnie żadnego znaczenia :) Tylko gotowy produkt lub jego finalna wersja w fazie beta (mam na myśli PU) może cokolwiek pokazać. Arena Commander przy obecnych założeniach wilkości mapy i trybach rozgrywki nawet z idealnym balansem i bez bugów znudzi się po 2 tyg gry, przynajmniej mi się znudzi :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Jack Wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś tam wiemy i widzimy :)

Sam jestem ciekaw co wyjdzie z SC bo CR porzeczkę zawiesił sobie bardzo wysoko. Zobaczymy czy przeskoczy/doskoczy lub czy ją dosięgnie.

Miejmy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Aby nie było tylko tekstu wrzucę obrazki z porównaniem wielkości statków w ED.

I od razu piszę na ten moment nie można pochodzić sobie wokół i po statku - kiepsko nie ? :devil:

 

Na pierwszym zdjęciu przed tym białym SIdewinderem stoi człowiek (można go przeoczyć)

Group_WallpaperRender_JK.jpg

 

Drugi obrazek

 

Od prawej Anaconda, Lakon Type 9, Cobra Mk. III, Eagle Mk. II, Sidewinder Mk. I, F63 Condor, boja nawigacyjna, człowiek (chyba) .

 

L332fn4.jpg

 

Ps.

Teraz mocno myślę, nad Lakonem - taki duży kupiecki statek - 440 ton ładowności w stosunku do 36 ton Cobry jest "pewna" różnica. Jeszcze myślę bo te bydle jest tak duże, że ledwo mieści się we wrotach portów kosmicznych (film od 2 minuty).

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Podobna zawartość

    • Przez Shivon
      Potyczki 5 na 5, Rebelia vs Imperium, ma mieć "kampanię" dla jednego gracza oraz "brak mikropłatności". Ale to EA, więc o czym gadamy...
       
       
       
    • Przez Shivon
      It's time to disembark, Commander.

      We are delighted to share with you a glimpse of the Next Era - Elite Dangerous: Odyssey.
       

       
      https://store.steampowered.com/app/1336350/Elite_Dangerous_Odyssey/
       
      Eksploruj pieszo odległe światy, poszerzaj granice znanej przestrzeni i znacz swój ślad w galaktyce, stając się pierwszą osobą w historii, która eksploruje powierzchnie planet nietkniętych od początku czasu.

      Jeden ogromny krok

      Zobacz galaktykę jak nigdy dotąd. Ląduj na zapierających dech w piersiach planetach, napędzanych nową technologią silnika gry. Zanurz się w słońcu wznoszącym się nad niezapomnianymi widokami, odkrywaj posterunki i osady i eksploruj z nieograniczoną swobodą.

      Znacz swój własny ślad

      Podejmuj różnorodne kontrakty i graj po swojemu, od dyplomacji i handlu po ukrywanie się i walkę. Różnorodne ustawienia, cele i postacie niezależne oferują nieskończoną różnorodność misji i prawie nieskończoną ilość treści, którymi można się cieszyć.

      Zbierz załogę

      Centra społecznościowe rozmieszczone w całej galaktyce dają pilotom idealne miejsce do zaplanowania następnego ruchu. Zawieraj sojusze, zamawiaj usługi, a nawet znajdź wsparcie ekspertów w Inżynierach. Te placówki pomagają również zdobywać i ulepszać broń i sprzęt, aby udoskonalić swój styl gry.


      Strefa walki 

      Przeżyj intensywne walki z FPP, wyposaż swoją postać w szereg broni i sprzętu, a także koordynuj współpracę z członkami drużyny, aby opanować wielowarstwowe, głębokie, taktyczne środowisko, w którym zmagają się piloci, SRV i statki kosmiczne.
       
      Tłumaczenie: Mathias Shallowgrave z TWH.
       
    • Przez Shivon
      [align=center]================= SŁOWO WSTĘPU =================[/align]

      [align=justify]Jak wiadomym było, przez wiele lat nie można było uruchomić ELITE: DANGEROUS na systemie operacyjnym Linux. Niedawno, dzięki działaniom Valve Corporation (tak, firmy Wujka Gabena  ), możliwe jest uruchamianie na Linuxie gier za pomocą funkcji zwanej jako Steam Play, oraz wspomagając rozwój projektu WINE. W tym poradniku zostanie przedstawiony sposób na instalację i uruchomienie gry na 3 różne sposoby.[/align]
      [align=center]Podziękowania dla CMDR Ryczypior i CMDR Kuba Wolf za pomoc w eksploracji tematu.[/align]

      [align=center]OSTRZEŻENIE: Zawarte instrukcje wymagają znajomości systemu opeacyjnego Linux, programu terminala, oraz komend tekstowych używanych w systemie Linux, w tym też definiowania zmiennych dla konta użytkownika. W razie potrzeby warto się skontaktować z osobami znającymi w stopniu zaawansowanym ten system operacyjny, jakich jak CMDR ShiMan, CMDR Kuba Wolf czy CMDR Ryczypior.[/align]
      [align=center]=================== PRZYGOTOWANIA ==================
      [/align]
      [align=justify]Na początek będziemy potrzebować:[/align]


      Ulubione distro (skrót od Dystrybucja, tj. wariantu systemu Linux, ale też i Androida oraz systemów BSD; na chwilę pisania tego poradnika jest 286 aktywnych dystrybucji, z czego najlepiej znanych z tuzin: Ubuntu, Mint, Debian, Deepin, pop_OS!, Fedora, Red Hat, CentOS, OpenSUSE, Arch, Manjaro, Gentoo i tak dalej); Menedżer okien wedle własnego uznania (najczęściej można zobaczyć: Gnome i KDE, rzadziej Xfce. KDE najbardziej przypomina interfejs Windowsa; Gnome zaś wymaga od użytkownika zmiany przyzwyczajeń, i to znacznych, natomiast Xfce jest gdzieś pomiędzy, ale zużywa znacznie mniej zasobów od Gnome'a czy KDE. Oczywiście, niektóre distra mają swoje własne autorskie menedżery okien, Deepin jest tego dobrym przykładem). Steama bądź samą Elitkę (dot. pkt II lub III) (tak będzie najprościej, należy upewnić się że mamy grę zakupioną bądź przypisaną na nasze konto w sklepie Frontier Developments); Karta graficzna zdolna do obsługi Vulkana (bez niego nie zdołamy uruchomić Elitki); Sterowniki Wideo: Nvidia od 418.49.04 w górę (otwartoźródłowy sterownik "nouveau" jest bezużyteczny głównie z powodu dość wrogiej polityki korporacji nVidia), natomiast Intel i AMD: jak najnowsze wersje zestawu sterowników otwartoźródłowych Mesa oraz kompilatora LLVM (jest możliwość użycia VR na AMD, aczkolwiek to wymaga osobnej instalacji SteamVR); Programów WINE-Staging 4.18 (lub nowszy) + winetricks (dot. pkt III) LUB winetricks + protontricks do Steama(dot. pkt II) - są niezbędne do uruchomienia Elitki poza Steamem, ale w przypadku Steama Winetricks jest niezbędny do uruchomienia "protontricks". Python 3.6 (lub nowszy) + pipx(dot. pkt II) - niezbędne do instalacji i uruchomienia Protontricks, ewentualnie EDMC z pliku ".py". (OPCJONALNIE) Lutris - Linuxowy menedżer gier. Ważny gdy chcesz po prostu zainstalować grę a nie bawić się w skrypty

      [align=justify]Mając już wszystko przygotowane na swoim komputerze (tj. zainstalowane i skonfigurowane), możemy zaczynać.[/align]
      [align=center]=========  I - LUTRIS (najłatwiejszy sposób) ========[/align]


      Po instalacji i uruchomieniu Lutrisa szukamy Elite: Dangerous, a następnie wybieramy interesujący nas skrypt Standalone w/ DXVK version. Oczywiście, jest też skrypt Steam w/ DXVK version, ale warto mieć wtedy zainstalowany (i przygotowany odpowiednio jak niżej) Steam.

      [align=center]====================  II - STEAM  ===================[/align]


      Po instalacji i uruchomieniu Steama szukamy Settings, a następnie sprawdzamy czy jesteśmy w Account. W Beta Participation wybieramy Steam Beta (jeszcze nie resetujemy). Przechodzimy do Interface i wybieramy Polish (jeszcze nie resetujemy). Przechodzimy do Steam Play, i zaznaczamy Enable Steam Play for all titles i upewniamy się że z listy wybraliśmy najnowszą wersję Protona (i dopiero teraz resetujemy Steama). Jeśli wszystko poszło dobrze, to powinniśmy widzieć naszą Bibliotekę Steam właściwie niczym jak w Windowsie. Rozpoczynamy instalację Elite: Dangerous. Próbujemy uruchomić grę. Jeśli się udało i działa bezproblemowo: Right on, Commander! Jesteś w domu.


      Natomiast jeśli się nie uda... [align=justify]Uruchamiamy program Terminala (w KDE to będzie Konsola).[/align]
      [align=justify]Następnie, wpisujemy[/align]

      protontricks 359320 -q dotnet40 win7
      [align=justify]a następnie próbujemy uruchomić grę jeszcze raz. Tym razem powinno już być w porządku. :D[/align]
      [align=center]================  III - Wine-Staging  ===============[/align]

      - Wchodzimy do programu terminala, a następnie wykonujemy polecenie:

      wineboot
      W trakcie konfiguracji możemy być poproszeni o instalację "wine-gecko" i "wine-mono". Zgadzamy się na oba, i czekamy na ich pobranie i instalację;
      Ze strony Frontiera pobieramy instalator Elitki, a następnie umieszczamy go w katalogu

      /home/[user_1000]/.wine/drive_c
      gdzie [user_1000] to nazwa użytkownika.
      (Uwaga: katalog "drive_c" jest takim dyskiem C:\, z którego można potem wywodzić katalogi do bindów peryferiów, modyfikacji kolorystyki HUD etc.);
      - Następnie wracając do terminala aplikujemy kolejno następujące polecenia:

      WINEARCH=win64 WINE=/usr/bin/wine64 winetricks dotnet452 corefonts vcrun2015 dxvk WINEARCH=win64 WINE=/usr/bin/wine64 winetricks win7 WINEARCH=win64 wine64 "C:\\EliteDangerous-Client-Installer.exe" WINEARCH=win64 wine64 "C:\\Program Files (x86)\\Frontier\\EDLaunch\\EDLaunch.exe"
      Wtedy gra już powinna się uruchamiać poprawnie.
      W razie czego poniżej jest zawartość pliku .desktop do umieszczenia na pulpicie (użyj edytora tekstu, a gotowy plik nazwij Elite Dangerous.desktop, nie zapomnij uczynić go wykonywalnym!

      [Desktop Entry]Type=Application Encoding=UTF-8 Name=Elite: Dangerous Comment=Elite Dangerous is the definitive massively multiplayer space epic, bringing gaming’s original open world adventure to the modern generation with a connected galaxy, evolving narrative and the entirety of the Milky Way re-created at its full galactic proportions. Exec=WINEARCH=win64 wine64 "C:\\Program Files (x86)\\Frontier\\EDLaunch\\EDLaunch.exe" Icon= Terminal=False
      Niestety nie ma ikonki gdyż raczej nie ma takowej w formacie .svg.
      [align=center]========== IV - A co z Husarską Wtyczką?! =========[/align]
      Generalnie są dwie opcje: Natywnie przez plik źródłowy lub przez binarkę EDMC.
      Co do pliku źródłowego można odwołać się do oficjalnej instrukcji dostępnej tutaj: https://github.com/Marginal/EDMarketConnector/wiki/Installation-&-Setup
      Podobnie można też uczynić, instalując plik .msi do Windowsa, ale wtedy należy pamiętać o traktowaniu

      /home/[user_1000]/.wine/drive_c
      jako dysku C, tak jak w przypadku instalacji samodzielnej Elitki.
      Kuba Wolf także zgłaszał problemy z overlayem i wtyczką Canonn w przypadku gdy EDMC był odpalany z pliku .py, a nie .exe.
      [align=center]===== Ściąga - katalogi Elite =====[/align]
      Wtyczki EDMC (Windows przez WINE):

      %LOCALAPPDATA%\EDMarketConnector\plugins z reguły to ~/.wine/drive_c/users/[user_1000]/AppData/Local/EDMarketConnector/plugins
      Wtyczki EDMC (Natywnie przez Pythona):


      $XDG_DATA_HOME/EDMarketConnector/plugins W przypadku braku zmiennej "$XDG_DATA_HOME" to ~/.local/share/EDMarketConnector/plugins
      Bindy do kontrolerów:

      WINE: ~/.wine/drive_c/users/[user_1000]/AppData/Local/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Bindings STEAM: ~/.steam/steam/steamapps/compatdata/359320/pfx/drive_c/users/steamuser/Local Settings/Application Data/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Bindings/
      Kolorowanie HUD:

      WINE: ~/.wine/drive_c/users/[user_1000]/AppData/Local/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Graphics STEAM: ~/.steam/steam/steamapps/compatdata/359320/pfx/drive_c/users/steamuser/Local Settings/Application Data/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Graphics/

      [align=center]===== Źródła =====[/align]

      [ProtonDB] Elite Dangerous [EDMC] Installation & Setup [WINE] Elite Dangerous (Proton) Requirements Protontricks

      [align=center]Link do starej wersji: https://pastebin.com/9b34m4ax[/align]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności