Skocz do zawartości
  • 0
TheJulo

Jaki statek do 100$ kupić?

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Chętnie byśmy Tobie doradzili. Niestety poza kryterium cenowym nie podałeś praktycznie żadnej informacji do czego ten statek miałby Tobie służyć (nie wspominając o takim drobiazgu jak to czy latasz na klawie+mysz, joyu, hotasie czy padzie). Każda informacja jakiej nam udzielisz pomoże nam trafnie wytypować statki które Ciebie zainteresują. Ten statek ma być tylko do walki (myśliwec), do eksploracji, handlu czy cokolwiek co chciałbyś nim robić? ;)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tak, tylko Cutlass jest wieloosobowy (minimum dwie osoby do optymalnej obsługi tego statku będzie potrzebne - nie patrz na to co jest teraz in-game). Może to być zarówno wada jak i zaleta i nie każdemu może odpowiadać latanie zawsze w coopie lub z wynajętym npcem. Za to Avengery właśnie przechodzą lifting (Cutlassy Red i Blue też czekają w kolejce, Black już jest po liftngu). Tak naprawdę niemal wszystkie statki mają coś swojego do zaoferowania i dla jednych graczy dany statek może być idealny, a dla innego będzie po prostu słaby. Dlatego prosiłem o doprecyzowanie swoich preferencji względem wypatrywanego statku. 

Edytowane przez Darayaharus

sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Statek ..
a)  do handlu towarem
b) do handlu żyjącym towarem
c) do walki
d) wielozadaniowy
e) do wyścigów...
f) do eksploracji kosmosu

Ogólnie jeżeli kolega nie ma zbytnio obeznania, to my pomożemy. Chociaż ja jestem zdania, że w tej grze to albo wydaje się minimum lub wydaje się dużo. Jezeli 100$ to dla ciebie dużo to się dokładnie zastanów :D Jak zakupisz statek to możesz go w późniejszym czasie zmienić na inny ( tylko droższy, i bodajże od tej samej firmy - jeżeli mówię źlę, to proszę mnie poprawić ) nie płacąc lub dopłacając  ( formuła[ Wartość nowego statku - Wartość twojego statku = Wartość dopłaty] np. 140$ - 100$ = dopłacasz 40$ ).





 


♿

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Mówisz źle. Do upgradu statku cena nowego musi być taka sama lub wyższa (i nie musi to być statek tej samej firmy). Przy takiej samej cenie wydaje mi się, że CIG jakiś czas temu zamienił cenę z 0$ na bodajże 5$ (o ile się nie posiada starych upgradów - ale tego na 100% nie jestem pewien). Można również swój zakup "przetopić" na store credity (w dolarach dodane na konto - ale jest znowu mały myk CIGu - za tą kasę nie możesz kupić warbond shipów co oznacza między innymi droższy zakup niż za świeżą mamonę oraz gorsze ubezpieczenie statku).  Ogólnie ten temat był poruszany już wielokrotnie i jak się dobrze rozejrzycie na pewno znajdziecie nie tylko odpowiednie posty ale również porady co z czym i jak kupować/inwestować w SC ;)

 

A co do samych statków i ich ról: nie połączysz wszystkich funkcji w jednym statku. Ale mimo to są statki wielozadaniowe w miarę uniwersalne. Oczywiście wielozadaniowość ma swoje plusy i minusy. A minusem jest między innymi gorsze wyposażenie/parametry od statków dedykowanych danej roli ;) Coś za coś. Statki z zestawów startowych są dobrym wyborem na start (wow, co za odkrycie ;) ). Oczywiście są lekko ukierunkowane i na tle pozostałych szału nie robią, ale na start są dobrym wyborem. Zwłaszcza, że między innymi za dużo kasy nie będziecie posiadali na start więc i na przykład duże ładownie statków towarowych mogą przynosić dużo mniejszy zysk niż statków startowych (startowe są łatwiejsze w pilotażu, tańsze w naprawie, z krótszym czasem respawnu po utracie i z mniejszym zużyciem paliwa ;) ). A to dlatego, że nie będziesz mieć tyle kasy by zapełnić te duże ładownie. No chyba że zainwestujesz naprawdę dużo realnej kasy (dużo powyżej 100$).

 

I taka porada na koniec tego posta. Warto się zdecydować na specjalizowanie się w jednej max dwóch aspektach działalności w SC. Czy to będzie handel, obsługa skanerów, obsługa wieżyczek, nawigacja, zwiad, pilotowanie myśliwców, pilotowanie dużych statków, górnictwo, medycyna, hodowanie zieleniny, czy cokolwiek innego. W grze nie ma (i na 99% nie będzie) magicznych abilitek które po naciśnięciu klawisza podwyższą twoje statystyki. Liczyć się będzie tylko jak dobry będziesz w tym co akurat robisz. Doświadczony operator skanera szybciej znajdzie to czego szuka (np wrogich statków, złóż minerałów, bo będzie wiedział które sygnały ma przeskanować)niż ten co zna się po troszku na wszystkim. Doświadczony pilot dużych statków szybciej zadokuje (bo wie jaką bezwładność ma jego kolos oraz ile miejsca zajmie on na danym lądowisku. Doświadczony handlarz będzie wiedział nie tylko skąd kupić i gdzie sprzedać, ale również na którym lądowisku wylądować by zmaksymalizować zysk. I tak dalej. W każdym niemal aspekcie gry będzie istotny twój indywidualny realny skill oraz doświadczenie w wykonywaniu danego elementu. 

Edytowane przez Darayaharus

sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na chwile obecną najbardziej wielofunkcyjnym statkiem (który do końca nie zniszczy portfela) jest Cutlass Black. Można tym shipem pobawić się wszystkim co gra ma obecnie do zaoferowania. Od wojaczki do handlu lub prywatnego transportu no i oczywiście fajnie wygląda. ;) 

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Dastro  Na chwilę obecną się zgadza. Ale oboje dobrze wiemy, że finalnie Cutlassy będą wymagać minimum 2 osób załogi (lub osoby i npca). W związku z tym niekoniecznie musi być dobrą opcją dla kogoś preferującego samotne wojaże ;)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Docelowo IMO bardziej Avenger będzie wskakiwać w ten slot - w zależności od wersji / konfiguracji można nim postrzelać, przewieźć żywe cargo, robić jako EMP support itp. Prawda jest taka, że wiele osób pewnie wybierze "karierę" załoganta - przy ilości statków wieloosobowych zapewne popyt na takich "pracowników" będzie zauważalny. A niekoniecznie umyślona kariera przypasuje, często bywa tak, że ludzie zarzekający się, że będą grać jako DPS kapitalnie odnajdują się w supporcie. Tutaj może być podobnie - odkrywca z pomysłu przeskoczy w górnika z zamiłowania... 

 

Ja z takich multirole na początek dla samotnego wilka właśnie poleciłabym Avengera. Może nie jest taki dopieszczony jak statki od Originu, ale te modele swoje przeszły i to takie Crown Victorie - nie do zdarcia. Tylko jak przedmówcy powiem - @TheJulo doprecyzuj, czego potrzebujesz.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem tego samego zdania co Neb... Avenger jest idealnym statkiem dla początkującego gracza, który chce czegoś więcej niż może dać Aurora lub Mustang. Wiem to z doświadczenia...

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proponuje Cutlassa lub Freelancera  można latać samemu ja tak robię i jakoś sraki z tego powodu nie mam ... latam misje przechwytujące i łowieckie :D i handel przy ich ładowniach jest w miarę opłacalny jak ktoś lubi. Avenger jest w sam raz na początek i śmiga równie pięknie ale co do handlu to ja takim masochistą nie jestem ;) przy tej ładowni. Potem można sobie dopłacić do Cutlassa czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Zgadza się. Ja już właśnie jestem na tym etapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Avenger Titan jest naprawdę bliski ideału jeśli idzie o statki startowe. W samym handlu na jednym kursie potrafi zarobić od kilkunastu do dwudziestu paru TYSIĘCY UEC przy czym tą samą trasę handlową robi zdecydowanie szybciej niż większa Connie. Dla przykładu wczoraj zrobiłem dokładnie jeden kurs. W portfelu miałem na start 11000 uec. Po zrobieniu jednego kursu łączącego misję "personal delivery" i handlu, stan konta wzrósł do prawie 25000 uec :). Zaczynając z zerowym portfelem pierwszy taki kurs (o ile będzie pomyślny) powinien się skończyć salem kilkunastu tysięcy uec na koncie ;) A to tylko handel, bo przecież tym Avengerem można też parę innych rzeczy robić z walką włącznie ;) 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności