Skocz do zawartości
centurionix

film Interstellar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym polecić wam świetny film SF który miał premierę dwa dni temu (obejrzałem wczoraj) a mianowicie "Interstellar". Jest to film Christophera Nolana, odpowiadającego za m.in bardzo udaną "Incepcję". Tematyka powinna się wam spodobać - Ziemia targana katastrofami, kosmos, podróże międzyplanetarne oraz rozpaczliwy wyścig z czasem. Oprawa audiowizualna jest niesamowita, fabuła momentami całkowicie zaskakuje, zaś sam film jest bardzo realistyczny w porównaniu do innych tego typu produkcji (dźwięk nie rozchodzący się w próżni itp.). Wszystko jest doskonale wyważone, muzyka sprawia że ciarki przechodzą po plecach, efekty specjalne są świetne, ale nie nadużywane nagminnie, co często zdarza się w innych czołowych produkcjach. Chyba jedynym minusem jest zbyt powolny rozwój akcji, chociaż nie do końca - lekko przydługawy początek dobrze wprowadza nas w świat przedstawiony na filmie oraz postacie, końcówka nieco zawiła ale wszystko trzyma się kupy. Generalnie polecam, najlepiej oglądać w wersji z napisami w kinie (żaden telewizor nie zapewni takich wrażeń na tym filmie).

I nie dajcie się omamić kilku negatywnym recenzjom, bo wśród widzów film zbiera bardzo dobre noty - ponad 9/10 na imdb.com oraz 8.3/10 na filmwebie. Tutaj macie jeszcze trailer, chociaż wogóle nie oddaje on tego, co dzieje się w filmie i jest nieco zbyt powierzchowny:

W każdym bądź razie: nie przejmujcie się hejtami ze strony osób, które wogóle nie znają się na tego rodzaju filmach i idźcie na to do kina, naprawdę warto! Jeden z najlepszych filmów Science Fiction ostatnich lat.

Edytowane przez centurionix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O filmie słyszałem już wcześniej, wahałem się czy na niego pójść do kina  bo reklamówki były trochę dziwne.

Teraz czuję że warto, brakowało mi dodatkowych bodźców tak więc zostałem przekonany ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem Polecam. Zaskakujace zakonczenie :D

 

Tylko bez uprawniania mi tu spoilerów proszę ;)

Teraz już wiem że na końcu się zaskoczę, więc zaskoczenie będzie znacznie mniejsze !


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie nie pisalem nic wiecej. aha koniecznie jakis imax. :D

 

No to lipa, bo przecież w takim dużym mieście jak Wrocław nie może być kina z technologią imax :(


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! Lipa w UJ! :( bo wro to wiocha...

 

Co nie zmienia faktu że jutro idę na to do kina ale w 2D z napisami, skoro to taki dobry film to nie ważne jak ale trzeba go obejrzeć :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem i polecam, jeśli nie szukasz efekciarskiego kina, i lubisz zastanawiać się co by było gdyby to film jest dla Ciebie :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szakal wybacz, ale ten mem to jakieś pieprzenie. Gdyby ten mały statek mógł targnac tyle paliwa aby wszystko się w nim rozgrywalo, to pewnie by tak zrobili.

Nirvash, spójrz na sprzęt wojskowy. Często ma ponad 30 lat na poligonie i też jeździ.


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co czepiać, ja oglądałem ten film już ładne parę dni temu, ( a od tego czasu wiele się u mnie działo ), i wciąż myślę co by było gdyby ;)

Tak więc nie marudzić i oby więcej filmów stawiało na realizm i fabułę niż na niezliczone efekty 3D.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę jest fajna ale po opowieściach innych spodziewałem się cudów, a tu jest przeciętnie, bardziej podoba mi się motyw przewodni z intercepcji :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę jest fajna ale po opowieściach innych spodziewałem się cudów, a tu jest przeciętnie, bardziej podoba mi się motyw przewodni z intercepcji :D

 

Tommy o gustach się nie dyskutuje :) jedni kochają Rap inni Jazz a jeszcze inni Klasyczną czy Metal :)

A jeszcze jeszcze inni grube baby : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o muzykę jest fajna ale po opowieściach innych spodziewałem się cudów, a tu jest przeciętnie, bardziej podoba mi się motyw przewodni z intercepcji :D

 

Tommy o gustach się nie dyskutuje :) jedni kochają Rap inni Jazz a jeszcze inni Klasyczną czy Metal :)

A jeszcze jeszcze inni grube baby : D

 

 

Ta racja, ale jeśli się pisze o firmie Intestallar i reklamuje muzykę jako super, epicką itd... to raczej żeby tak można powiedzieć ( nawet pisząc fajna, świetna ), to musiała by się choć sporej części widowni podobać.

 

Ja na filmie byłem z bardzo duża grupką znajomych lubujących się w klimatach S-F i nikomu się nie podobała heheh :P


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie oszukujmy sie fil trzeba rozpatrywać na 2 płaszczyznach. Widowisko - jest ok. Fabuła (pomysł) - ok. Ciąg zdarzeń fabularnych (logika) - sorry trója.

 

Niestety tutaj scenarzyści się nie popisali. Niestety błędów logicznych co niemiara i nie chodzi tu o technikalia, ale prawdą jest że tu też nie jest dobrze. 

 

i mem który pokazał Szakal wiele prawdy o tym filmie mówi. Po co wsadzali ich do wielkiej rakiety skoro mogli ich na orbitę ziemi przetransportować małym wahadłowcem. W końcu na orbicie czekała na nich zasadnicza część statku.

Edytowane przez Jazz

 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez Shivon
      *** Wątek o krótkich filmach, dostępnych na YT, a z którymi warto się dzielić  ***
       
       
       
    • Przez Dako
      Taka ciekawostka czyli alternatywna wersja inwazji w Normandii w 1944 roku.
      Cytat z na Ekranie.pl:
      Fabuła skupia się na grupie amerykańskich spadochroniarzy tuż przed lądowaniem w Normandii. Zostają zrzuceni za linią wroga z misją, która ma kluczowe znaczenie dla inwazji. Gdy dochodzą do celu, odkrywają, że okupowana przez nazistów wioska to coś więcej, niż zwykła misja. A efekt eksperymentu Niemców ma demoniczny charakter.
      Premiera w listopadzie.
      Może coś z tego będzie
       
       
       
    • Przez Dako
      Dawno nikt tu nic nie napisał ...
      W sumie powyższa uwaga dotyczy większości działów i klubów na forum
      No ale koniec dygresji i do brzegu.
      MGM opracowuje nową produkcję o losach RoboCopa. Reżyserem projektu został Neill Blomkamp, uznany twórca widowisk science fiction. Film nosi tytuł RoboCop Returns. Studio ma nadzieję przywrócić do życia franczyzę, która rozpoczęła się od thrillera science fiction Paula Verhoevena z 1987 roku. Scenarzyści oryginału, Ed Neumeier i Michael Miner będą producentami obrazu. Fabułę opracowuje Justin Rhodes, który poprawi scenariusz napisany przez Neumeiera i Minera wiele lat temu jako skrypt planowanej kontynuacji hitu Verhoevena.
      Imho pierwowzór Paula Verhoevena z 1987 roku był super, remake też mimo wszystko dało radę ale liczę na wizję Neilla Blomkampa (tak ten od Dystryktu 9 i Chappie)
    • Przez Nebthtet
      Zapewne tego filmu większości fanów s-f przedstawiać nie trzeba, bo nowy nie jest - ale jeśli ktoś go ominął to polecam nadrobienie tego niedociągnięcia. Niestety sequela ani startu jego produkcji póki co na horyzoncie nie widać, ale kto wie, może kiedyś...
       
       
      W głównej roli Sharlto Copley (podobnie jak Blomkamp pochodzi z RPA - chodzili nawet do jednego ogólniaka), którego możecie kojarzyć np. z serialu Powers czy filmu Hardcore Henry.
       
      A tutaj możecie przeczytać kapitalny artykuł ze sporą ilością zdjęć i pokazem jak wyglądało robienie charakteryzacji do Dystryktu 9. Przykład wrzucam w spoiler bo się jeszcze ktoś przerazi  
       
       
    • Przez Amb3r
      W sumie dość stary film, ale wart obejrzenia jeśli ktoś jeszcze nie oglądał. 
      Historia sparaliżowanego bogacza i gościa, który potrzebował tylko notki, że próbował zdobyć pracę, ale jakimś cudem ją zdobywa. Ciekawy, momentami zabawny, momentami poważny film oparty na faktach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności