Skocz do zawartości
Dastro

film Ambition- The Film

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz Bagiński, chyba nie muszę nikomu przestawiać tego pana, oraz nie muszę mówić Wam, że ten pan zamierza nakręcić "Wiedźmina" ale między czasie oto projekt "Ambition" z pod jego reki, a tematyka akurat dla nas czyli kosmos,ludzkość i tło kosmicznej misji "Rosseta".

 

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że bardzo klimatyczny materiał, aż by się chciało obejrzeć w takiej konwencji cały film, szkoda tylko że nasi rodzimi artyści całkowicie zapomnieli o promocji własnego języka i niemal zawsze otrzymujemy wersję English, a w drodze przypomnienia Polacy nie gęsi też swój język mają :P 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że nasi rodzimi artyści całkowicie zapomnieli o promocji własnego języka i niemal zawsze otrzymujemy wersję English, a w drodze przypomnienia Polacy nie gęsi też swój język mają :P

 

Angielski jest zamierzony z racji tego że projekt jest tworzony przez kooperację Platige Image i ESA, zresztą ciężko by było o ciekawych aktorów polskich pod coś takiego, łatwiej i ciekawiej będzie z polskim dubbingiem tego, bo według mnie polska scena dubbingowa jest ciekawsza niż ta aktorska pod takie motywy sci-fi. ;)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Gillen bardzo do tego filmu pasuje, a raczej ciężko się spodziewać żeby znał polski :P


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy, że 2/3 napisów to Polacy ;)

A sam film, cóz.. obejrzałęm, fajny, ale na razie nie rozumiem.

No ale pewnie jak próba zrozumienia Katedry, nie czytając opowiadań Dukaja ;P


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu "filmowi" przynajmniej widzimy że Bagiński dalej jest w formie, więc czekamy na tego Wiedźmina! :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak poczytasz te napisy to zobaczysz że i tu jest Dukaj... :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że popatrzyłem? ;)

Nic nie wiem o projekcie Rosseta i to jest problemem, jak znajdę czas uzupełnię wiedzę...

choć wtedy to pewnie już będą o nim w książkach z historii pisać (patrzy na stos Lore 2do ;P)


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25/10/2014 at 19:00, Tecon napisał:

Nic nie wiem o projekcie Rosseta i to jest problemem, jak znajdę czas uzupełnię wiedzę...

Rosetta – sonda kosmiczna Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), której zadaniem jest wejście na orbitę wokół jądra komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko i osadzenie na jego powierzchni lądownika. Sonda wykona badania in situ materii kometarnej oraz obserwacje zmian aktywności komety podczas zbliżania się jej do peryhelium.

Misja Rosetta jest misją kluczową w ramach realizowanego przez ESA programu badań kosmicznych Horizon 2000. W jej realizacji z ESA współpracują narodowe agencje kosmiczne z kilku krajów europejskich oraz NASA. Celem misji jest przeprowadzenie badań mających pomóc w poznaniu pochodzenia komet, powiązań między materią kometarną i materią międzygwiazdową oraz ich znaczenia dla powstania Układu Słonecznego.

Celem misji według pierwotnego planu lotu miała być kometa 46P/Wirtanen, jednak problemy z rakietą nośną spowodowały opóźnienie daty startu sondy o ponad rok i zmusiły do zmiany wybranego celu.

W trakcie rozpoczętej w 2004 roku misji, sonda Rosetta wykonała obserwacje dwóch mijanych w bliskiej odległości planetoid, (2867) Šteins (w 2008 r.) i (21) Lutetia (w 2010 r.) oraz dokonała przelotu obok Marsa i trzykrotnych przelotów obok Ziemi, w celu wykonania manewrów asysty grawitacyjnej. Rosetta weszła na orbitę wokół jądra komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko w sierpniu 2014 roku. Z pokładu sondy zostanie uwolniony lądownik Philae, który podejmie próbę pierwszego w historii lądowania na powierzchni komety.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosetta_(sonda_kosmiczna)

 

To tak w skrócie :P


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam film, cóz.. obejrzałęm, fajny, ale na razie nie rozumiem.

 

Ja zrozumiałem to tak:

 

W dalekiej przyszłości, ludzkość przejdzie na jakiś wyższe stadium i będą na pograniczu "Wielkiego stwórcy" takie czary mary z użyciem jakiejś nanotechnologii (przypuszczam że to wszystko za sprawą maciupkich robocików co potrafią wykonywać pracę z prędkością światła i są sterowane zdalnie, myślami, produkowane są w organizmie człowieka, wypuszczane poprzez wydychane powietrze. "Aura" nano botów towarzyszy człowiekowi przez cały czas i tylko czekają na rozkaz do działania. Dzięki temu ludzkość (albo tylko wyspecjalizowane jednostki) będą w stanie "wykonywać boską pracę", tworząc nowe planety zdolne potrzymać życie w formie jakie znamy, a motywem przewodnim tego materiału jest odkrycie komet jako nosiciela najważniejszego pierwiastka związku, którego nie da się jakoś sztucznie wytworzyć, czyli wody. Więc podsumowując, w przyszłości będziemy zajebiści i będziemy strzelać (to znaczy, nanoboty będą popychać komety tam gdzie my chcemy :P) "kosmicznym nasieniem" w planetki które wcześniej przygotowaliśmy. :)

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że będzie film o czymś takim :D


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwiastka? PIERWIASTKA?

 

Dobra.... związek... mea culpa. Porwała mnie fantazja...  :teehee:


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie trochę bez sensu - można składać wszystko inne z cięższych pierwiastków, a połączyć dwa atomy wodoru z jednym tlenu już nie?

Do niczego są te nanity Bagińskiego :P


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skonstruuj lepsze kosmiczna zrzędo ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Putanie nie było skąd się wzięła woda, tylko skąd się wzięła woda na Ziemi, gdyż według obecnie przyjętego modelu powstania układu słonecznego, nie powinno jej być tak blisko Słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd się wzięła cała galaktyka w teoretycznie "pustej" przestrzeni? Skąd się wzięła woda w galaktyce, powstała z wielkiego wybuchu czy też przyleciała na komecie? W codziennym, dla niektórych ludzi rytuale parzenia kawy podczas dolewania mleka powstają znikąd cząstki elementarne, które jak wiadomo są budulcem materii a więc przy odpowiednich warunkach można stworzyć coś z "niczego" bo nie oszukujmy się, przestrzeń kosmiczna nie jest pustką więc idąc dalej przy odpowiednich warunkach z powstałych cząstek elementarnych mogły powstać odpowiednie pierwiastki, które znowu przy odpowiednich warunkach mogły stworzyć wodę, która nie musiała wcale przylecieć na komecie. Tak czy siak nie wiadomo jeszcze jak to wszystko działa więc nie można założyć, że przyjęty model powstania układu słonecznego jest prawidłowy :) tak samo jak teoria względności. Jeszcze długa droga przed nami zanim rozwiążemy zagadki wszechświata. Peace.

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, trzeba to rozp... bo nie daje mi spokoju. Plecy mnie bolą, więc mogę nie być tak miły i uprzejmy jak normalnie.

 

A skąd się wzięła cała galaktyka w teoretycznie "pustej" przestrzeni?

 

Galaktyki biorą się z połączenia mniejszych galaktyk (tak na przykład za 5 mld lat powstanie Milkomeda). A te z gromad gwiazd.

 

Skąd się wzięła woda w galaktyce, powstała z wielkiego wybuchu czy też przyleciała na komecie?

 

Zęby mnie bolą jak to widzę.

 

Woda powstała z połączenia wodoru z tlenem. Wodór to wytwór WW, tlen powstaje w gwiazdach.

 

W codziennym, dla niektórych ludzi rytuale parzenia kawy podczas dolewania mleka powstają znikąd cząstki elementarne, które jak wiadomo są budulcem materii a więc przy odpowiednich warunkach można stworzyć coś z "niczego" bo nie oszukujmy się, przestrzeń kosmiczna nie jest pustką więc idąc dalej przy odpowiednich warunkach z powstałych cząstek elementarnych mogły powstać odpowiednie pierwiastki, które znowu przy odpowiednich warunkach mogły stworzyć wodę, która nie musiała wcale przylecieć na komecie.

 

A przy odpowiednich warunkach, ktoś mógłby nie uznać tego za bełkot.

 

 

Tak czy siak nie wiadomo jeszcze jak to wszystko działa więc nie można założyć, że przyjęty model powstania układu słonecznego jest prawidłowy :) tak samo jak teoria względności.

 

Jak teoria względności nie jest prawidłowa, to lepiej przestań używać GPSa.

Edytowane przez Goomich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Gillen bardzo do tego filmu pasuje, a raczej ciężko się spodziewać żeby znał polski :P

 

Nie no czasem się podkłada głosy albo w przypadku krótkich produkcji aktorzy zagraniczny uczą się wypowiadać słowa w języku który grają ;)

A tak na poważnie, aktorzy i efekty pierwsza klasa czuć pełen profesjonalizm i tak trzymać !

 

 

Dzięki temu "filmowi" przynajmniej widzimy że Bagiński dalej jest w formie, więc czekamy na tego Wiedźmina! :D

 

Aż się nie mogę doczekać pełno metrażowego Wiedźmina  :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Nie no czasem się podkłada głosy albo w przypadku krótkich produkcji aktorzy zagraniczny uczą się wypowiadać słowa w języku który grają
A tak na poważnie, aktorzy i efekty pierwsza klasa czuć pełen profesjonalizm i tak trzymać !

 

Akcentu w życiu by się nie pozbył na tak krótką metę a bez jego głosu to by już nie było to :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, zresztą filmy z gatunku SF już tak mają, że po angielsku jakby lepiej brzmią :D

Dodatkowo w przypadku tak zacnego aktora, znajomość jego głosu i sposobu wyrazu postaci, dodatkowo wzmaga mistyczne wrażenia.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce poczytać więcej o tej misji, to tu jest dobry artykuł: http://www.kwantowo.pl/2014/10/5-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-misji-rosetty/

Co do filmu - miodzio. Aż sobie wyobraziłem, jak wyglądałaby ekranizacja książek Dukaja stworzona przez Bagińskiego... No i Wiedźmin, oczywiście. #hype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Aż sobie wyobraziłem, jak wyglądałaby ekranizacja książek Dukaja stworzona przez Bagińskiego...

Katedra? .. choć no fakt, to tylko opowiadanie, a 'fabuła' filmu dzieje się później.

 

Co do powieści... Czarne Oceany może by i się dało, ale takich Innych Pieśni czy Perfekcyjnej Niedoskonałości jako filmu nie mógłbym sobie wyobrazić...


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez Shivon
      *** Wątek o krótkich filmach, dostępnych na YT, a z którymi warto się dzielić  ***
       
       
       
    • Przez Dako
      Taka ciekawostka czyli alternatywna wersja inwazji w Normandii w 1944 roku.
      Cytat z na Ekranie.pl:
      Fabuła skupia się na grupie amerykańskich spadochroniarzy tuż przed lądowaniem w Normandii. Zostają zrzuceni za linią wroga z misją, która ma kluczowe znaczenie dla inwazji. Gdy dochodzą do celu, odkrywają, że okupowana przez nazistów wioska to coś więcej, niż zwykła misja. A efekt eksperymentu Niemców ma demoniczny charakter.
      Premiera w listopadzie.
      Może coś z tego będzie
       
       
       
    • Przez Dako
      Dawno nikt tu nic nie napisał ...
      W sumie powyższa uwaga dotyczy większości działów i klubów na forum
      No ale koniec dygresji i do brzegu.
      MGM opracowuje nową produkcję o losach RoboCopa. Reżyserem projektu został Neill Blomkamp, uznany twórca widowisk science fiction. Film nosi tytuł RoboCop Returns. Studio ma nadzieję przywrócić do życia franczyzę, która rozpoczęła się od thrillera science fiction Paula Verhoevena z 1987 roku. Scenarzyści oryginału, Ed Neumeier i Michael Miner będą producentami obrazu. Fabułę opracowuje Justin Rhodes, który poprawi scenariusz napisany przez Neumeiera i Minera wiele lat temu jako skrypt planowanej kontynuacji hitu Verhoevena.
      Imho pierwowzór Paula Verhoevena z 1987 roku był super, remake też mimo wszystko dało radę ale liczę na wizję Neilla Blomkampa (tak ten od Dystryktu 9 i Chappie)
    • Przez Nebthtet
      Zapewne tego filmu większości fanów s-f przedstawiać nie trzeba, bo nowy nie jest - ale jeśli ktoś go ominął to polecam nadrobienie tego niedociągnięcia. Niestety sequela ani startu jego produkcji póki co na horyzoncie nie widać, ale kto wie, może kiedyś...
       
       
      W głównej roli Sharlto Copley (podobnie jak Blomkamp pochodzi z RPA - chodzili nawet do jednego ogólniaka), którego możecie kojarzyć np. z serialu Powers czy filmu Hardcore Henry.
       
      A tutaj możecie przeczytać kapitalny artykuł ze sporą ilością zdjęć i pokazem jak wyglądało robienie charakteryzacji do Dystryktu 9. Przykład wrzucam w spoiler bo się jeszcze ktoś przerazi  
       
       
    • Przez Amb3r
      W sumie dość stary film, ale wart obejrzenia jeśli ktoś jeszcze nie oglądał. 
      Historia sparaliżowanego bogacza i gościa, który potrzebował tylko notki, że próbował zdobyć pracę, ale jakimś cudem ją zdobywa. Ciekawy, momentami zabawny, momentami poważny film oparty na faktach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności