Skocz do zawartości
  • 0
Glober

star citizen Star Citizen Kupić czy poczekać

Pytanie

Witam w sumie to nie wiedziałem w którym dziale napisać mój post wybrałem off-topic :-p. Napiszcie mi czy warto kupować na dzisiaj star citizen czy może poczekać jeszcze, zastanawiam się czy w obecnej wersji nie znudzi mi się, czy będę miał co robić w grze, może ktoś napisze mi jakie są plusy i minusy. Gra mi się podoba i jak oglądam filmiki to się nie mogę doczekać kupna lecz z drugiej strony nie jest tania jak na alfe i żebym nie żałował później takiego zakupu więc drodzy gracze i obywatele kosmosu proszę pomóżcie w tym dylemacie. Pozdrawiam i życzę świetlnej drogi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj @Glober!

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest prosta. Nie mogę z czystym sumieniem odpowiedzieć Tobie "Tak, kup" lub "Nie, nie kupuj". Powódów tego jest kilka i myślę, że jak je przeczytasz łatwiej będzie Tobie podjąć decyzję:

- Star Citizen jest cały czas w fazie wczesnej alfy lub jak kto woli pre-alfy. Co za tym idzie nie ma jeszcze zaimplementowanych wielu rzeczy, nie mówiąc o optymalizacji. Tak naprawdę są tylko podstawy i pierwsze działalności. Mimo to możesz spędzić wiele godzin w trybie Arena Commander rozwalając kolejne fale Vanduli czy piratów lub też ścigając się na trzech torach. Możesz też polatać po udostępnionym kawałku Uniwersum (chociaż jest zabugowany i zbyt wiele do roboty nie ma - zwalczanie piratów, kilka misji, pierwsza iteracja miningu czy podstawowy handel na stosunkowo małe odległości (małe jak na planowaną wielkość SC). 

- wiele statków jest jeszcze niedostępnych do polatania, inne są zabugowane, ale te które są są prawdziwymi dziełami sztuki i przebywanie na ich pokładzie jest wielce satysfakcjonujące. 

- to co jest dostępne dla zwykłych graczy cierpi na bugi wszelkiej maści - jedne są usuwane w miare szybko inne tkwią w grze niczym cierń w boku. Jedne bugi są śmieszne inne często uniemożliwiają grę jak na nie trafisz. Normalna rzecz przy takiej wersji gry.

- Tak naprawdę jeśli liczysz na długą grę która szybko się Tobie nie znudzi i nie lubisz testować to sobie odpuść granie. 

- Niemniej zastanowiłbym się czy kupić podstawowy pakiet teraz nawet jeśli nie zagrasz ani razu. Powód jest prosty - prawdopodobnie obecna cena gry jest niższa niż ta którą będziesz musiał zapłacić w dniu premiery. I na koniec - zwykła paczka z grą wystarczy do zabawy- nie musisz kupować statków za setki dolarów gdyż... będziesz mógł je zdobyć za kasę dostępną w grze (inna sprawa to czas jaki będziesz musiał poświęcić na farmienie tej kasy). Co więcej, nie będziesz musiał w ogóle posiadać żadnego statku by grać w Star Citizena - jest pełno statków wieloosobowych i ich właściciele na pewno będą szukali załogantów (na przykład w Ater Dracones czyli naszej organizacji będzie na pewno kilka SETEK wakatów). Ba, jeśli będziesz miał paczkę z grą to bez problemu będziesz mógł się z nami umówić na sprawdzenie tego czy innego statku (mamy wszystkie lub niemal wszystkie statki), wspólne latanie itd. Mając paczkę z grą będziesz mógł też samemu się przekonać o postępach prac nad nią (obecnie co trzy miesiące są duże aktualizacje a plan prac znajdziesz w roadmapie

 

Nie namawiam do kupna SC, ani nie odradzam Tobie go. Sam zdecyduj. Ty wiesz najlepiej czego oczekujesz. Czy wolisz grę już teraz natychmiast, czy też może chcesz mieć czas na zapoznanie się z grą skokami (grając czy testując po wyjściu każdego trzymiesięcznego patcha z wiedzą, że to co zrobisz nie będzie miało wpływu na grę po premierze, bo przecież zaraz będzie kolejny wip ;) ). Jedno dla mnie jest pewne: jeśli oczekujesz gry pełnej, doszlifowanej w którą będziesz mógł się rzucić zatracając się na wiele godzin nie myśląc o bugach to jeszcze nie ten etap i poczekaj. 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wątek przeniesiony na odpowiednie podforum :)

 

Powiem krótko:

  • Tanio już było. Taniej nie będzie chyba że CIG znów zrobi limitowane ilości pakietów startowych w niższej cenie przy okazji jakiegoś ewentu. 
  • Tego, czy ci się nie znudzi to nie wie nikt. Musisz doprecyzować czego naprawdę oczekujesz, a wtedy jest szansa odpowiedzieć na to pytanie. 
  • I  pamiętaj, to alfa. Sypie i będzie się sypać jeszcze długi  czas. Do premiery też blisko nie jest. 

 

PS - załóż konto i kup grę z naszego reflinka, a dostaniesz bonusowe UEC o wartości 5$ I wspomożesz redakcję. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Fakt, taniej już raczej nie będzie. Za to może być drożej. Praktycznie co roku przecież cena paczek z grą idzie w górę.


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Owszem, warto też pamiętać że z zestawu usunięto Squadron 42, który też po ukończeniu ma dawać bonus do PU. Teraz to jest dodatkowy content. Z resztą wszystko jest fajnie opisane tutaj :).

 

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodatkowo ODRADZAMY kupować z jakiś stron (poza oficjalnym rsi.com) które rzekomo sprzedają grę (lub pomniejsze elementy t.j statki i inne rzeczy) taniej, ostatnio na forum mieliśmy przypadek takiego zakupu i niestety skończyło się zablokowaniem konta ponieważ handel w "szarej strefie" jest niestety nielegalny. W ostateczności detaliczna "szara strefa" może być brana pod uwagę ale i tak zawsze trzeba liczyć się z potencjalnym ryzykiem.  


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm po przeczytaniu jednak stwierdzam że zaryzykuje i kupię grę tylko jak myślicie kupować od razu z squadron 42 czy najtańsza paczkę z Aurora? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Najlepiej kupić paczkę w której masz jakikolwiek statek, grę Squadron42 oraz grę Star Citizen - dzięki temu oszczędzisz kasę na kupowanie osobno tych gier. Z tego co @Nebthtet ostatnio mówiła to chyba mają wycofać te multipaczki, a osobno wyjdzie to drożej. No chyba, że nie chcesz gry singlowej to wtedy pakiet z samym SC wystarczy. Po różnice między Mustangiem, a Aurorą zapraszam do tematów poświęconych tym statkom, a znajdujących się na tym forum ;) 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli lubisz gry takie jak Wing Commander czy Starlancer to koniecznie dokup Squadron 42. Podobnież jeśli interesuje cię fabuła tego uniwersum. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności